VIDEO! Florin Andone a inscris un gol in Cupa Angliei

257

Atacantul echipei nationale a Romaniei, Florin Andone, a inscris un gol in Cupa Angliei pentru echipa sa, Brighton.

Meciul a fost jucat astazi, in deplasare, impotriva echipei Bornemouth. Echipa lui Andone a invins cu 3-1.

Pe banca gazdelor a mai fost un roman, Mihai Alexandru Dobre, care nu a intrat pe teren. Andone a fost integralist la echipa sa.

Romanul a marcat in minutul 64, golul care a inchis tabela. Oaspetii inscrisesera in minutul 55 golul de onoare, prin Pugh. Celelalte doua goluri au fost marcate pentru Brighton de Knockaert si Bissouma, in minutele 31 si 34.

Meciul dintre cele doua echipa s-a jucat in runda a treia a FA CUP. Echipa care va castiga Cupa Angliei se va califica automat in Europa League.

Florin Andon a fost transfert in aceasta vara la Brighton si a jucat 11 meciuri in Premier League, inscriind 2 goluri. Echipa sa se afla in prezent pe locul 13 in Premier League. Adversara sa se afla pe locul 12.

Golul lui Andone poate fi vazut mai jos!