Tecau si Rojer au fost invinsi in primul lor meci de la Turneul Campionilor din Londra

78

Perechea alcatuita din romanul Horia Tecau si olandezul Jean-Julien Rojer au pierdut primul meci din Grupa B a Turneului Campionilor care se desfasoara in acest moment in Londra.

Acestia au fost invinsi ieri de francezii Pierre-Hugues Herbert/Nicolas Mahut, cu 1-6, 7-6 (7), 10-8.

Urmatorul lor meci va fi impotriva perechii Henri Kontinen/John Peers, care a fost invinsa ieri de perechea Ryan Harrison / Michael Venus.

Tecau si Rojer plecau ca favoritii numarul trei la castigarea turneului dupa ce in 2015 au reusit sa il castige. Adversarii lor porneau ca favoritii numarul doi deoarece au castigat turneul anul trecut.

Acum cele doua perechi sunt nevoite sa castige urmatorul meci pentru a pastra sanse sa ajunga in semifinale.

In meciul de ieri, Tecau si partenerul sau au dominat primul set pe care l-au castigat cu 6-1. In setul doi le-a lipsit concentrarea in cele mai importante momente si au pierdut cu 7-6 pentru ca in super tiebreak sa se intample acelasi lucru.

Daca partida a parut extrem de simpla la inceput, ulterior lucrurile au fost pe muchie de cutit. Tecau si Rojer au avut chiar si minge de meci insa in cele din urma au pierdut.