17.4 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Zone OK in Londra

Discussion in 'LONDON' started by john_doe_, Jul 13, 2010.

1. Stephenie

Stephenie New Member

Trophy Points:
    0
    Fară supărare ,dar nu va inteleg de ce sunteti așa ahtiați dupa produsele romanesti ?! Ati uitat de toxiinfectile alimentare ,proasta calitate ,produse expirate in majoritatea magazinelor..si multe alte porcari de pe plaiurile romanesti. Mă dezgusta tot ce tine Romania atâta timp cât nimic nu se schimbă ,din contră ne ducem tot mai jos.

2. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    multe gusturi de acasa nu se uita si nu se pot inlocui... dar chestiile cu toxiinfectiile nu cred ca au treaba cu produsele romanesti, ci cu manipularea lor - magazinele care le vand in ro; as extinde un pic lipsa de implicare a autoritatilor, controalele pt spagi, etc

aici in gen produsele sunt aduse ambalate in vid, nu vine orice - producatorul de mezeluri / lactate trebuie sa aiba stampila ovala cu CE pt a exporta, as zice ca e ok.

3. Stephenie

Stephenie New Member

Trophy Points:
    0
    Am avut experiente neplacute cu produsele noastre in Grecia ,la un magazin romanesc cu produse de ”calitate” cica ..faină cu miros de rânced si alte produse care la prima vedere pareau ok ,dar la examinare mai atenta iti dadeai seama ca data de expirare suferise ”mici retusuri” ...

4. ionut.c

ionut.c New Member

Trophy Points:
    0
    De acord cu Sapanta: "multe gusturi de acasa nu se uita si nu se pot inlocui"
    Dar depinde cum privesti lucrurile, intotdeauna va fi astfel.
    Poti intra intr-o cofetarie roamaneasca in care iti savurezi linistit prajitura preferata sau poti inghiti cu noduri gandindu-te ca poate frisca era expirata. It's all a matter of "optics"
    Si pana la urma :What doesn't kill you simply makes you..stranger nu? -ras2-
    Stephenie lasa oamenii sa se bucure linistiti de lucrurile romanesti. Grecia nu este UK iar ceea ce povestesti tu poate fi doar un caz izolat, nu are sens sa generalizam.
    That being said...have a nice day

5. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    grecia... nu ma mira... am fost si eu acolo si exceptand partile frumoase am fost surprins cum la un mag de icoane cumparat de 5 eur si primeai bon de 3 samd... d'aia sunt unde sunt.

revenind la produse, nu vad de ce as cumpara faina, zahar sau chestii "generice" din ro.... dar altele nu pot fi decat romanesti!

6. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu am nimic impotriva produselor romanesti numai ca eu constat ca cele din Uk au mai putine E-uri in ele. Am cumparat niste rosii cherry excelente,pere,piersici la fel, excelente si eu care plecasem din Romania cu gandul indus de altii ca sa vezi ce rea e mancarea in Anglia.... A facut sotia o ciorba de pui cu ingrediente de aici de nu ne mai opream din mancat:)

7. Detective

Detective New Member

Trophy Points:
    0
    De Fulham ce parere aveti? Adica pe langa super-stadionul Craven Cottage? E cat de cat safe si Pitoresque, abundand de atmosfera londoneza clasica? :)

8. parker

parker New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page