12.8 C
London
Monday, August 02, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Yellow Card

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by rami1981, Nov 23, 2007.

1. iunyy

iunyy New Member

Trophy Points:
    0

buna ,
    Imi poti spune te rog ce acte ai trimis si daca aplicatia ai facut-o printr-o agentie sau nu ?

multumesc !
    Iulia

2. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    Buna

cam astea e tot ce iti trebuie,cel putin cu astea am fost eu la programare
    da eu nu am fost cu sponsor,am avut in 2 conturi peste 700 de lire
    bafta

3. nick25

nick25 New Member

Trophy Points:
    0
    alina.maria, ai primit cumva cardul? si eu am aplicat pe 7 noiembrie si eram curioasa pe unde prin octombrie au ajuns. multumesc mult

4. alexandruserban87

alexandruserban87 New Member

Trophy Points:
    0
    Am si eu o interbare. Cum se poate schimba institutia de invatamant ca sa imi prelungesc yellow cardul? am terminat cursul pentru care am aplicat prima data iar dupa 3 luni de la terminare am inceput un curs la o universiatate. Am trimis un e-mail la ukba dar am primit un raspuns generat automat cu tot felul de prostii inutile. Ma poate lamuri cineva? un numar la care pot suna sau un formular ce trebuie completat? pe site ul lor nu apar informatii decat referitor la cei cu visa t4.

5. cornelaw

cornelaw New Member

Trophy Points:
    1
    From 6 April 2013 changes are being made to the student route (Tier 4). This will mean that if you are a PhD student completing your course, you can apply to stay in the UK for a further 12 months, beyond the end of your course to find skilled work or to set up as an entrepreneur.

We are also amending the Rules for students studying in the UK under Tier 4 of the points-based system. From 6 April if you are studying in the UK the conditions of your confirmation of acceptance for studies (CAS) will change and you will not be allowed to study at a lower level than your CAS states.

Please monitor this website for further information.

6. tarra1992

tarra1992 New Member

Trophy Points:
    0
    A mai primit cineva yellow card dintre cei care au aplicat prin posta?

7. shtefan

shtefan New Member

Trophy Points:
    0
    O replica a studentilor la modul in care UK trateaza subiectul yellow card-urilor ; Relatari din realitatea unor studenti romani si bulgari in UK:
    (pentru subtitrare: Captions - TURN ON

<< Still trying to fight for a change.. Share it, like it.. let's show them the reality over here!

http://www.youtube.com/watch?v=6nQUDScJ5ac
    >>

8. colin

colin New Member

Trophy Points:
    0
    In afara de conditia ca unitatea de invatatmint sa fie in registrul UKBA - tier 4, trebuie cumva sa aiba credite cursul? Am gasit cursuri fara credite si mi-e teama sa nu fie respinsa aplicatia in baza acelui curs.

9. Ros

Ros New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!

Am si eu un dubiu...cursul GCSE, care imi da drept de munca cu yellow card de student, se termina in iunie 2013. Am facut deja o pauza de 30 de zile intre cursuri pana acum. Intrebarea mea este : se pot face mai multe pauze de 30 de zile intre cursuri, pana gasesc cursul urmator sau nu este permisa mai mult de o pauza de 30 de zile intre cursuri?

Multumesc mult cui ma va putea ajuta!
    Numai bine!

10. r4zv4n1989

r4zv4n1989 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut.Cine poate da mai multe informatii despre noile reglementari?ce inseamna tier 4 or higher?

11. alex1985

alex1985 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna ziua ,

va salut pe toti romanii stresati si inversunati de actele pt Uk si tot ce inseamna asta... -nervos-
    sunt de doua saptamani jumate in UK , am venit impreuna cu logodnica la niste prieteni care ne-au invitat sa stam la ei in Chesterfield pana gasim de munca... -ma-iubesc-
    toate bune si frumoase...pana cand mi s-a albit paru'n cap incercand sa gasesc o solutie cum sa fac bani aici -hipno-
    si as avea cateva intrebari cu privire la statutu' meu: -ceeee?-

1. stie cineva vreo metoda cum sa imi gasesc ceva de munca pt ca incerc de vreo 2 saptamani am innebunit cu siteurile de joburi - tot ma suna lumea si cand ma intreaba de work permit imi cade ceru-n cap ?
    2. cum pot demonstra ca nu imi pot plati cursul ESOL la pret intreg si ca am nevoie de finantare pt ca adevarul ca nu imi permit sa il platesc la pret intreg ?
    3. ca fundraiser am nevoie de yellow card sau tre' sa fie self-employed ?
    4.am muncit ca waiter vreo 4 sezoane in Grecia la hoteluri de 4 si 5 stele si ma intreb daca ma pot incadra pentru accesion card worker , daca angajatorul ar putea sa imi faca el acte si io sa trimit la randul meu scrisoare dup-aia ...am vazut ca poti merge si pe asta daca poti demonstra ca ai experienta cel putin 3 ani echivalent curs NVQ level 3...
    va sunt recunoscator pt eventualele raspunsuri si sper sa aveti o zi buna...
    ps: mai sunt 5 luni jumate si dupaia -dans-

12. Razvan_Ionut

Razvan_Ionut New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut cu sitma si respect !! Am tot cautat un curs ESOL level 1 or level 2 / durata: un an academic ( 48 saptamani). Am gasit o varianta care are 2 site-uri: http://uk-school.org.uk --- http://www.uk-school-of-english.com / La contact , ambele site-uri au aceasi adresa si nr de tel. / Stau si ma intreb daca undeva la mijloc este vro escrocherie ? sau este o scoala buna acreditata de home office UKBA? Se cere plata in totalitate pe curs , iar dp acceaa se aplica cu toate documentele cereute de iei plus dovada platii. Intreb persoanele experimentate care au fost sunt in uk au yellow card de student ect . Multumesc anticipat

13. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    mai intai iti iei dreptul de munca, apoi te apuci de cautat munca! ai in stanga un buton negreu pe care scie 'drept de munca', citeste acolo, lamureste-te apoi mai vezi!
    Bafta multa

14. Anonymous

Anonymous Guest

Mai stai pleas ca pe spatele prietenilor pana in Ianuarie cel putin si gata, se rezolva.

Asa se invata si ei minte :))!

15. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    -ras2- , asta am vrut si eu sa scriu -ras2- , ei trebuiau sa stie toate astea -ras4-

16. Razvan_Ionut

Razvan_Ionut New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut cu sitma si respect !! Am tot cautat un curs ESOL level 1 or level 2 / durata: un an academic ( 48 saptamani). Am gasit o varianta care are 2 site-uri: http://uk-school.org.uk --- http://www.uk-school-of-english.com / La contact , ambele site-uri au aceasi adresa si nr de tel. / Stau si ma intreb daca undeva la mijloc este vro escrocherie ? sau este o scoala buna acreditata de home office UKBA? Se cere plata in totalitate pe curs , iar dp acceaa se aplica cu toate documentele cereute de iei plus dovada platii. Intreb persoanele experimentate care au fost sunt in uk au yellow card de student ect . Multumesc anticipat
    Razvan_Ionut
    Cetitor
    Cetitor

Share This Page