18.7 C
London
Monday, August 08, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Vreau sa urmez facultatea de contabilitate! Autor!

Discussion in 'STUDENT IN UK' started by renato, Sep 17, 2013.

1. renato

renato New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,
    Ma numesc Roxana am 32 de ani si sunt in uk de anul trecut din luna iulie! Am terminat liceul in anul 2000 cu media la bac 9.52 si nu am dat BAC la engleza.Am nota 10 la matematica si economie.Nu am urmat universitate in tara.
    Vreau sa urmez facultatea de contabilitate din Chester sau Liverpool!
    Am fost azi la colegiul Chesire west college sa ii intreb ce cursuri as putea sa urmez la ei (care sa ma aute la universitate).
    Am sustinut un test la matematica si am obtinut 93%(ei au spus ca este excelent) si pentru engleza am scris un eseu despre mine.(ca sa poata stabili nivelul de engleza).
    Intrebarea mea este daca urmez pasii corecti?
    Ar trebui sa intreb la facultati ?
    Nici nu stiu de unde sa incep si cu ce sa incep!
    Stiu sigur ca vreau un job mai bun, pt ca acum sunt self employed (am yellow card) , si m-am gandit ca mi-ar placea sa lucrez ca si contabil pentru ca in tara am facut asta!
    Va rog cei care stiti, sau care vreti, autati-ma cu un sfat!
    Am citit forumul pe toate partile, dar tot sunt in dilema...
    Multumesc

2. alexa89

alexa89 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!

Eu iti recomand sa iei legatura cu un centru specializat care te poate sprijini pe durata procesului de aplicatie gratuit.

Success!

Alexa

3. gella

gella Member

Trophy Points:
    16
    Ptr bookkeeper (nivelul cel mai de jos in a ccounting) ff bune sint cursurile AAT, nu stiu daca se studiaza contabilitatea in facultati insa sint cursuri profesionale ACCA sau CIMA ff apreciate pe piata muncii si care ti ofera calificare in Accounting si pot deschide porti spre joburi bune.

Share This Page