17.6 C
London
Sunday, September 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

VOTEAZA 2 MODERATORI si 5 MEMBRII SA NE REPREZINTE COMUNITATEA

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by ELLAWS, Aug 21, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    VOTEAZA 2 MODERATORI si 5 MEMBRII SA NE REPREZINTE COMUNITATEA la intalnirea cu Dl. Ambasador si oficialitatile romane de la Londra, care va avea loc in perioada 17 - 24 Septembrie 2011

De preferat ar fi sa va si argumentati votul... cand votati pe X sau Y ati putea spune si de ce...

Propunerile mele sunt urmatoatele:

1. - Moderator Silverfern, este cel mai activ moderator din ultimii 3 ani, cunoaste la perfectie atat legislatia romana cat si cea britanica:

2. - Moderator ValiB a fost si el destul de activ in ultimul an, cunoaste la perfectie problemele comunitatii noastre legate de self employed, studenti si mature students

MEMBRI :

1 - Rebecca_uk cea mai veche membra (fost moderator 4-5 ani) cunoaste la perfectie legislatia britanica, problemele comunitatii, generalitati si totul despre problemele studentilor in UK

2 - Lovelyd - desi noua in ultimile 6-7 luni, a fost foarte activa pe forum in problemele romanilor legate de self employed si alte generalitati, a studiat foarte bine forumul, este o fata foarte desteapta, coerenta, combativa.

3 - Georgiv - Georgiana nu cred ca mai are nevoie de vreo prezentare, forumista veche, cunoaste la perfectie majoritatea problemelor cu care se confrunta membrii comunitatii... cat si ea in persoana... (aveti grija cu ea sa nu stranga de gat pe vreunul de pe la Consulat) -nu-ma-uit-

4 - Dromaderu fost moderator al forumului... membru foarte activ, cunoaste la perfectie problemele romanilor din UK

5.- Out Fishing - Florin - membru vechi al forumului, cunoaste la perfectie problemele generala ale membrilor comunitatii noastre. Nu-l intoarce nimeni la vorba -da-da-

Ar mai fi Albea (daca se simte mai in putere pana atunci) si MULTI altii... sper sa-i amintiti, voi ce urmati sa propuneti...

2. mikka

mikka New Member

Trophy Points:
    0
    -bravo- Pe ei doresc sa-i votez si eu,argumentele sunt aceleasi.Nu sunt forumista veche ,dar de 2 luni citesc zi de zi tot ce se scrie pe forum.Iar cei enumerati,nu o spun doar eu,sunt foarte activi.Asa ca,dragi mei,un vot si de la mine!Succes! -bravo- -ma-iubesc-

3. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Eu zic pas, nu ca nu ma simt bine, ca sunt foarte ok, dar este vorba de autoritatile romanesti si parca vad ca-mi aduc aminte de datoriile mai vechi din Romania si o sa iau foc pe acolo, si cine stie ce le mai zic, sau le fac si stric firma forumului nostru. Lasa, duceti-va voi, echipa propusa este super ok, mai ales daca o luati si pe Lili. Tavaliti-i putin, ca merita!

---
    - Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Fabian

Fabian New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca i-ai ales foarte bine. Dar unde votam? Sau trebuie doar sa fim de acord aici pe topic.

5. AlinS

AlinS New Member

Trophy Points:
    0
    Da.Sunt de acord si eu cu ei.Sunt tari. -da-da- Bravo lor.Felicitari. -bravo- Le tin pumnii.

6. AlexaS

AlexaS New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca se completeaza reciproc perfect si doar enumerandu-i ai in fata echipa soc, dar daca isi mai fac si prezenta fizica.Le doresc mult noroc si sa se reintoarca cu Mission Accomplished ;)

7. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Va multumesc pentru propunere, ellaws multumesc de rpezentare -ras4- , nici nu stiti cat de mult as vrea sa aprticip la aceasta inatlnire -da-da- , insa nu pot promite nimic. -nu-stiu-
    Am 2 copii si nu am nici o 'bunica' prin preajma, iar sotul munca full!
    Ramane de vazut,
    Multumesc

8. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Pai o adopti pe Ella de bunica pentru cateva ore. Face babysitting de exceptie. -nu-ma-uit-

9. Ellla

Ellla New Member

Trophy Points:
    0
    Da daca pot sa te ajut, cum sa nu, ma ofer cu drag, numai sa participi la intalnire !

Felicitari pentru echipa aleasa! Este de exceptie! Le urez bafta!

PS: Nu ar strica sa participe si Mr.John pentru ca sigur si el este AS in ceea ce inseamna problemele romanilor in UK!

10. Mr.John

Mr.John New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt prea tanar pentru ghiarele vulturilor de la ambasada. Oricum cei mentionati mai sus o sa-i puna putin la respect -da-da- go get them -ras4-

11. anouka

anouka Active Member

Trophy Points:
    36
    Georgi, uite, pentru aceasta cauza nobila ma fac luntre si punte, imi iau zi libera si stau eu cu 2 ai tai si cu maimutzoiul meu.
    Numai sa veniti cu rezultate notabile -da-da-

12. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ellaws - nu are nimic de castigat, dar este mereu informata si interesata si, nu in ultimul rand motivata sa rezolve problemele semenilor total dezinteresata.

Georgiv- NEAPARAT

Moderator- Noul Admin -Danuzzz - 'omul solutilor viabile si bun organizator'

13. Luanix

Luanix New Member

Trophy Points:
    0
    Lista perfecta si completa - vom avea un Batman&Robin plus cei 5 Fantastici!

Cred ca pe aceasta cale putem sa le multumim acestor OAMENI (nu am scris cu caps lock din greseala) pentru tot sprijinul acordat membrilor si timpul dedicat acestui forum.

Go get them!!

14. Luanix

Luanix New Member

Trophy Points:
    0
    Ellaws - te propun si pe tine pe aceasta lista. Eu personal am de ce sa iti multumesc cu privire la toate informatiile utile despre viata in Birmingham.

15. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nou mesaj pentru Silverfern, ca merita.

Imi doresc mai mult decat orice ca Silver sa poata participa, dar din pacate este in tara.

Mi-as dori sa fie aici, caci este 'pumnul de fier invelit in catifea', dar daca nu se va putea, sa fim siguri ca macar ideile lui sunt expuse cum se cuvine.

Oare Ellaws n-ar putea fi ridicata la rangul de 'moderator'. Dar LovelyD?

Oricum echipa de moderare sufera de 'amorteala': copilasi, probleme personale...

Nu cred ca pica forumul daca se mareste echipa.

Just a thought... -sssst-

16. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Referitor la mine, sa nu 'dezinformam poporu' cu ...monitoru''

Fost moderator 2 ani-aici- nu 4- 1 an pe celalalt - persoana incomoda si pe alocuri afurisita.

Nu cunosc legislatia la perfectie, decat poate un pic mai bine decat altii, dar am un dinte impotriva celor care ne trateaza cu spatele, ca indivizi si merg pana-n panzele albe sa le demonstrez ca un individ/popor nu e responsabil pentru faima facuta de un grup hiperbolizat in ziare.

Cam atat...

17. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Rebecca_uk a punctat foarte bine aici si consider ca tu,draga Ellaws,trebuie sa faci parte din aceasta echipa si in nici un caz eu. -bravo- Pe langa descrierea facuta de rebecca,as adauga faptul ca experienta ta din Ro cat si anii petrecuti in Uk vor aduce puncte importante echipei cat si comunitatii noastre. -da-da-

Cat depre restul membrilor din lista de mai sus,ii sustin in totalitate,inclusiv pe danutzzz si imi doresc din suflet sa avem si rezultatele scontate ! -ras4-

P.S.- Ellaws,multumesc mult pentru descrierea frumoasa si propunere...ma obligi sa ma repet de atatea ori -plans2- ca esti mult,mult prea draguta si altruista cat cuprinde ! -bravo- -multumesc-

18. emivivid

emivivid New Member

Trophy Points:
    0
    votul meu merge cu siguranta la rebecca-uk :)
    si la ellaws, am feelingu' ca e aceasi ella36yo... (nu dau tot id-ul de messenger) care m-a ajutat enorm cand ne-am mutat aici, acum 3 ani, si nu prea intelegeam ce si cum cu "laws"-urile astea englezesti :)
    ti-am recunoscut "spiritul" in alte postari pe aici, m-am inselat 'au ba? :)

19. popmaria

popmaria New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu de ce crezi tu ca ELLAWS=ELLA36,o persoana care si pe mine m-a ajutat f mult dar care a disparut de pe forum in ianuarie 2009.Dar Ella36 nu avea copii,iar Ellaws are o mandrete de fata!Si e maritata,2 amanunte care ma fac sa cred ca nu e ea.Daca citeste aceste randuri,indiferent ca e in Bucuresti sau Londra vreau sa stie ca ii multumesc pentru noptile pierdute cu mine pe mess,completand diverse aplicatii sau doar discutand...
    P.S.Acuma mi-a venit in minte si o asemanare:amandoua urau tigarile!!!

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Da, asa e, nu este una si aceeasi persoana.

Ella36 ramane una din marii disparuti de pe forum; si eu ii datorez enorm, insa nu o putem aduce pe forum din motive legate de alegerea ei personala.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page