17.4 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Varsa-ti oful (chat)

Discussion in 'AMUZAMENT' started by Dan, Dec 6, 2012.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Vreau şi eu la scandal ...

2. Anonymous

Anonymous Guest

Unde ai umblat pana acum? S-a maturat, s-au sters urmele de sange, politia si salvarea au plecat deja... "Love is in the air now"

3. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
  4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu aveti somn ?

5. Anonymous

Anonymous Guest

Tare asta cu student loan

6. Anonymous

Anonymous Guest

Ba ce somn am. Dar unii mai trebuie sa si munceasca in tara asta!

Si acestia nu ma lasa sa dorm!

7. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser

8. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0
    Ma puteti ajuta cu niste informatii, va rog, cine stie, cine cunoaste.

1. Unde se poate duce al meu sot cu masina pentru tester in zona Tamworth, Birmingham ?
    Cam cat este pretul? Multumesc.

2. i s-a aprins beculetul ala care seamana cu o codita de purcel (instalatia de preincalzire la diesel )
    si semnul ala care seamana cu ... nu stiu ... un motor care are trei chestii pe el stanga, dreapta si sus - sistemul de control al gazelor de esapament ( mare descriere am facut -nu-ma-uit- )
    ce poate sa insemne astea?

9. ciobanuldinoras

ciobanuldinoras New Member

Trophy Points:
    0
    Semnul acela inseamna ca este o erroare "glow plug". Cauzele sunt multiple. Cumparati-va un tester de la eurocarparts si cititi codurile. Daca palpaie
    becul de glow plug(acela pe care-l descriai)tu) inseamna ca este o probleme la injectoare. Daca sta mereu aprins sunt multe cauze.
    Daca nu ai habar de auto du-te la service.

10. Anonymous

Anonymous Guest

Foarte bine punctat. Frate, daca nu stii auto deloc, mergi la service. Google sau yellow pages . Ideal la reprezentanta.
    Oricum, ai fost super draguta cu intrebarea.

11. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Merci pt. mesaj, JN.
    E ok si apreciez ca mi-ai spus. Daca poti sa-l rogi pe Dan sa stearga, nu...iarasi ok.

Ata ete!

12. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc .

Nu ma intelegeti gresit. Nu ma bag sa repar Eu, niciodata, eu doar pot sa pun apa la radiator acolo daca e nevoie, pt parbriz si sa verific uleiul. atat.
    intrebam ce poate fi , cand ii da liber se duce la service, dar incercam sa ma luminez si eu ce poate fi. desi a intrebat un mecanic ce e cu "codita de purcel" si nu a stiut.
    .. deci injectoarele... de aia si scoate uneori fum?

13. Anonymous

Anonymous Guest

Alea scot mereu fum daca-s defecte

14. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
  15. bujalarab

bujalarab Member

Trophy Points:
    16
    Pff, am eu doar impresia sau o parte a forumului se transforma intr-un fel de CanCan, Click si mai nu stiu care. Citind unele articole am asa un fel de deja-vu cu Prigoana si Baahmuteanu, mai putin partea cu verghetele.
    Prea multe cuvinte grele se arunca asa aiurea.
    Cred ca bunl simt ar trebi sa primeze si de-o parte si de alta.
    Nu va placeti, ok. Ignorati-va!
    Deja e penibil cu jignirile alea de unde e ala, si din ce liceu, si ce se facea acolo, si cu copii, si mai stiu eu ce -ceeee?- -wow- -nu-nu- -plans2- -nervos-
    Dane ca moderator nu ar trebi sa tii lucrurile in balans si sa eviti situatiile de box pe forum.
    Poate o suspendare temporara la amandoi pana revin la sentimente mai amiabile?

16. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Everybody loves the beef.

17. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Bujalarab, multumesc de sugestie.
    Din pacate nu consider ca utilizatori ca dromderu si rebecca trebuie eliminati (nici macar temporar) de pe forum. Daca sunt mai multe persoane care considera asta, sunt dispus sa aplic orice sanctiune considera majoritatea.

Am mutat discutiile lor intr-un topic separat, sa nu umple restul forumului de certuri. Apoi, acest topic l-am "ingropat", sa nu mai deranjeze pe nimeni. Cand va aparea iarasi problema, il voi dezgropa.

Am incercat pe cat posibil sa nu intervin in problemele altora si am reactionat doar cand am fost atacat. Daca am fost atacat de mai multi, a trebuit sa ma apar in fata a mai multe persoane. Daca pana la urma s-a dovedit ca acele persoane au vorbit sa se afle in treaba, eu ce ar trebui sa fac? Sa ingrop discutiile, sa-i sanctionez pentru ca fac "can can"? Intreb, care ar fi o decizie corecta.

18. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0
    Dane, eu zic ca e timpul sa imbraci armura.
    asa cum a zis si Dromaderu, esti un super Admin, un om cu capul pe umeri, cu bun simt si care se nu teme sa-si exprime punclete de vedere oricat de diferite ar fi de ale interlocutorului, insa prea mult bun simt, strica. in cazul de fata cu siguranta!

de ce eziti in a lua o decizie drastica?

eu deja am luat una: nu mai intru pe forum decat daca voi mai primi mesaje private, ca deja e prea multa ura peste tot. voi reveni cand se mai schimba fetzele, insa stiu ca vor aparea ati clovni intre timp, asta e dezavantajul.

cand vin de la serviciu mi-e mai mare dragul sa deschid forumul sa mai zambesc putin, pardon IMI ERA MAI MARE DRAGUL.
    totusi, ma pot razgandi cu o conditie: (evident, daca eu ca utilizator am vreo valoare pentru aceasta comunitate care valoreaza pt mine)

hai sa hotaram care merita sa ramana pe forum: Dromaderu sau Rebecca?

Care e mai util? care nu se baga in controverse care ii face pe altii sa se simta inferiori? care contribuie mai mult? care este placut mai mult? care descreteste mai multe frunit? care da cu paru' mai putin??? wel????

ce rost are dezgropatul trecutului???? NU MA INTERESEAZA CARE ARE DREPTATE!! AMANDOI AU!!!

ok. rebecca il uraste pe dromaderu si viceversa iar amandoi au mii de motive sa se urasca. SI? SI????????

ufff. iar ma enervai.

19. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Stai linistita Livia, ca e doar un foc de paie. Amandoi sunt personaje vechi pe forum si cunoscuti cam de toata lumea, ma rog, toata lumea activa sa sa zic asa. Fiecare dintre ei si-a castigat respectul celorlalti in masura in care il merita. Orice comentarii sunt de prisos, ambii au mii de posturi si sunt la fel de (bine) cunoscuti de toti. In ce masura sunt si respectati de comunitate? Nu e treaba mea, si nici nu ma las pacalit de circumstante.

Crezi ca dialogul lor imi schimba impresiile pe care le am despre fiecare in parte? Chiar ma lasa rece. Dupa atatia ani pot spune ca ii cunosc destul de bine pe amandoi. Cred ca si tu la fel.

20. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Eu zic ca sintagma asta scuteste o macar o duzina de cratime ...comite-le linistit (sau mai exact, ignora-le linistit), e ca si cum nu s-ar vedea :)

Share This Page