15.2 C
London
Saturday, June 25, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Vara in UK - doar un mit?

Discussion in 'SEZATOARE' started by londonina, Jun 11, 2012.

1. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0
  2. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    deprimant

A fost acum 2 săptămîni într-o joi.

Semnătură!

3. Bambu

Bambu New Member

Trophy Points:
    0
    Re: deprimant

Nu stiu, dar si eu o astept!!! Intre timp, din tara, fratele meu grijuliu mi-a trimis informatia :

http://9gag.com/gag/4437973

4. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0

Excelent. Foarte faina ideea. Nice.

Tapatalk / Galaxy S2

5. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0

Hai sa ne dam fiecare cu parerea privind restul verii si vedem la toamna cine a avut dreptate -limba-

Deci eu zic asa: din 15 iulie va fi cald si frumos, fara ploaie, pana hat tarziu in septembrie (e mai mult wishful thinking dar na, ma gandesc ca e Olimpiada, vin oamenii aia, nu se cade chiar asa sa ii ploua non-stop). -ras4-

6. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0

ieri si azi a dat o geana de soare dar maine se anunta ploaie si probabil va ploua si in weekend desi bbc arata soare in marea Londra.

niciodata n-am urmarit atat de aproape prognozele meteo pana acum :)

si apropo de soare, voi (unde) mergeti la plaja in UK?

@glissando fabulezi? :)

7. adelaide_

adelaide_ New Member

Trophy Points:
    0

londonina, sper sa n-ai dreptate pt week-end.ne-am facut planuri marete acum 10 zile si tot de atunci urmarim cu sufletul la gura prognoza.Initial week-endul il dadeau cu ploaie, acum pt duminica au imbunatatit prognoza :).

Am citit aici pe forum despre Bournemouth, lumea spune ca e deosebit.Am mai facut niste sapaturi pe net si am hotarat ca va fi prima mea "tentativa" de plaja, evident asta cand va veni vara :)), daca...
    Si mai era o chestie care mie mi s-a parut deosebita datorita locatiei, aici http://www.serpentinelido.com/ . Ati fost?

8. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0
  9. bioan80

bioan80 New Member

Trophy Points:
    0

Bloody weather. E singurul lucru care cateodata ma inerveaza in UK. -nuuu- Dar trebuie sa invatam sa ne bucuram de fiecare perioada frumoasa la maxim, in ceea ce priveste panificarile de concediu in tara (uk) niciodata nu a fost vremea cum am sperat!

10. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Eu tot nu intelleg de ce unii mai fac acest pleonasm

UK/plaja! -ras4-

Cel putin au ridicat ban-ul la udat cu furtunu'...caci erau de rasu' curcilor -ras2-

11. splash

splash Member

Trophy Points:
    16

ai grija ca nu toti! inca ne spalam in lighean...unii pe-aci -ras4-

12. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Vb serios?
    De fapt auzisem ca ceva companii micute nu au ridicat...well,

as trage o fuga sa va aduc o cisterna ceva de apa...macar pt un dus ca lumea -ras4-
    Gradina merge though?
    Ca la noi s-a manat mai totul... -plans-

13. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0

@londonina
    Nu, sa vezi tu daca n-o sa fie asa. Logica mea e urmatoarea, si e bazata pe observatii de-a lungul anilor: de cate ori vine cineva pentru prima oara la Londra, vremea este muuult mai buna decat de obicei, facandu-l pe acel om sa isi spuna mama, ce oras misto, super, extraordinar, ma mut aici (asa a fost si la mine -da-da- ). Din moment ce la Olimpiada vor veni milioane de oameni peste turistii obisnuiti de vara, sunt sanse mult mai mari ca vremea sa faca exact chestia asta pe o perioada destul de lunga, sa ii fraiereasca pe bietzii oameni. -ras4-
    Vezi ca plaja de la Southend-on-Sea este misto si au si un dig lung pe care se merge cu trenul, un acvariu (destul de scump si saracutz insa poti sa vezi rechini mici) si alte chestii de distractie. La Hastings iarasi e frumos, mie imi place mai mult decat la Brighton, care e London-by-the-sea. Si daca vii din Londra nu prea vrei sa vezi tot Londra... din plajele alea din linkul pe care l-ai trimis tu, am fost demult de tot la cea din Cornwall de langa Minack Theatre si este cea mai frumoasa plaja pe care am vazut-o eu vreodata in viata mea.
    Alta chestie, ai mare grija aici la plaja cand e soare. Nu's de ce dar arde mult mai rau decat in Ro la mare.

@dromaderu
    Da, adevarul e ca Thames Water e cam micuta -ras4-
    Nu, cica noi astia din Londra, Kent si alti oropsiti n-avem voie inca sa ne jucam cu apa. Pfff uite cum am zis chestia asta iar a inceput sa ploua. Aaaargh!

14. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0

@glissando: mersi pentru tips ref la plaja, mi-a mai zis cineva de Southend-on-Sea si pun si Porthcurno pe lista. Oricum la Brighton vreau sa ajung, nu neaparat pentru plaja.

Cat despre soare, vad ca nu sunt singura care are impresia ca arde soarele mai puternic aici (cand arde). Mi-a zis un domn cum ca ar fi din cauza ca ploua mult si e mai putin praf in aer :)

Maine ploua un pic :)

15. crash-

crash- Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    in-between :D

Care vara ca a trecut :))) - > eu cred ca am vazut deja cele mai calde zile din an..

Vara vine tot timpul cand te urci pe avion si mergi la ea...

16. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0

care e problema pana la urma?

Vara, dpdv meteorologic a sosit !. Tot nu va bucrati? De ce; ca nu vine cu 30 - 40C sa moara pisicile la umbra ....

Cred ca nici unul dintre noi nu spera ca mai exista acel loc in care poti locui si vremea va fi in fiecare zi asa cum ti-a dori sa fie ....acum un pic de soare, maine ceva mai mult sa facem plaja, apoi niste nori pe ici pe colo, sa nu ne prajim cand pescuim samd.Totusi, noroc ca s-a inventat transportul de mare viteza .... hop intr-unul si esti exact in vremea pe care ti-o doresti .... a trebuie sa asteptam concediul, si ce daca .... satifactia lucrului implinit e mai mare...

Unul din lucrurile de care m-am bucurat ca am scapat este asta, caldura insuportabila, interminabila si lipicioasa .... cih
    Mie imi place asa cum e aici, ma face sa vreau sa traiesc nu sa stau cu capu in lighean .....

17. crash-

crash- Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    in-between :D

@costoboc - same here - imi place climatul... niciodata nu m-am impacat cu acele canicule din Ro..

18. splash

splash Member

Trophy Points:
    16

@ dromaderu:
    Sambata viitoare daca se poate, avem invitati si tare mi-e ca ar fi buuuna niscai apa -nas-

pt londonezi (sic!) la Bournemouth e super-cu-nisip plaja -ras4-

19. londonina

londonina New Member

Trophy Points:
    0

@costoboc: Mie imi place ploaia chiar mult dar cand trec 2-3 saptamani si nu vezi soarele...

In weekend n'a fost rau deloc, chiar misto ieri dupa-amiaza (ne-am bronzat). Saptamana asta a inceput bine - 20ish cu soare pe alocuri. On a very personal note, eu sper sa nu ploua vineri, avem treaba p'afara :)

ps. Admin, te rog schimba titlul threadului in 'unde e vara?' sau cam asa ceva, e prea deprimant asta "deprimant" :)

20. costoboc

costoboc New Member

Trophy Points:
    0
    @londonina, sa nu crezi ca ce am zis mai sus a fost ironic, sau ceva de genul asta.

Si mie imi place ploaia si altora de asemenea, totusi majoritatea asteapta vara sa se revigoreze, sa-si echilibreze energiile.
    Nu e cazul meu, mie chiar vremea asta imi place, nu o sa astept niciodata vara cu sufletul la gura .... iarna - da!

Share This Page