20.2 C
London
Saturday, June 25, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Valabilitatea Yellow Card-ului dupa obtinerea unei diplome

Discussion in 'EMIGRARE' started by sagittarius, May 4, 2013.

1. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Valabilitatea Yellow Card-ului dupa obtinerea unei diplo

Ideea cu cele 4 luni dupa terminarea cursului se aplica o singura data , daca faci un curs de 2 luni nu poti lucra 4 dupa si iar faci o luna curs si iarasi 4 dupa, daca folosesti cele 4 luni este indicat sa le folosesti dupa un curs de minim 8 luni ca sa faci cele 12 luni continu, in cazul tau te inscri la alt curs imediat si folosesti cele 4 luni doar ca sa te ajute sa faci cele 12 de munca legale.
    Daca schimbi cursul si providerul trebuie sa anunti Ho in scris cu letter of enrolment si un cover letter in care sa incluzi case Id tau, trimite cu next day delivery si tine chitanta ca si probaba, sa-r putea sa aplici de Bc si ei nici macar sa nu deschida scrisoarea ta .

2. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Bun ...ideea e ca in cazul meu mai repede se ajunge in 2014 cand se scot restrictiile decat pana fac 12 luni de lucrat part time. Asa ca eu in iunie termin cursul si il mai prelungesc pana in august si dupa pot lucra 4 luni full-time pana la sfarsitul anului cand se scot restrictiile. Cam asta era planul meu deaia vroiam sa intreb. Atunci o sa prelungesc cursul din momentul in care se termina, ca sa imi ramana ultimele 4 luni de lucru full-time pe sfarsitul anului urmand ca dupa sa se scoata restrictiile. Mersi fain

3. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0

Aici ai dreptate, dar eu nu m-as apleca pe o ureche la ridicarea restrictiilor, ele se vor ridica dar se pot aplica altele si uite Asa ajungi din lac in put , parere personala nu le stiu eu pe toate

4. thenuts

thenuts New Member

Trophy Points:
    0

Si ultima intrebare...cretina de data asta : Daca eu imi prelungesc cursul, cand trimit noul letter of enrollment la UKBA ei suna(la scoala) sa vada daca am terminat cursul anterior sau nu ?

Share This Page