13.2 C
London
Friday, September 17, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Va salut pe toti

Discussion in 'BINE ATI VENIT!' started by CoslencoG, Feb 12, 2013.

1. CoslencoG

CoslencoG New Member

Trophy Points:
    0
    Sunt nou venita pe acest site dar imi place foarte mult. -ma-iubesc-
    Din cate am vazut pana acum, cred ca website-ul acesta va reprezenta o cale accesibila pentru gasirea anumitor raspunsuri la intrebarile sau problemele cu care m-am confruntat si care inca se tin lant..pe aici prin UK.

Sper sa gasesc prieteni care ma vor intelege daca imi voi varsa amarul pe aici.. -trist-
    Uneori vreau pur si simplu sa ii "barfesc" pe britanici si regulile lor stufoase si diverse, -trist- cu cardurile lor ce depasesc culorile curcubeului in numar..si tot asa..

O zi frumoasa in continuare la toti romanasii mei de pe acest website -hipno-

2. Emma _1967

Emma _1967 New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Va salut pe totiBuna !

Bine ai venit pe sait CoslencoG !!! Eu sunt Emma si am 2 luni aici in UK ...deci pot spune tot nou venita !!! Putem schimba opinii si pareri !!! Sa ne auzim cu bine si iti doresc multa bafta !!! -da-da-

3. CoslencoG

CoslencoG New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Uite ce am gasit in ziar astazi!!!!
    by CoslencoG » Feb 12th, '13, 16:40

Buna Emma_1967,
    Bineinteles ca vom face asta.
    Eu desi sunt nou venita pe site, ma aflu in UK de anul trecut din februarie.
    Dar nu pot spune ca nu ma confrunt inca cu probleme.. :(
    Asta e ceea ce am postat ieri pe site, in care poti afla pe scurt si din situatia mea pe aici prin UK..

O zi frumoasa

Salut la toti,

Nu cred ca BBC News au prezentat treaba asta intr-un mod obiectiv.

E foarte trist ca se grabesc atat de usor sa arunce vina pe Romania.
    Sincera sunt satula de UK ce nu stie ce sa mai faca ca sa ne scoata oaia neagra si sa ne tot caute nod in papura pentru orice prind ocazia.
    Am incercat scriind un articol despre asta, sa pun intreaga intamplare intr-o lumina diferita..

http://www.romaniatourism.net/food-drin ... ias-fault/

Sper ca Romania sa se dovedeasca a fi fara vina in toata chestia asta..E incredibil cat de repede gasesc Romania pe harta cand e vorba de chestiuni negative, sincer observ cat de nerabdatori sunt sa ne gaseasca noduri in papura; Ba chiar as crede ca autoritatile britanice sunt chiar fericite ca Romania este implicata in treaba asta si accentueaza -am observat la stiri si pe site-urile lor - ideea de culpa ce Romania o poarta.
    In primul rand trebuie sa se ajunga la un rezultat verificat cu dovezi in urma unei anchete amanuntite..nu asa hop top..vina o poarta Romania..

In valtoarea starii de sensibilitate si a patriotismului ce m-a lovit din nou in urma acestui incident pentru care am incercat a schimba ceva..(cu puterile mele limitate)..prin scrierea acelui articol..am decis sa scriu si catorva televiziuni de prin tara vreo 2-3 randuri, in care m-am plans cum sunt tratati romanii in afara.
    Cum am asteptat 9 luni actele care au venit cu un refuz si cu scuza cum ca ar fi trebuit sa trimit un alt formular si nu acela ce a stat la ei 9 luni..DESI CHIAR ANGAJATII UK BORDER M-AU SFATUIT A-L COMPLETA PE CEL CE L-AM TRIMIS!!!
    Acum nu stiu ce alta cale o sa adopt..dar noroc cu prietenii ce mi i-am facut aici , caci sunt si oameni de treaba, ca altfel eram deja plecata inapoi in Romania.
    Am scris deci televiziunilor..insa nu cred ca va pasa cuiva..si oricum..ce se va schimba?
    Sunt prea mica..ca sa schimb ceva..desi incerc sa schimb imaginea tarii asa cum pot pentru ca POATE pe viitor sa nu se mai uite strainul cu funduletul la noi doar pt ca suntem romani
    M-am simtit prea nimeni, mult timp aici, desi sunt cetateau EU.

Offff, e prea mult de scris pt a descrie prin ce am trecut din cauza restrictiilor lor ce nu sunt indreptatite..
    Nu e vina noastra ca nu si-au luat ei masuri in sistemul de sanatate pt foreigners..si ca polonezii sau mai stiu eu cine traiesc din beneficii!!
    CoslencoG
    Haiduc

4. Emma _1967

Emma _1967 New Member

Trophy Points:
    0
    Buna !

Si eu ma simt incomod cand vad si aud tot ce e mai rau despre romani , e nedrept pentru noi cei care ne aflam aici !!! Sper sa se schimbe lucrurile si in mai bine , cred si sunt convinsa ca meritam mult mai mult decat vor ei sa arate !!! O zi frumoasa draga Coslenco G si sa ne auzim cu bine !!! -ras4-

Share This Page