18.7 C
London
Monday, August 08, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Un sfat - cum aplic pentru beneficii

Discussion in 'SEZATOARE' started by the_wolfitza, Jun 3, 2013.

1. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Hopa , exact ca si in alegerile politice , dupa vot toti raman cu un gust amar si isi doresc sa intoarca roata ...

2. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    La un semn deschisa-i calea
    si se-apropie de cort,
    Deceneu, tricou, adidasi,
    si pe buci, doar cu un short!

Ce-aveti bre cu amul asta?
    Cum sa te poti simti jignit de ceea ce scrie?

Da, Oana Zavoranu se simtea jignita de ce povestea despre dansa Vadim dar, noi nu avem, Oane Zavorane bre pe aici, sau avem?

3. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Subiectul e 'Un sfat - cum aplic ptr beneficii'...

Baieti si fete, ati votat ptr beneficii, ati castigat dcn-ul, acum enjoy... (Sunt abstinent si alergic la vot de multi ani incoace, asa ca prin natura rezultatului chiar ma bucur ca am fost consecvent)...

4. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18

Inteligenta precara? Conduita morala? Personaje rudimentare? … Pe bune, m-ar interesa metoda de cuantificare utilizata ptr a personifica notabilitatile si kakanarii de pe acest forum?

Departe de siderare si prejudecati, ma simt nevoit sa-ti impartasesc un secret… e o mare discrepanta intre ceea ce esti si imaginea pe care ti-o atribui…

5. LiviaG

LiviaG New Member

Trophy Points:
    0

nici daca votai NU ajutai cu mult. a fost iubit tare.

6. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Chiar ai nevoie de o metoda de cuantificare cand se poate observa cu ochiul liber? Cum poate atata lume sa comenteze afirmatiile delirante ale unui anumit user? Va place circul?
    Dar uite ca acum descopar lucruri noi chiar si despre mine. Dio spune-mi, te rog, cine sunt eu de fapt si ce imagine incerc sa imi atribui? Ca eu nu stiam nimic despre secretul asta si recunosc ca tu chiar mi-ai starnit curiozitatea.

@albea cum facem cu testul ala?

P.S.: Sincer, imi pierd timpul pe aici lasandu-ma atras intr-o discutie care nu duce la nimic productiv pentru absolut nimeni. Ar fi trebuit sa se pastreze ideea initiala a topicului pentru ca eu cred ca este mai multa nevoie de informatii utile decat de ceea ce se discuta in momentul asta aici.

Multa bafta!

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    @ IC3

Ai citit sau vazut Morometii?
    De ce, finalitatea oricarei discutii trebuie sa se cuantifice ( -limba- ) in ceva productiv?

Apreciez desigur ca topicul respectiv a fost deschis cu un scop, dar, deja o luase de mult la vale,
    Dan a intervenit si a oferit solutiile respective dar,
    a lasat totusi discutia sa curga la vale, atat timp cat nu ne injuram/balacarim unii pe altii.

Personal, ma simt mult mai iritat de acele postari ale tale , care denota un anumit grad de aroganta, decat ...ce scrie acolo Deceneu.
    Atata lucru bun am invatat si eu in UK, TOATA lumea trebuie tratata la fel!

Iar in mediul virtual, cand ceva nu-ti place, e simplu nene-IGNORE!

8. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Hai, mai, nu-l mai ocarati pe IC3. "Oaia face, capra trage", Deceneu o comite si noi il punem la colt pe IC3. Avea si el dreptate in ce a spus, dar uite-asa, nu rezisti si pici in pacat dand replica cuiva cu care nu trebuie de fapt sa iti pui mintea, aka DCN-u. Slabiciuni omenesti, nah ... :)

9. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @iris - e putin aiurea sa clasifici oamenii si sa afirmi public ca esti undeva deasupra... plebei. Genul asta de comportament spune multe despre caracterul unui om. Nu stiu cine e IC3, poate a vrut sa spuna altceva, poate a avut o zi proasta, dar are oricand ocazia sa isi explice gestul.
    Pe deceneu nu-l judeca nimeni pentru aceeasi acelasi gen de afirmatie pentru ca e clar ca atat poate sau ca... cine stie, o face intetionat. Mi-e greu sa cred ca exista oameni care si in offline se cred adevarul si lumina si nu sunt internati inca.

10. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Ma duc sa-l mai citesc o data, cred ca nu am vazut acelasi lucru...

11. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Nu am vrut sa jignesc pe nimeni si imi cer scuze public celor care s-au simtit lezati de postarile mele.

Se pare ca @iris este singura persoana care a inteles ce am vrut eu sa spun.

@Dan: tot respectul pentru ceea cea faci pe aici dar ceea ce spui tu nu este cumva discriminare? Cum adica un om poate fi judecat pt o afirmatie (care btw...nu ati inteles-o) iar altul care jigneste, insulta si abereaza in mod continuu nu primeste acelasi tratament pentru ca, citez: "e clar ca atat poate sau ca... cine stie, o face intetionat"?

Tot ceea ce am vrut sa spun nu a fost nicidecum ca eu sunt deasupra "plebei". Am avut o nelamurire si inca o mai am: cum pot oameni de pe acest forum pe care chiar ii apreciez sa se lase tarati in mizeriile debitate de acest individ, Deceneu? Va place sa fiti jigniti si insultati de el? Banuiesc ca da...ca doar de-aia l-ati votat. Tipic romanesc, de fapt nu stiu de ce ma mir mai ales ca unii castiga alegeri prezidentiale in Romania pe acelasi sistem.

@dromaderu: Da am citit Morometii, chiar si la BAC am avut Morometii. Sunt de acord cu tine ca toata lumea trebuie tratata la fel si ca trebuie sa existe egalitate dar eu consider ca daca vrei egalitate invata sa oferi egalitate si sa o mai si meriti. Pai cum sa il tratez eu pe Deceneu in mod egal cu toata lumea cand el se crede detinatorul adevarului absolut? Daca si acum inca te mai simti iritat de ceea ce am spus eu mai citeste inca o data primul rand din postarea mea.

Multa bafta!
    Iar celor care m-au criticat: Numai bine va doresc!

12. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @IC3 - sigur ca e discriminare, orice poate fi interpretat ca discriminare.
    Din pacate (pentru mine) din postul tau am inteles ca nu intri in conversatii cu forumistii pentru ca ti se pare ca te-ai certa aiurea cu tot felul de persoane cu "inteligenta precara". Din care deduc ca majoritatea este asa, fapt pentru care nu-mi explicam ce e de citit (ca ai spus ca totusi citesti).
    Poate din cauza ca am citit pe sarite, am omis virgulele, poate influentat de Deceneu, cert e ca nu sunt singurul care a inteles asta, deci e un cumul de factori pe undeva.

Acum legat de "discriminare" - nu ti se pare normal sa tartezi diferit un om normal de unul care in mod evident este troll? Daca nu ti se pare normal, poate n-ai avut de-a face cu decenei la viata ta, si atunci e de inteles.

Cat despre motivele pentru care oamenii au votat sa mai primeasca deceneu o sansa - poate au inteles ca e o a doua sansa, cand de fapt era a 5-a, poate s-a votat si el de mai multe ori (nu stiu sigur) pentru ca intre timp si-a facut mai multe conturi, poate lumea chiar vrea can-can, cine stie?

Cert e ca il voi bana din nou daca isi doreste sa ma comport cu el ca un administrator si sa nu mai intervin in discutii (e normal, daca sunt obiectiv il banez in juma de secunda) sau daca ceilalti utilizatori propun acest lucru, public sau prin reporturi repetate la postarile lui.

LE: discriminarea consta in faptul ca am zis "e putin aiurea"?

13. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Uof, stai sa-ti "esplic" eu, dupa mintea mea, Dan...

Discriminarea consta in faptul ca lui IC3 i s-a parut ca cei care au comentat dupa postarea lui, au aplicat masuri diferite, respectiv, lui Deceneu i s-au gasit circumstante atenuante, desi avea ceva cazier, in timp ce IC3 a fost pus la insectar pt 2 fraze, care de fapt au fost gresit interpretate...

Cand a spus "precar", s-a referit la Deceneu, si nu la cei care raspunsesera provocarilor lui

Ma bagati la idei, chiar nu mai vede nimeni ce vad eu ?...poate o sa incep sa aud si voci :)

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Dreaq, ma faci sa dau rewind!

15. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Am dat si eu rewind :)... Da, prima fraza e un pic la limita, "postez rar pt ca nu vreau sa intru in polemici cu inteligente precare"...da, e un pic neinspirata exprimarea, dar , la naiba, se vede mai incolo, in context, ideea generala...Omul pur si simplu intreba de ce ne punem mintea cu Deceneu si nu il ignoram
    Frate, i-am disecat la microni vorbulitele, inchizitie curata :)))

16. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Diseaca-l si pe deceneu, sa nu fie discriminare. Fac eu topic nou - "insectar".

17. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    @iris: multumesc ca le-ai explicat tu înţelesul vorbelor mele, chiar m-ai scutit de o muncă. Totuşi, mă aşteptam de la mai mulţi sa înţeleagă ceea ce am vrut iniţial sa spun (acum parcă văd ca iar se vor simti unii insultati de afirmaţia mea).

@Dan: Bun. Deci este discriminare ceea ce ai facut tu. Păi in situaţia asta (tu fiind admin) poţi sa mă sfătuiesti la cine aş putea eu sa te raportez pe tine cu propunere pt ban definitiv? :))

Ma ofer eu sa îi disec vorbele lui Deceneu.
    Gata, i le-am disecat (mi-a luat câteva secunde, trebuie sa recunosc). Concluzie: de nedisecat, provoacă greaţă.

18. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai e suficient sa se stranga mai multe persoane serioase care sa fie nemultumite de prezenta mea, nici macar nu e nevoie sa ma raportezi. Pune-te si strange semnaturi.

19. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Va certati intre voi pentru deceneu ? Atunci , probabil ca , a fost votat , cu un scop bine stabilit . Anyway , rezultatele sunt ...

20. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    @Dan: Era doar o glumă. Oricum şi dacă m-aş apuca sa strang acele semnături împotriva ta, culmea cred ca ar fi ca singurul care m-ar susţine in demersul meu ar fi tocmai Deceneu :)). Acum serios vorbind, nici nu văd pe altul in momentul asta care ar putea face o treabă mai bună decât tine pe forumul asta.
    @theman73 are dreptate...polemizand pe marginea subiectului "deceneu" nu facem decât sa ne consumăm energia aiurea şi sa-i dăm o importanta nemeritata.

Share This Page