23.2 C
London
Monday, August 08, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Un sfat - cum aplic pentru beneficii

Discussion in 'SEZATOARE' started by the_wolfitza, Jun 3, 2013.

1. ciobanuldinoras

ciobanuldinoras New Member

Trophy Points:
    0
    @John_Nutt

Faptul ca eu fac anumite comentarii pe care lumea le citestie si-mi trimite PM-uri cerand sfaturi si avand intrebari spune foarte multe.

2. Anonymous

Anonymous Guest

Lumea doreste sa te controlezi un pic, nu sa dispari de aici

3. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    Chiar imi place discutia asta dar numai pot sta pe net pentru ca stat vreo 14 ore si a inceput prietena mea sa faca figuri ca nu stau si cu ea:)

Vorbim maine!

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Mda , cam asa ceva ciobanule ... fara lepre , milogi , sugaci sau alte complimente diafane ar fi mult mai bine .

5. Anonymous

Anonymous Guest

Da ce esti fraier? Da-i o mama de bataie, sa nu mai faca figuri! Doar esti barbat, ce pana mea? Si ai principii.

6. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cam asta se intampla cu topicurile unde intervine Deceneu.
    Cand va plictisiti anuntati-ma, sa fac curat.

(auzi, are si prietena, vezi sa nu cumva sa ceara beneficii, asigura-te, ca altfel prevad o mica cearta in familie)

7. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    Eu nu am dat si nici nu voi da in femei. Este dovada de slabiciune.

@dan

Apropo, prietena mea m-a "agatat" pe romani-online.co.uk pe vremea cand era in america si vroia sa se alatura surorii ei in Londra. Mi-a vazut comentariile de pe forum si mi-ai trimis un PM cu niste intrebari. Cand a venit in londra am ajutat-o cu niste chestii si am dat-o din una-n alta:)

8. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Care-i diferenta intre a le face lepre, a le spune ce sa faca cu propriile corpuri, cum sa nasca, cum sa munceasca in timp ce sunt insarcinate si.. a da in ele? La caracterul omului ma refer, nu la diferenta intre palma si vorba.

9. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @the_wolfitza
    Avand in vedere ca acest topic a fost stricat de persoane binevoitoare, l-am mutat.
    Daca ai nelamuriri care necesita un raspuns in sectiunea "Avocatul raspunde", sa deschizi un nou topic si voi avea grija ca acela sa ramana curat.
    Multumesc

10. Anonymous

Anonymous Guest

Pai atunci : gata cu stilul tau de comentarii, schimba-l! Daca deja ti-ai tras gagica. Sau cauti alta ?

11. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    Sunt tentat sa va raspuns dar am belele pe aici prin casa!

12. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Iti raspund eu, 'ciobanuldinoras': cand ai sa fii TU in stare sa nasti sau macar sa porti o sarcina, atunci sa vorbesti.
    Pana atunci, sunt multi barbati care lesina in salile de operatii...Ai fost vreodata sa vezi cum e?

Nastere usoara, wolfitza! (imbratisari)

13. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    Tu ai copii Rebecca? Pana atunci te rog frumos sa te abtii. Nasterea este ceva natural si femeile nasc de cand lumea si pamantul. Subiectivismul a tampit Romania.

Inca odata oameni buni! SARCINA SI NASTEREA SUNT PROCESE FIZIOLOGICE NU PATOLOGICE! Cu alte cuvinte femeile gravide nu sunt bolnave ci trec printr-un proces 100% natural si safe creat de Dzeu sau de cine credeti voi ca este creatorul nostru.

14. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu e nevoie sa am copii. Vad exact prin ce trec bietele femei. Exista complicatii multe in timpul sarcinii si la nastere!
    Mi-as dori ca acei care vorbesc aiurea sa fie ei gravizi, mereu in pericol de avort spontan si de ce nu, sa nasca ei!
    Restul spuselor tale sunt bla bla.

A,,,si este atat de safe ca era sa moara cineva zilele trecute.
    Si cam asa e dintotdeauna...rezisti sau nu, da-n niciun caz nu e 100% safe!

15. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    nascutul este un proces exact ca cel de zamislire . Sunt doua procese fiziologice naturale 100%. O femeie sanatoasa poate duce aceste procese la capat lejer. Cele care nu sunt sanatoase trebuie sa-si rezolve problemele inainte de a hotara sa ramana gravide.

16. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    exista o selectie naturala cum este si lantul trofic. Daca am fi prea multi pe planeta asta ne-am calca in picioare. Aceasta selectie naturala este benefica din anumite puncte de vedere dar nu are rost subiectul asta pentru ca sunt putini care-l inteleg.

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Abordarea ta simplista sau faptul ca tu CREZI ca ai dreptate nu schimba realitatea.
    Si realitatea este ca femeile nu nasc asa "de cand lumea si pamantul", iar procesul nu este deloc "safe" ca la alte mamifere.
    Procentul de copii morti la nastere era infiorator de mare in urma cu numai 100 de ani sa zicem. Procesul a devenit "safe" odata cu aparitia mediciniei moderne, iar tu, fara sa cunosti, fara sa te informezi, n-ai de unde sti si vorbesti "ca sa fie".

Daca te pasioneaza sa studiezi, iti pun la dispozitie cu placere articole de la diverse universitati care explica de ce nu e asa cum visezi tu.

PS: priveste si tu lucrurile obiectiv ;)

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Ce nu inteleg eu e ca nu-ti sare nicio mamica in cap. De ce?
    Ok, poate te ignora, dar pana cand? Cum poti sa vorbesti doar din auzite?
    Am 5 cezariene la activ (ca interpret). Prima data era sa renunt eu. Stii ce implica o sarcina? o nastere? Dar recuperarea de dupa?

In caz ca nu stii, lectureaza si tu pe aici:

http://www.romani-online.co.uk/forum/ga ... -aici-1363

PS Cand mai vorbesti asa, fara sa gandesti, de 'selectia naturala', gandeste-te ca puteai fi tu sau cineva drag sau poate fi viitorul tau copil, Doamne Fereste, cel 'selectat natural'.
    Eu am o finuta 'stillborn', din mama si tata perfect sanatosi, expertule!

19. nicole2005

nicole2005 New Member

Trophy Points:
    0
    1. ok, vad ca duci grija banilor statului englez.
    de ce nu te supara si faptul ca si alte natii ( filipinezi, pachistanezi, polonezi etc etc) , si englezi, care stau in beneficii FARA SA FI PLATIT UN BANUT IMPOZIT LA STAT.

unde am stat noi in chirie la un moment dat, era o familie de englezi - tineri cred ca 25 -26 ani. aveau 2 copii , nu munceau, dar aveau masina ( bine asta nu e scumpa dar asigurarea pentru tineri e destul de mare) toata ziua in pub si cumparaturi. si casa era inchiriata. de unde aveau bani? din beneficii.
    dar nu mi-am pus niciodata problema ca stau din taxele mele.
    stii cum se spune " niciodata sa nu spui niciodata"

acuma, cand cineva pune intrebari despre un beneficiu, ca e CB, ca e tax credit etc asta nu inseamna ca acel om a venit si imediat asta a cerut.

2. tare as dori sa ai si TU parte " un proces fiziologic " ca asta ca sa nu mai vorbesti in necunostiinta de cauza.
    o sarcina nu e asa cum pare. poate fi usor pe parcurs dar finalul se incheie cu 16 ore de travaliu si nici o pastila sa iti amelioreze durerile. sau poate fi complicata si pe parcurs si la final.
    sa nu poti sa te ridici din pat ca rau ce iti este, greturi tot timpul , sa nu poti sa mananci nimic, de la orice miros ti se face rau si iti vine versi.
    si normal, nu poti sa muncesti.

unii bolesc doua zile in pat doar pentru ca au baut 2 pahare de vin in plus, sau o bere in plus. dar inchipuieti o stare de asta cateva luni sa o ai.

si tot legat de procesul asta " fiziologic" daca ar fi sa ai parte tu in familie sau cunoscuti de un evenimet negativ ( doamne fereste - nu doresc la nimeni ) ai mai avea aceeasi parere " o selectie naturala? "

20. IPS

IPS New Member

Trophy Points:
    0
    macar ai fi avut o scuza...

Share This Page