18.8 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Un om a murit...nevinovat...ce e de facut?

Discussion in 'SEZATOARE' started by momo, Oct 11, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Gsm009

Gsm009 New Member

Trophy Points:
    0
    Draga prietene,

Desi nu am aruncat o privire asupra profilului tau, banuiesc ca esti under 30. Si ma bucura foarte tare sa vad un inflacarat din noua generatie! Si sper sa nu fie doar un episod trecator.
    Iti voi mai da un motiv de reflectie .... Odata la patru ani cca. 22 milioane de romani au painea si cutitul in mana. Si precum vazuram ... tot degeaba. Romanul nu constientizeaza deacat cand:
    1. Are cutitul la os;
    2. Cand egoismul intern dispare.
    Deocamdata nu sunt intrunite conditiile ...

2. andreiutzu

andreiutzu Member

Trophy Points:
    16
    Mi-am dorit foarte mult sa nu fie nevoie sa intervin in acest subiect, dar din pacate trebuie sa o fac cu un AVERTISMENT pentru Albea si Olteanu.

Comentariile personale (voalate sau directe) la adresa membrilor sunt nebinevenite pe forum indiferent daca sunt bine- sau rauintentionate. Verificati regulamentul aici, va rog: http://www.romani-online.co.uk/forum/reguli-utilizare

Sper ca discutia sa revina la subiectul initial. Opiniile fiecaruia despre cine sunt si cum sunt oricare dintre membrii forumului nu isi au locul aici si duc discutia in derizoriu.

Va multumesc pentru intelegere si cooperare!

3. momo

momo New Member

Trophy Points:
    0
    Imi permiti o intrebare?
    Tu ce ai facut cu painea si cutitul atunci cand le-ai avut?

Ai incercat sa iei macar atitudine?

Vrei sa faci ceva? Ai tot suportul si sustinerea mea de orice fel.

Toti putem face ceva.De unii singuri nu vom putea niciodata.

Sfaturi,idei ceva?

Nu este inversunarea varstei ci a anilor in care am fost umilit de nemerniciile comunisto-maneliste.

p.s. mi-as dori sa mai am 30 de ani!Dar nu ma las -dans-

4. momo

momo New Member

Trophy Points:
    0
  5. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    Imi place entuziasmul tau, insa ar trebui sa stii ca tara noastra nu mai este condusa de mult de romani. Ultimul conducator al noastru a fost Ceausescu. In rest toti care s-au perindat la conducere au fost doar marionete.
    Eu unul nu merg la vot pt ca nu am pe cine vota.

http://www.youtube.com/watch?v=1_7ICGgHJow
    Asculta-l pe Socaciu ca nu zice rau deloc.

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Nu-mi multumi ca-mi multumesti degeaba! Nici nu te inteleg si nici nu cooperez cu tine daca nu spui la ce anume. E limpede ca ai intervenit doar ca sa te faci remarcat. Te rog sa precizezi clar motivatia avertismentului, nu link-ul cu regulamentul forumului.

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0

mda...flower power si cu ocazia asta le dam si aripi si nu se vor opri, uite asa vor raspunde niste medici, si vinovatul va scapa...
    Hai sa ne apucam cu totii sa facem ca specimenul "gipsy" sa dam fiecare cate un pumn si apoi sa spunem ca nu am vrut. De fapt noi nu vrem sa ii deranjam. Nimeni nu vrea, de la controloarele din autobuz pana la politie si presedinte.
    Cum poti sa zici ca vina e impartita? Ce vina a avut bietul om?

8. momo

momo New Member

Trophy Points:
    0
    IMPRESIONANT!

http://www.adevarul.ro/grigore_cartianu ... 12816.html

Mi-as dori ca acest articol sa fie citit de toti cei care au copii.Ar putea face parte din orice carte de povesti pentru copii.Este cea mai mare declaratie de curaj,vointa si lupta purtata cu mizeria care ne inconjoara.
    Citind articolul mi-au dat lacrimile si mi-a fugit mintea(bat-o vina)la ce fac alti copii de varsta lui Georgica.
    Povestea lui este povestea omului care vrea sa se integreze intr-o societate si care face si ceva pentru respectiva societate.
    Cu siguranta Georgica nu va fura si nici nu va talhari si nici nu va viola si nici nu va lovi animalic un alt om.Suntem norocosi sa il avem pe Georgica.
    Mizeriile il au pe gipsy gipsanul,pe butoane,pe spoitoru,pe minune,vijelie,parizer si altii ca ei care nu au preferat(educati fiind in acest spirit)sa castige un trai mai usor..cersind,talharind,furand,violand,omorand.

Stima Dragul meu Georgica!

Sunt Roman si sunt tare mandru!

9. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
  10. Anonymous

Anonymous Guest

Momo, ma abtin cu greu sa nu rad cand iti citesc postarile , chiar te luasem in serios la primele dar acum dupa ce am citit postarea Olteanului m-am linisit .

Crede-ma, de asa oameni cu initiative care nu fac nimic niciodata e plina Romania.

Eu soi sustine orice idee dea ta de a face ceva spre a rezolva ceva cu tiganii si cu tinerii ci cu cine mai vrei tu cu conditia sa-i explici public Olteanului cum sta treaba cu votatul si cu Ceausescu.
    Mai puteti dezbate si problema sefului de scara precum si a comitetului de bloc.

Daca nu reusesti sa-l convingi tu pe Oltean ca e mai bine fara Ceausescu e foarte posibil ca sa te convinga el pe tine de idea lui .Nu te speria , am vazut ca esti informat despre politica globala, asa ca stii probabil ca gasiti lejer un mediu propice la Pyongyang sau la Teheran.

Mai oameni buni , pe bune acu , hai sa-i lasam pe cei doi sa se rezolve cu votatul si cu Ceausescu si sa ne delectam pe sectiunea de bancuri , muzica noua, muzica veche...etc.

O seara buna tuturor.

Olteanule , bafta si spre comunism inainte.Mai ai vreo 12 000 KM de parcurs, depinde pe unde o iei.

11. momo

momo New Member

Trophy Points:
    0
    Interesanta postarea ta draga Nutt.

Ma bucur ca ariile tale de interes sunt muzica si bancurile si nu cred ca intelegi prea multe din postarile celor care au scris la acest topic.
    Sunt convins ca Olteanu nu il regreta pe ceausescu ci spune ca cel putin ala a condus intr-o dirctie(nu neaparat buna),pe cand cei de dupa au condus dupa bunul interes al organizatiilor,partidelor,clicilor din care au facut parte.

Astept sa vii si tu cu o idee sau sa adaugi ceva constructiv.Evoluati fiind ca si specie,putem gandi si vorbi nu ne rezumam la a latra sau mieuna.

12. MagdaMC

MagdaMC New Member

Trophy Points:
    0
    eu propun sa facem pariuri despre sansele ca interlopul sa scape liber!!!! -da-da-

Tocmai l-am vazut pe avocatul acestuia care spunea ca din declaratiile lui si ale altora acesta a fost singurul care l-a lovit. Dar, surpriza (oare?!), va incerca sa scape basma curata datorita faptului ca sunt anchetati medicii si mai mult ca sigur acestia vor fi gasiti vinovati si el se va alege cel mai probabil cu o acuzatie de vatamare coroprala si nu lovituri cauzatoare DE MOARTE.

Remember cazul incendiului de la maternitatea Giulesti unde tap ispasitor este asistenta si nu lipsurile si coruptia din sistemul sanitar!

Acestea fiind spuse... sper sa auzim, totusi, de bine!

P.S. despre descinderile de la Timisoara in casele unor interlopi ati auzit... Ha Ha! Facute de Interpol ca noi nu am fost in stare Ha Ha!
    http://www.google.ro/url?sa=t&source=we ... OCtgPFRZ_Q

De asemenea, cred ca titlui topicului ar trebui schimbat cu ceva de genul: "Mafie si interlopi in Romania"

13. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    pt John_Nutt
    Prietene nu ai inteles nimic din postarea mea si nu cred ca ai inteles nici ce se intampla cu Romania de 20 de ani incoace.
    Nu ma mai chinui sa iti explic, pt ca ti-a explicat Momo.
    Te apuca rasul cand vezi oameni cu initiativa lui Momo. Bravo. Mai bine te-ar apuca plansul cand vezi cata lipsa de initiativa e in tara. Nimeni nu faci nimic si toti isi plang de mila. Ba fac ceva, fac dansul pinguinului in fata guvernului -dans-

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Pai una din cauzele neaderarii (din nou) la Shengen,

a fost desigur lipsa securitatii in vamele din Ro.

O p[ropunere , mai mult decat decenta pentru orice om cu mintea si capul pe umeri, a fost,

aducerea de vamesi nemti/francezi/etc/etc, adica,
    vamesi din cadrul UE, care sa munceasca in va,mile din Ro,...

Well, ghiciti cine s-a opus,

pai dnu igas (zis si BAC24) ,

daca, prin metoda reducerii la absurd,

asa cEVA ar fi EVER realizabil... SALUT ROBINET CU BANI..

SALUT vamesi bogati...Stiti ca prin anumite zone, posturile de vamesi sunt mai vanate decat cele de popi?Inclusiv la fetele de maritat! -dans-

15. momo

momo New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am tras un semnal de alarma.

Vreau sa va reamintiti ce spun acum.

Europa va cunoaste sau daca vreti se va reintalni cu extremismul...nu este un lucru bun dar cu siguranta se va intampla.Este decat un foc mocnit care va creea uragane.Vom fi martorii unei schimbari radicale in urmatorii 3-5 ani.
    Omenirea a ajuns la un nivel si nu isi permite sa stea pe loc iar traditiile,ghicitorele,religia si cei ce propavaduiesc conservarea tradsitiilor vor avea de infruntat realitatea crunta a stiintei si dezvoltarii speciei umane.

P.S. voi comenta in continuare cazul sportivului american si urmaresc cu nerabdare masurile care se vor lua.

Sunt Roman si sunt mandru!

16. Gsm009

Gsm009 New Member

Trophy Points:
    0
    Ma vad nevoit sa intervin, nu sa te contrazic *( fac acest lucru cu oarece retinere deoarece recrudescenta si vehementa contradictiilor poate lua dimensiuni apocaliptice pe net -da-da- )

In ultimii 4 ani au fost investite sume importante in echiparea politiei de frontiera cu echipamente de ultima generatie, astfel ca trecerile frauduloase ale indienilor, pakistanezilor catre UK - de ex. - au scazut si tind catre zero. Aberatiile unor ministrii din Olanda sau de aiurea, oameni cu greutate si fapte penale, ale caror afaceri au fost "puse pe butuci" din varii motive (lipsa paranadaratului prin Bulgaria sau Romania) altfel ferventi sustinatori ai cauzei Romaniei si Bulgariei, nu are in nici un fel legatura cu modul in care au fost securizate frontierele.
    Ca se face o confuzie grava intre securizarea frontierelor si coruptia institutionalizata din MF e cu totul altceva. MAI este o entitate iar MF e alta. E ca si cum am confunda femeile cu barbatii.
    Nu pot afirma ca MAI este curat ca un inger, dar ceea ce sustin anumiti vaduviti de afaceri penale legat de coruptia din frontiera si ca - vezi Doamne - de aceea sunt invadate tarile cu doua baterii - una de apa calda si alta de apa rece - de catre emigranti nedoriti, este de fapt o magarie cu scop de razbunare.
    Xenofobia dirijata impotriva Romaniei la nivel de guverne si uneori la nivel de conducatori de state ( cu referire directa la sotul dnei Carla Bruni ) este o marsavie fara de margini si nedemna de o asa zisa Europa unita.
    Restul sunt doar speculatii ...

Apropo: Am auzit ca premierul UK-ului, David Cameron, va solicita aprobarea parlamentului pentru introducerea unor taxe pentru strainii ce vor sa se stabileasca sau sa isi stabileasca rezidenta in UK ...

17. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cristi, vezi ca e cam grav ce zici, chiar si cu spirit de gluma!
    (Cam urat ce vad pe aici!) -plasture-

18. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

19. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:

Nu sunt de acord, Vali, si drept dovada, salut interventia Admin (cu litera mare) Andreiutzu.

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Offtopic, dar oare exista si ceva on-topic pe aici? -plasture-

Ok...mi se intoarce stomacul pe dos de ce vad aici!!! Ce s-a intamplat, oameni buni? -nuuu-
    Am incercat sa tac, dar asa jos ne coboram...copii, maturi, albi, negri, ce-om fi???

Cu riscul de a-mi atrage si mai multe antipatii, va zic ca mi-am petrecut dimineata raportand mesaje. Dati-o-n...papuci, branza...unde vreti?

Pai cu ce ne fac comentariile rautacioase de aici mai buni decat cei pe care-i acuzam?

Oameni buni, provin din 'Podu-Leloaiei', loc plin de tigani, am locuit 18 ani vis-a-vis de unii, am predat 1 an in aceeasi localitate, amenintata cu 'las-ca treceti pe la gara' si totusi...nu pot sa-i bag in aceeasi oala pe toti. E trist...

Ontopic, vorbim aici de un infractor, cu pile, relatii, intamplator tigan, dar tot infractor se numeste.
    Va primi ce merita sau va ... Dumnezeu nu bate cu parul! -trist- As simple as that.

Haideti sa luam atitudine impotriva a ce-i rau, nu a 'culorilor'. Altfel, oare de ce suntem in UK?

Parerea mea...

A fost ceva de genul' Hop si nea Ion, ca si el ii dom'...'

Rusinica! -ras4-

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page