9.8 C
London
Thursday, April 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

UN COPIL ARE NEVOIE DE AJUTOR URGENT!!!

Discussion in 'CARITABIL' started by eunice, May 19, 2008.

1. eunice

eunice New Member

Trophy Points:
    0
  2. maricosti

maricosti New Member

Trophy Points:
    0
    ati vazut acest copil si parintii sai distrusi?ce putem face sa ajutam acest suflet nevinovat,noi,oamenii obisnuiti(nu egoistii plini de bani care nu se indura sa dea un cent macar)imaginati-va ce poate fi mai dureros ca suferinta unui copilas de 4ani.si citi altii or mai fi in aceeasi situatie!ginditi-va si rugati-va pt aceasta fetita care m-a impresionat pina la lacrimi,cum sa o ajutam oare,si cit mai repede.mi-as dori acumsa am suma aia mare si nenorocita de bani,sa se poata opera cit mai repede.haideti sa donam fiecare cit putem,daca sintem multi si uniti, sigur se poate face ceva pt copil.am fost socata de suma-280000euro,si cind am vazut ca acesti oameni nefericiti sint din acelasi oras cu mine,in acelasi cartier,pe o strada paralela.imediat mi-am sunat mama care stia de aceasta nenorocire de la biserica unde preotul Sava facuse apel la oamenii cu suflet mare sa doneze bani pt Cosmina,dar ce bani sa stringa de la niste enoriasi majoritatea pensionari amariti,au donat saracii cite 20000-50000lei,nici nu aveau bani prea multi la ei, ma gindesc oare de ce nu s-au dus pe la politicieni sau afacerisi,poate mai au o scinteie de caldura in ei.in sfirsit nu conteaza cine si cit,important e sa daruim din toata inima,sa ajutam fetita,sa dam zimbetul inapoi parintilor ei,sa ne demonstram noua ca sintem oameni,sa nu uitam ca altii au probleme mai mari decit ale noastre.si nu uitati ca miine e o zi mare,mare sarbatoare crestina-Sfintii Constantin si Elena,sa ne rugam pt Cosmina si sa ne amintim ca sintem crestini,ea are nevoie si de ajutorul nostru.Doamne ajuta!

Share This Page