17.6 C
London
Sunday, September 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

UK will not extend Romania and Bulgaria migration curbs

Discussion in 'EMIGRARE' started by spin, Nov 11, 2012.

1. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Acuma o dai la întors când ai auzit cu ce se ocupă theman73 -ras2- -ras2-

2. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Caftangiule, numai la mardeala iti sta gandul!!!

3. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Cateodata mai exagerez si eu in speranta ca o sa fiu inteles mai bine ...

Prin prisma muncii mele sunt mai atent decat majoritatea oamenilor la ce se intampla in jurul meu

Orice loc de munca pentru mine este un sistem care trebuie supravegheat sa ruleze in parametri normali si orice anormalitate trebuie corectata cat mai repede posibil , eu sant corectorul de anormalitati a sistemului in care lucrez zi de zi , indiferent daca este vorba despre un pub , magazin sau night club

Daca un i in plus sau o cratima in minus te defineste ca fiind semi-analfabet , atunci pot sa spun linistit ca 99% dintre romani sant semi-analfabeti

Daca pe un forum din strainatate se strang vreo 10 gramaticieni care nu au ce face toata ziua decat sa rupa bucati de carne vie de pe trupul celor care nu mananca cratime la micul dejun , stiind bine ca provin dintr-o tara unde educatia este la nivelul unui stat bananier , atunci avem de a face cu o anormalitate .

Si eu pot sa strang pe acest forum o trupa care sa rada toata ziua de gramaticieni ca isi pateaza chilotii cu pete maro de fiecare data cand un negru se uita urat la ei pe strada

Ar fi un lucru anormal ? Da

Atunci va rog eu sa intelegeti voi astia 10 ca pentru 99% dintre romani voi santeti aia anormali

Picard over

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @theman - am sustinut mereu ca greselile minore sunt si vor fi acceptate.
    Dar mi se pare absurd sa INCURAJEZI oamenii care scriu cu picioarele si care nu dau doi bani pe cel care citeste.

Stii ca sunt exemple destule. Linia intre "greseli ocazionale" si "agramat" cred ca tine de cum vede fiecare lumea.

In rest ai dreptate, ca sa fii acceptat intr-un grup, trebuie sa intelegi si sa adopti regulile grupului. Cand iesi in evidenta intr-o directie sau alta, risti sa fii judecat.

5. miruna_22

miruna_22 New Member

Trophy Points:
    0
    Din nou, ma abtin de la a scrie mai multe privitor la gramatici. Daca limba noastra materna nu o cunoastem... :0/

@ deceneu

Sa fim seriosi... Nu-ti fa iluzii ca as avea nevoie de atentia ta o_O

Quote of the day>>''I cut an inch off of every straw I see, just to make the world suck a little less''. (J.K.)

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    @ Deceneu
    Te rog sa nu te lasi inhibat de postarile rautacioase. La inceput, am cazut si eu in capcane, dar tu ai talent, domnule. Stii sa impui o respectul, esti si putin misogin, asa cum ii sta bine oricarui barbat cu pretentii. Nu mai baga in seama si tu toate prostiile care se mai scriu pe aici. Astept cu nerabdare noi interventii.

7. miruna_22

miruna_22 New Member

Trophy Points:
    0
    P.s. Culmea culmilor ca vorbesc de 'ucigasii limbii romane' tot cei care n-ar trebui sa o faca... De cele mai multe ori cunoscatorii unei limbi (ca e limba romana/ engleza/ japoneza, etc.) isi vad de treaba lor fara sa acuze cand in stanga, cand in dreapta.
    *Scuze de off-topic.

8. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Eu as fi mai atent cu citatele astea.

9. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Se pare ca se vrea circ aici -ras2-

Pacat de subiectul principal al topicului de la care se deviaza.

10. miruna_22

miruna_22 New Member

Trophy Points:
    0
    IC3, la fel cred si eu... :0/ :0/ :0/

11. deceneu

deceneu New Member

Trophy Points:
    0
    Cu toate ca m-am contract me multe ori cu Dan , am un respect aparte pentru modul in care mi-a "vorbit" el mereu si ma abtin pe cat pot sa fac anumite comentarii. Eu nu sunt misogin singurul meu defect este ca urasc prostia si urasca topicurile stupide. Eu sunt relativ nou in Uk si pe acest forum dar cu toate acestea mi am dat seama din prima ca nu exista nici macar o sansa ca Uk ca prelungeasca restrictiile. Nu inteleg de ce mai insistam pe tema asta.

12. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pentru ca e forum. De dezbateri.
    In loc sa iesim din casa, bem merea in fata calculatorului si ne dam cu parerea.

Unii considera asta amuzament, entertainment, nu tre sa aiba neaparat dreptate de fiecare data.

PS: multumesc ca nu te-ai apucat sa faci scandal :))))

13. IC3

IC3 Member

Trophy Points:
    16
    Cred ca de la regina stii tu -ras2- Ai vorbit cu Cameron de esti asa sigur? Sau cu Theresa May ? -ras2-
    Insistam pe tema asta pt ca nu credem pana cand nu vedem minunea cu ochii.

P.S.: aceasta postare este un pamflet si trebuie tratata ca atare. Sau nu.

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

Scuze din start de off ,dar, oricum se discuta destul de liber, deci,
    aceasta postare a ta reflecta, din pacate, situatia trista ,spre dramatica, in care a ajuns invatamantul romanesc si desigur, produsele sale.
    Din ce spui acolo, rezulta ca in viata, e indeajuns sa fii suficient in toate, si, vei fi OK.
    Dar eu cred ca, daca vrei o viata mai buna, pe langa muschi, e OK sa ai si ceva minte.
    Iar a sti sa scrii/vorbesti corect , mai ales in liomba materna, cred ca este o dovada de respect de sine in primul rand.
    Recunosc ca mi-a placut gramatica in scoala, cum, recunosc ca fac greseli si voi mai face, ca toti ceilalti.
    Ce nu pot concepe insa este, de ce se simte cineva lezat daca este corectat?

Sa fim seriosi, nu sare nimeni cu cutitul la gat aici, mai totul e in spirit amical, si jovial.
    Uite, chiar in textul ingrosat,. ai o greseala, nu o fi majora, dar, unora ca alde mine, le sare efectiv in ochi, nu e vorba ca "le vanam vezi Doamne!" -ras4- ,si nu, nu e aia cu sant in loc de sunt...

Eu sunt de destul timp pe forum, ca sa pot intelege unde este vorba de o greseala de tastatura sau graba sau...necunoastere.
    Adica, o greseala /doua, se intapla oricui, persistenta....

Well, destul, ca se face intuneric... -asa-asa- nu prea am inteles treaba cu negrul care se uita urat, chiar crezi ca 99% din romani se ...maronesc pe dansii cand se uita un negru urat la ei?Sa fim seriosi! Si noi ne putem uita urat la dansii! -ras4-

On topic,

retstrictiile se vor ridica , la fel de sigur cum va veni Craciunul pe 25 Decembrie,
    Va fi mai bine, va fi mai rau? pentru noi cei deja aici si care ne certam pe forum?...well,
    atunci sa te astepti nene la prieteni/neamuri care-si amintesc brusc ca existi! -ras4-

15. blizzard

blizzard New Member

Trophy Points:
    0
    Off topic: Oricum povestea asta cu gramatica nu-si are locul in topicul acesta si oricum Dromaderu iti dau dreptate la faza cu invatamantul din Romania. Nu cred ca e corect si sanatos sa ne certam si sa aruncam atat de mult cu noroi si in stanga si in dreapta doar pentru ca lipseste sau nu o cratima. Recunosc ca anumite greseli gramaticale ma zgarie si pe mine pe retina dar atata timp cat pot sa inteleg esenta postarii e bine.
    On topic: Ochei ... se ridica restrictiile, apar pretini si neamuri (citat Dromaderu) dar oare cum va fi pentru noi, cei care deja suntem aici, ne va afecta cumva? Ma refer aici (nu vreau sa fiu acuzat de rasism sau rea vointa) la baietii "buni", care vor veni la "munca", ma refer la jmeckerii de Romania ... oricum ne e patata imaginea; oare cum va fi? hmmmm ...

16. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Cand un semi-analfabet spune de altii ca sant analfabeti mi se pare ridicol
    Cand unul care deja paraziteaza sistemul prin munca la negru si ii face pe altii paraziti desi inca nu au venit , sau muncesc legal mi se pare ridicol

Nu am comentat si nici nu vreau sa comentez despre asta , asta este nivelul lor , eu personal ii accept asa cum sunt

Eu doar doresc sa trag un semnal de alarma daca se poate , observ o anormalitate care trebuie (parerea mea) corectata

Orice exagerare in orice domeniu duce la probleme , sa nu uitam ca atunci cand actualul parazit vorbea despre viitorii paraziti s-a gasit unu sa-i de-a dreptate , ceea ce eu consider ca este deja o exagerare

17. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0
    marfa. nu imi pare rau daca le ridica mai devreme.

18. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0
    din cate stiu eu ai nevoie de blue card ca sa poti avea cetatenie britanica dupa 5 ani de la obtinerea lui. sau daca ai bani marita-te si obtii mai repede actele.

19. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0

Romania este o tara frumoasa....si Anglia la fel. Si Germania. Daca ai bani peste tot este frumos.

'I will be looking at what we call the pull factors, what is it that attracts people sometimes to come over here to the United Kingdom, so looking at issues about benefits, and access to the Health Service, and things like that.’

Ce egoista esti tanti, daca matale ai bani te doare in cot de mase.

20. jmthiphop

jmthiphop New Member

Trophy Points:
    0
    vezi sa nu sparga monitorul =)) -ras2-

Share This Page