14.5 C
London
Monday, April 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

UK Driving licence-Intrebari si raspunsuri

Discussion in 'SEZATOARE' started by puiu333, Oct 14, 2008.

1. puiu333

puiu333 New Member

Trophy Points:
    0
    buna! imi poate spune cineva dak a facut scoala de soferi in Anglia si cat l-a costat? poate imi spuneti si unde tre sa ma duc sa depun actele sau unde tre sa platesc. dak ma duc in Romania sa dau la scoala de soferi tre sa cheltui ceva bani: -350 euro doar inscrierea
    -200 pounds biletul dus intors
    -150(200) euro spaga la militieni
    -cheltuieli cel putin 200 euro intr-o luna
    si cred ca o sa cheltui mai mult in Romania decat daca dau aici ..ce ziceti?

2. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    daca ajuta: eu am platit scoala, nimic la 'militie' nimic la fisa med....doar eliberarea permisului a costat; nu mai stiu preturile de acum, dar acum 5 ani eu atat am platit. Aici te costa fiecare sedinta de condus 22-25 Lire, si nu te lasa sa mergi la examen daca nu esti pregatit, plus taxa de eliberare carnet si taxa de examinare.
    -info gasesti la DVLA: http://www.dvla.gov.uk/drivers.aspx
    -sper sa mai primesti si alte info utile de la forumistii care au experimentat pe pielea lor! Oricum tu alegi -takecare- akecare-

3. nicole24

nicole24 New Member

Trophy Points:
    0

Mai multe informatii gasesti aici:

http://www.romani-online.co.uk/index.ph ... Itemid=539

Lectura placuta si multa bafta.

-staycool- taycool-

4. andrada

andrada New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- uite eu recent am inceput scoala si am procedat in felul urmator:
    - am imprumutat carti de teorie (codul rutier si teste plus hazard cd ) de la biblioteca si cred ca este pe site-ul romani online un lik cu teste hazard online ....dar asta inseamna sa citesti si sa cauti pe alte forumuri,
    - intri pe DVLA site (da un search pe google) si acolo ai lista cu taxele pt testul de teorie si practica , dar inainte de asta tre sa completezi un formular ca sa iti programezi ziua si ora cand esti tu pregatit sa dai testul si platesti o suma ..eu una am platit £30 pt testul de practica...poti plati online, prin telefon sau cu un cerc de la posta cu suma care trebuie platita, apropo eu am trecut testul de toerie acum 1 sapt si nu a fost prea greu mi-a trebuit aproape 3 sapt sa asimilez toate informatiile deci e usor se poate trece,
    - testul de practica se face la fel numai ca difera suma,
    - eu am luat 10 lectii de sofat pana sa trec testu de teorie si ma costat 17£ pt ca sunt si studenta altfel plateam £18-£20 asta depinde de prof si de scoala cu care vrei sa inveti si de orasul in care esti,
    Cel mai convenabil si mai usor eu cred ca era sa ma duc in tara sa fac scoala ca ieseam mai ieftin dar cum nu am avut timporicum testul de practica urmeazza asa ca nu stiu inca ce sa te sfatui! Mentionez ca nu am mai condus inainte deci e pentru prima ora cand ma-m urcat la volan pe satnga:p
    Oricum bafta sigur o sa te descurci indiferent de decizia pe care o alegi !
    DAk ai mai multe intrebari nu exita sa ma intrebi!
    -takecare- akecare-

Share This Page