12.1 C
London
Wednesday, September 22, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Uite ce am gasit in ziar astazi!!!!

Discussion in 'SEZATOARE' started by alin, Nov 24, 2006.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  2. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  3. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  4. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    http://www.theinquirer.net/gb/inquirer/ ... -sale-ebay

GERMAN coppers have swooped on a couple who tried to flog their baby on Ebay.

The advertisement said: "Baby - collection only. Offer my nearly new baby for sale because it cries too much. Male, 70 cm long."

Ca o gluma proasta cineva a incercat sa isi vanda copilul pe ebay .. Nu pot sa imi imaginez, oare s-au gandit inainte? Licitatia a inceput de la 1 Eur dar nu au castigat nimic. Copilul a fost luat de la familie iar familia este investigata.

5. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    http://news.yahoo.com/s/afp/20080527/wl ... 6yWWNbbBAF

"French skydiver Michel Fournier's bid to set a new altitude freefall record was scuppered Tuesday when the balloon that was to carry him into the stratosphere separated from his gondola.
    ...After escaping on its own, the balloon was retrieved several kilometers (miles) from the launch site, and cannot be reused. With no spare on hand, Fournier will have to wait several months to try the jump again."

6. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    Cyber terrorism threat growing.27.05.2008
    The European Union has a long way to go in safeguarding Internet businesses, according to the European Network and Information Security Agency. ENISA cited the possibility of a "digital 9/11."

http://news.yahoo.com/s/nf/20080527/bs_ ... VQSnl0bBAF

7. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    Fiti atenti cine va face cafeluta!!
    "An American tourist was killed by a train as he walked on the tracks in a daze after he drank a cappuccino laced with drugs and then was robbed, railway police said Monday."....

http://news.yahoo.com/s/ap/20080527/ap_ ... _hGkN0bBAF

8. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  9. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    România, la Euro, cu m?m?liga la atac! 28.05.08
    "Austriecii au scos pe pia?? cartoane cu re?etele unor mânc?ruri specifice pentru fiecare dintre cele 16 ??ri care sunt reprezentate la turneul final....
    ....Pentru România, s-a considerat c? specific? este m?m?liga."

http://www.evenimentulzilei.ro/articole ... a-la-atac/

10. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
  11. iubitulondrei

iubitulondrei New Member

Trophy Points:
    0
    Partea romana e foarte bine pregatita pentru acest proces, nu stiu daca ati mai urmarit articole pe aceasta tema. Nu avem cum sa pierdem. Pretentiile ucrainienilor sunt exagerate. Si motivatia lor copilaroasa.

Dar totul este relativ, nu? :)

12. taranu

taranu New Member

Trophy Points:
    0
    iubitulondrei wrote:
    Sa asteptam verdictul Curtii de Justitie, abia apoi vom vedea daca Romania si-a facut temele.

Tare ma tem ca s-a negociat aderarea Ucrainei la UE si a fost pus in balanta un teritoriu romanesc.

In cazul canalului Bastroe cum a fost ?

13. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Uite ce am auzit pe stirile pro tv .ro

http://stirileprotv.ro/stiri-despre/pasapoarte%20

Acesta sint linku-urile cu privire la subiectele legate de pasapoarte biometrice, stirile despre ele, opiniile , comentariile unor cetateni romani.
    Pe mine m-a inspaimintat, nu faptul a vom avea pasaporte biometrice, ci naivitatea unor oameni in a crede ca aceste documente sint direct legate de "diavol".
    Toate tarile din EU le-au facut (din 2007) si multe alte tari non EU. Cum se face ca Romanii au ramas / sint / singurii care se opun fabricarii acestor documente? Este religia sau simpla naivitate care-i inspaimanta pe unii oameni? Probabil ca au dreptate?
    As vrea sa aud si opniile celor care locuiesc aici.
    Va e teama de ele?
    Credeti ca sint legate de numarul 666?
    Eu una, absolut deloc!

14. simonapetruta

simonapetruta New Member

Trophy Points:
    0
    of Doamne, ma fac sa rad cu lacrimi: "As of January, animals will have to be slaughtered in designated abattoirs, only vets will be allowed to perform castrations, and cows will have to be milked in hygienic conditions."
    Conditii igienice: cred ca fiecare intelege ce vrea...

15. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Uite ce-am gasit....la stiri protv !

Si totusi, ce parere aveti? Nu, nu despre "mulgerea vacii" desi subiect probabil interesnt, ci despre pasapoartele biomatrice introduse in Ro in jan 2009
    http://stirileprotv.ro/stiri-despre/pasapoarte%20

16. Dric

Dric New Member

Trophy Points:
    1
    Re:Uite ce-am gait....la stiri protv !

parerea mea e ca oricine vede filmarea de la pro tv cu acel tip care incearca sa ascunda dar fara succes adevaratul scop pentru care sa produs acest nou tip de pasaport realizeaza ca problema nu e defapt pasaportul ci cipul,el spune ca nimeni are acces la datele din cip la sfarsit dar cu 2 minute innainte spune ca doar tu si autoritatile competente care introduc acest cip,deci care a vazut filmul documentar zeitgeist sigur ca a vazut acolo adevarul despre acest cip si e destul de simplu,vom fi urmariti,monitorizati zi de zi...ar fi bine sa se faca un sondaj si sa vedem cit la suta dintre romani accepta acest nou tip de pasaport,exceptand pe cei care cred caci acest cip contine amprenta diavolului....

17. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Re:Uite ce-am gait....la stiri protv !

De acord cu sondajul, insa inainte de sondaj ar trebui sa fie informati oamenii. Iar informarea sa nu fie facuta de catre cei interesati in promovarea noilor pasapoarte. Daca tot vorbeati de Zeitgeist, mi-aduc aminte cat m-a revoltat prostia unor americani care acceptau introducerea sub piele a unui chip pe motivul ca se vor simti mai in siguranta. Cati dintre mortii din WTC ar fi scapat cu viata daca aveau chip-uri implantate? Cumva nici unul? Nu am nimic impotriva introducerii cat mai multor elemente de siguranta intr-un document oficial, dar chestia cu chip-urile... mai usor cu ea. La fel si cu amprenta diavolulul.Daca ne legam de tot felul de simboluri scapam din vedere lucrurile esentiale. Intotdeauna cand a aparut un pretext(in cazul de fata terorismul) o multime de indivizi au profitat de el.

Astia tin cu tot dinadinsul sa schimbe versurile lui Eminescu:" Ca-ti pasa tie chip de... siliciu daca-oi fi eu sau altul":lol:

18. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Uite ce-am gasit la protv

cred ca o e mai bine sa incep alt topic cu subiectul asta.

19. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Re:Uite ce-am vazut ...la stiri protv !

Astea au fost cele 2 stiri de la TV cand eram in Ro saptamana trecuta.
    Hai sa speram ca nici unul dintre noi, niciodata nu vom face asa ceva. Eu cred ca este un act criminal, iresponsabil, ilegal si o nebunie crasa.
    Imi cer scuze celor care a vazut aceste 2 videoclipuri. Daca nu, uitati-va
    Sunt pe youtube.

http://www.youtube.com/watch?v=H4ss8pLvEos

http://www.youtube.com/watch?v=irB_DkOM7Dk

20. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Re:Uite ce-am vazut ...la stiri protv !

Un sef responsabil l-ar fi concediat pe soferul ala de tir in momentul in care cobora din tir.
    "Injurau ca nu fac K noi"... Imi vin in minte miile de inmormantari cu bocituri: "unde te duci tu mamaaa" si "ce copil cuminte era"...Partea nasoala e ca astia vor lua in mormant si alte suflete nevinovate...
    Spaga sa traiasca, important e sa-si ia baiatu' permis de conducere.
    Iti vine sa-i impusti pe toti incompetentii din politie, scoli de soferi, laboratoare psihologice...

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page