4.7 C
London
Tuesday, February 18, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Trolling, Flame - adaugiri la regulament

Discussion in 'WEBSITE' started by Dan, Sep 10, 2013.

1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Am completat regulamentul forumului, in sensul ca am adaugat o noua regula, suplimentara:
    http://www.romani-online.co.uk/forum/ro ... ioara-6047

Sincer m-am saturat sa am grija ca de fiecare data cand intra anumite persoane sa citesc sa vad unde au injurat, pe cine au jignit.

Un exemplu recent este cel al userului Rebecca, pe care am avertizat-o in repetate randuri si se pare ca nu intelege. Majoritatea interventiilor sale au fost, in ultimele luni, doar pentru a enerva alti useri. A deschis mai multe topicuri in care se plange de forum, care, pana la urma, e doar o platforma de comunicare. Aceasta atitudine nu mai este, din acest moment, binevenita pe forum.

Fireste, mai sunt cativa useri care vin ocazional si, probabil, dupa cateva beri, au chef de injurat romani. Si singura lor activitate se rezuma la a jigni diverse categorii de romani. De la "90% din cei de pe forum sunt prosti" pana la a-i face tarani, lingai, sclavi etc. Cu parere de rau, oricine are atitudine "superioara" cu jigniri de doi lei ne va parasi.

O mentiune despre topicul cu taximetristi:
    Daca cineva incalca legea, va adresati autoritatilor. Daca cineva injura, jigneste etc, intervin cat de repede pot.
    Ce face fiecare in viata lui privata (ca e Albea intermediar, ca e imoral ce face) nu ma intereseaza.
    Topicul respectiv are utilitatea lui (asta ma intereseaza) si este motivul pentru care multi oameni au devenit mai informati si au luat o decizie. Buna, rea, oricum ar fi.
    Pe topicul respectiv va puteti contrazice cu argumente si civilizat pana la urmatoarea apocalipsa. Daca cineva simte ca e singur impotriva tuturor, poate sa insiste cu explicatii sau... sa injure si sa ne paraseasca.

Referitor la ce se considera si ce nu se considera publicitate:
    Pe forum (in afara ariei de Mica Publicitate), oricine poate cere acceptul administratiei pentru a-si face un topic comercial permanent. Daca administratia considera ca serviciul este util romanilor, respectivul va primi fara probleme acceptul.
    Ca o mentiune suplimentara - Albea nu a cerut acceptul si de aceea nici nu are un topic dedicat. Pentru ca oricine l-a contactat a facut-o din proprie intitativa prin mesaje private, nu pot sa-i inchid topicul si nici sa-l banez.

Share This Page