24.3 C
London
Tuesday, June 02, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Transport Luton - Uckfield

Discussion in 'EMIGRARE' started by oxysz_m, Oct 27, 2011.

1. oxysz_m

oxysz_m New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare, pe data de 10.11.2011 la ora 07:10 aterizez in Luton si trebuie sa ajung in Uckfield. Am gasit ceva varianta cu trenul la ora 09:06. Ma poate indruma cineva cum sa ajung din aeroport in gara sau poate imi dati sugesti de alte variante (autobuz) sa ajung in Uckfield. Multumesc.

2. florinbest2207

florinbest2207 Member

Trophy Points:
    16
    Salut,din Luton Airport mergi o statie de tren pina in Luton si de acolo iei tren pina la Victoria Station unde ai cele mai bune legaturi pentru ruta Uckfield-Lewes-Eastbourne. Asta e ruta pe care o stiu eu daca iti este de ajutor. Bafta

3. oxysz_m

oxysz_m New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc. Alte variante mai stie careva?

4. pierreboya1974

pierreboya1974 New Member

Trophy Points:
    0
    salut,,,din fata aeroportului luton exista un autobuz(eu stiu ca este gratuit....dar nu bag mana in foc),,,si te duci in gara luton de unde poti lua trenul,,,,,si de acolo te descurci......cu trenul,,,,,dar numai sa fi atent si sa intrebi acolo care este bus-ul care te duce in gara.
    bafta -asa-asa-

5. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  6. parker

parker New Member

Trophy Points:
    0
  7. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Sfaturi de oameni care calatoresc numai cu masina personala (adica amatori). Pai omul asta vine cocosat de bagaje, cu catel si purcel, probabil si cu restul familiei. Voi il puneti sa sara din autobuz in tren si invers de nu stiu cate ori, cand va ajunge, saracul, la destinatie va cade lat de extenuare.

Tocmeste domnule un taxi, mai ales daca sunteti mai multi in calatoria asta, si nu te lega la cap cu trenuri sau autocare care sa le schimbi fara numar. Vezi ca sunt o gramada de romani care se ocupa cu taximetria pe aici, personal ti-l recomand pe Geo care este si student in Brighton. Parerea mea este ca te va costa in jur de £100, poate putin mai mult. In cazul in care sunteti 2 sau mai multi este mai ieftin taxiul decat cu trenul sau altceva.

ATENTIE: Nu vorbesc de taxiurile de la aeroport, acelea sunt mult mai scumpe. Sa nu cumva sa faci greseala asta.

Share This Page