24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Transport Londra - Galati: cea mai usoara cale

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by intrebacioasa, May 16, 2007.

1. intrebacioasa

intrebacioasa New Member

Trophy Points:
    0
    Hello,

Vreau sa ajung din Londra in tara la Galati. Exista vreo firma de transport care face acest drum direct, sau trebuie sa trec prin Bucuresti? Please, cine a calatorit spre Galati din Londra (sau invers) sa imi raspunda. Ce firma. ce pret, cat timp faci pe drum? Thanks. -wave-

Am mofidicat putin subiectul topicului

2. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Re: Transport londrfa - galati: cea mai usoara cale

Salut ai putea sa ajungi cu Atlasivu dar am impresia ca treb sa faci escala in Germania, faci in jur de 4 zile uite un nr de tel de la Atlasiv: 07962644220

3. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0

Intrebacioasa daca esti din Galati, trimite-ti rudele la Papadie sau la autogara si zi-le sa se intereseze de asa ceva. Au sanse sa afle raspunsul mult mai repede decat sa intrebi tu pe forum. Sunt sigura ca sunt multe firme care fac trasport Galati-Londra. Bafta!

Shumi, parca era Atlasib ultima data cand am fost eu in Galati. Posibil sa ma insel.

4. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0

Atlasib cum o fi nici eu nu stiu sigur ia zi esti Galatean
    Eu din Galati sunt

5. Anonymous

Anonymous Guest

Firma Atlassib are plecari din Romania din toate judetele tarii.Daca din intamplare Galatiul nu este pe lista(ceea ce nu cred),autocarul te va duce in cel mai apropiat oras de langa Galati de unde te va prelua un microbuz al firmei care te va transporta la destinatia dorita.Pretul este inclus,deci nu va mai trebui sa platesti nimic in plus.

6. Anonymous

Anonymous Guest

Am uitat sa-ti spun ca pretul este in jur de 150 de euro,se face escala in Germania si ajungi in aproximativ 52 ore.Dar ai grija ca spatele tau o sa ia forma scaunului! :((

7. Anonymous

Anonymous Guest

OOOOOOO CE DE-A GALATENI!!! SI EU SUNT DIN GALATI!
    VEZI CA IN AFARA DE ATLASSIB CARE INTRADEVAR ARE, PRIN LEGATURI, ACOPERIRE IN TOATA TARA, CEEA CE SE INTAMPLA SI CU EUROLINES-UL, MAI E GROZAV-TRANS CARE FACE CURSA DIRECT GALATI CRED.
    UITE LINK-UL ASTA UNDE GASESTI MAI MULTE INFORMATII:
    http://www.grozavtrans.ro/contact.html
    BAFTA!
    SI SA TRAGI BINE PE NAS PARFUMUL DE TEI DE PE BRAILEI!

Fara majuscule te rugam! deranjeaza armonia!!!

8. Anonymous

Anonymous Guest

Ca sa ma alatur galatenilor, ca si eu sunt de acolo, as vrea sa confirm Intrebacioasei ca intr-adevar transportul, in afara de masina personala, se face cu autocarul si doar cu escala la Bucuresti daca nu sunt suficiente plecari in acea saptamana din Galati si apoi in Germania, asta daca e bun traficul ca sa ajungi la timp.

Iarasi, daca la intoarcere, nu sunt suficienti pasageri pana la Galati, cobori in bucuresti si te trimite firma cu microbuzul lor. Cam multe schimbari!!!

Personal cred ca e prostie sa mergi cu autocarul!!! Mergi cu avionul ca doar platesti ceva in plus si ajungi repede, fresh si nestresata.

Avion direct, British Airlines, sau celelalte cu schimbare in diverse orase din Europa.

-sunny-

9. vascoron26

vascoron26 New Member

Trophy Points:
    0
    Toti galatenii...la atac!!!!! Si eu sunt din Galati...si chiar mi-e dor de mirosul de tei de pe Brailei :) si de faleza pe care o detestam cand eram acasa.
    Sunt de acord cu Nicole24, e mult mai scurt si sigur cu avionul.Si wizzair face curse directe spre Bucuresti,numai ca iti ia mai mult sa ajungi de la Bucuresti la Galati cu masina acum,cu integrarea europeana.In loc de 2 ore jumate de altadata,ultima oara am facut 4 ore din cauza limitelor de viteza si noilor reguli de circulatie introduse dupa i ian 2007.
    Drum bun si poate ne vedem in Galati...si eu merg in iunie -wave-

10. Anonymous

Anonymous Guest

Stimati galateni!
    Propun sa ridicam steagul mandriei locale si sa facem un club numai pentru noi! Galateni din Uk, uniti-va!
    Putem sa vorbim de ale noastre, de prin oras, o barfa ceva...sa postam poze... iar eu o sa va vand apa de Dunare inbuteliata la flacon, sa va simtiti si voi ca acasa. Sau aer de la cocserie? Ma mai gandesc...

11. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Zgarcit mai esti numai ptr galateni, ptr tot romanu -beer- imp e sa fim uniti si sa ne ajutam mai putin conteaza orasu ca tot romani suntem -beer- -beer- -beer- -beer- -beer- -beer- -beer-

off-topic

12. Anonymous

Anonymous Guest

Shumi, pe tine cred ca te primim ca esti simpatic pe langa faptul ca esti galatean! Si vad ca-ti place bautura frate....Imi e ca tu ne bei tot vinul de Nicoresti! Bineinteles ca ar fi frumos sa fim prieteni cu totii, desi usor utopic.
    Pacat ca esti cam departe de Londra ca ne vedeam la o bere...

13. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Pai poate ne vedem maine la vot si bem o bere :) acum chiar ca imi sterge moderatoru mesaju

deci cea mai usoara cale e sa iei avionu pana in bucuresti si deacolo iei un microboz sau suni la o firma de taxi din galati si vine si te ia de la otopeni cu 2mi.500 iti dau eu nr de tel ca am fost taximetrist

Share This Page