17.4 C
London
Sunday, June 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Traficul londonez

Discussion in 'LONDON' started by Cami.K, Nov 21, 2011.

1. Cami.K

Cami.K New Member

Trophy Points:
    0
    Am condus recent prin Londra si desi am mers aproape de centru traficul nu mi s-a parut asa infernal, cel putin in comparatie cu zona de est cand am stat cu cateva saptamani in urma in ambuteiaj pe la 2-3 pm cam 1-2 ore.
    Maine am de facut un drum din Hemel Hempstead pana la Croydon - prietenii stiu de ce!

Ce parere aveti, sa ocolesc cateva zeci de km pe M25 inelul londonez sau sa tai direct Londra, pe langa congestion zone si sa conduc direct la Croydon?

Adica 20-30 km in plus pe M25 dureaza, mai ales ca nici M25 nu e piece of cake dpdv al traficului si aglomeratiei.

cei cu experienta mai lunga in londra, ce ziceti?

PS si mai trec si pe langa Heathrow daca o iau pe M25, la cate ore sa ma astept ?

2. pop1982

pop1982 New Member

Trophy Points:
    0
    Iei trenul din Victoria costa cam 8-9£ pana la Croydon return, nu intarzii la appoitment, nu platesti parcare care costa destul si aia, nici nu esti blocata in trafic, si nu esti nici stresata.

3. Cami.K

Cami.K New Member

Trophy Points:
    0
    merg cu un bebe mic mai sensibil , as prefera sa nu il iau in multime mai ales in sezonul asta.

4. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Eu zic sa nu te hazardezi prin Londra daca nu te stii sofer bun. Depinde si de ora, dar cel mai bine, ia-o pe M25. Riscurile sunt mai mici.

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    Total de acord cu solutia cu trenul. De ce sa chinui cu masina? M25 poate fi un calvar la orice ora. Bebeul tau ar suferi mai mult in masina in trafic decat in tren. Ba chiar copiilor, cat de mici sunt, le place cu trenul. Spun asta din experienta.

Din cate stiu eu viteza medie cu care se circula prin centrul Londrei este 5km/h. Sinucidere curata in opinia mea.

6. Cami.K

Cami.K New Member

Trophy Points:
    0
    am luat pana la urma trenul ca de dimineata era ceata si se circula cu viteza melcului p e autostrada.
    multumesc pentru sfaturi.

Share This Page