16.6 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Totul despre servicii de curierat Ro - UK....

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by sabina, Jun 20, 2006.

1. shumi

shumi New Member

Trophy Points:
    0
    Atlasib 07962644220
    1 £ pe Kg

2. generalul

generalul New Member

Trophy Points:
    0
    Firma din Bacau se numeste "Crespo Com". Numere de telefon: 07787806751; 07951031803; 02083456161; 07838801284; 07939996935. E-mail: crespocom@yahoo.co.uk .

3. robertdinu

robertdinu New Member

Trophy Points:
    0
    Am trimis si eu cu Crespo Com ,nu mi-a venit sa cred cat de amabil si de repede am fost servit .Mi-a luat pachetul din zona Heathrow si la dus in Bucuresti Berceni la usa in stare perfecta,cu robertos delivery am trimis de 2 ori a ajuns paketul dar cu intarziere de 4 5 zile de la cum era stabilit pe motiv de numar mare de pachete plus ca il duceam la Arnos Grove unde faceam 1h si in romania era ridicat de la Gara de Nord Bucuresti .so Crespo Com Rulez

4. feliteodor

feliteodor New Member

Trophy Points:
    0
    Da, intr-adevar! Crespo com nu se dezmint!!!!Trimit pachete cu ei in Oradea de aproape 1 an si intotdeauna au venit sa-l ridice la adresa mea si apoi a ajuns pachetul in stare ireprosabila in tara...acuma...nu vreau sa fiu inteles gresit! Nu fac nici o reclama vreunei firme! Va spun doar ce am facut eu. Intr-adevar, nu am folosit o alta agentie de curierat,si, ma rog, de ce sa folosesc alta, cand aceasta isi face datoria si o face foarte bine?
    Acuma, fiecare sa traga concluziile lui. E democratie, asa ca, fratilor, folositi ce firma doriti...

Cu respect. -salut-

5. oana34

oana34 New Member

Trophy Points:
    0
    eu folosesc firma de transport OPREAN SRL. sunt foarte seriosi si promti. problema ar fi doar ca duc cantitati mari in tara, dar pretul este negociabil.
    mai multe pe www.oprean.ro sau 07816584300 -rock-

6. victoritza

victoritza New Member

Trophy Points:
    0
    salut! poate cineva sa imi recomande o firma de coletarie care livreaza si in afara Londrei...prin sud, mai exact zona Dorset? Din cele mentionate pe aici marea majoritate livreaza doar in Londra. Ati reusit sa negociati cu vreo firma sa va livreze chiar la usa, in afara Londrei? Multumesc anticipat. -ntwhy-

7. laurica

laurica New Member

Trophy Points:
    0
    un nr de telefon ptr vreo companie care trimite colete spre Romania?
    multumesc mult(UN Raspuns rapid,va rog,plec in 3 zile in romania,pe neasteptate).

8. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    laurica, fa un efort si citeste acest topic. Vei gasi ceea ce cauti! :)

9. 7even77

7even77 New Member

Trophy Points:
    0
    Loredana, foloseste te rog rubrica de anunturi gratuite a acestui site sau contacteaza administratorul la admin@romani-online.co.uk pt publicitatea pe forum/site.
    Moderator.

10. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    Victorita,daca esti draguta sa ne spui si noua...ai aflat ceva despre vreo firma de curierat pe aici prin dorset? noi suntem in lyme regis.poate ne tii si pe noi la curent.multumim mult

11. victoritza

victoritza New Member

Trophy Points:
    0
    mariolyme, nu am reusit, din pacate. Pana la urma trimit tot cu Atlassibul, pana la depozitul lor din Londra si de acolo pana in Bournemouth ma ajuta sora mea. Nu am mai dorit un stres suplimentar, si asa am destule pe cap acum inainte de plecare. De accea am apelat la o firma mai cunoscuta. Poti sa incerci insa cu firma Crespocom http://www.crespocom.com/, eu am trimis colete cu aceasta firma acum vreo 2 ani din Anglia in Romania, si mi le-au ridicat de la usa din Anglia (Portsmouth) si mi le-au livrat la usa in Romania. Mi-au ajuns toate lucrurile in stare ft buna, deci in privinta asta nu am ce reprosuri sa fac. Doar la capitoul comunicare firma sta mai prost. Pe mine m-au tinut pe jar pana in ultima zi inainte de a ridica coletele din Portsmouth, daca vin, cand vin...si asa mai departe...a fost foarte stresant si neplacut. -violent- Dar pana la urma s-a rezolvat si a fost ok. Am luat legatura si acum cu ei si mi-au spus ca de obicei ridica din Londra, dar ca ridica si din alte parti daca mai au comenzi in zona...La fel cu livrarea in Romania. Firma e de prin Bacau si au mai mult comenzi din zona Moldovei.

Sper sa te fi ajutat informatiile. Numai bine. -wave-

12. sabina

sabina New Member

Trophy Points:
    0
    Am trimis eu pachet unei prietene printr-o firma care colecteaza pachetul de la usa ta si il livreaza la usa destinatarului. Mi se pare ca se numesc "5 Yellow" . Anyway asta e nr lor de telefon : 07817130315. Chestia e pachetul trebuie sa fie de minim 10 kg si costa £1.5 pe kg.Daca nu are 10 kg tot tebuie sa platiti suma minima. Bafta!

13. mariolyme

mariolyme New Member

Trophy Points:
    0
    victoritza,iti multumesc tare mult.si sabinei de alt fel...pe noi ne intereseaza sa vina sa ridice coletele, nu e urgent;iar la destinatie nu-i prea departe iasul de bacau -salut-am sa ii caut sa vb cu ei ...cum ai spus tu,e cam aiurea pt noi...pana in BORMOUNTH,pt ca nu avem masina iar cu autobuzul facem vreo ora.a propos mai stii romani pe aici prin zona?suntem tare singuri...multumesc inca o data!

14. Anonymous

Anonymous Guest

Salutare!

Stie cineva unde anume este sediul Postei Atlassib in Londra, daca se pot ridica si trimite colete din acelasi loc si care statie de metrou este mai aproape?

Multumesc foarte mult.

Florentina

15. onutza

onutza New Member

Trophy Points:
    0
    Happy Flo,
    Am ridicat si eu un colet acum vreo luna de la Atlassib si ,din cate stiu,nu au un sediu in Londra.Un reprezentant al firmei sta intr-un microbuz si iti inmaneaza pachetul.E pe langa Goldens Green Garden,daca am inteles eu bine.In orice caz,suna la nr acesta si vei primi mai multe amanunte de la domnul respectiv:0796 2644 220

16. Anonymous

Anonymous Guest

Ha-ha! Chiar?! Multumesc mult.

F.

17. thrifty

thrifty New Member

Trophy Points:
    0
    nu stiu daca va maieste de folos insa as putea lasa un nr de tel. a unei persoane care se ocupa de transport pachete Rom.-UK si UK- Romania. 0040721364390 ,numele soferului este Ionel,a lucrat pt Raptor si 5 Yellow,acum lucreaza pe cont propriu,percepe o taxa de ? 1,20/ kg.(asupra pretului pe kg nu sunt sigur insa cred ca se poate negocia .Sper sa va fie de folos informatia ,mult succes si numai bine !

18. Anonymous

Anonymous Guest

Multumesc mult! Data viitoare - coletul a plecat din Romania cu Atlassib de data asta...

F.

19. rsromania

rsromania New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor.As avea si eu o intrebare legata de acest topic: stie cineva daca exista vreo firma de coletarie cu puncte de colectare si in Scotia?Multumesc anticipat! -wave- -wave-

20. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0

Si eu sunt interesat, dar din pacate pana acum nu am gasit nimic...mai cautam;) sa ma tii la curent te rog daca afli ceva, si eu am sa caut si daca am sa gasesc am sa te anunt.

Multumesc,
    -police-

Share This Page