5.4 C
London
Wednesday, January 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Totul despre servicii de curierat Ro - UK....

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by sabina, Jun 20, 2006.

1. sabina

sabina New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor!
    Eu sunt Sabina, am 21 de ani si sunt nou venita pe acest site.Vreau sa intreb daca stie cineva cum pot trimite pachet din Londra in Romania (sibiu) fara sa ma coste o avere si sa ajunga sigur.
    Mersi!

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    La biserica romaneasca duminica la slujba poti gasi persoane care impart fluturasi cu oferte pt transport din si spre Romania.

3. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Poate cineva sa-mi dea nr-ul de telefon sau adresa de email a unei firmei de curierat, care duce dar mai ales aduce colete din Romania?

Mersi

4. sabina

sabina New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am numarul unei firme care a dat anunt chiar p site aici dar nu am apucat inca sa trimit nimic prin ei.Au mai multe numere d tel pt diferite orase iar eu il am p cel d Londra: 07886266861.Intreaba d Roberto Haiu.Numele firmei este CAMSAR INTERNATIONAL.Iar email-ul e camsar_international@yahoo.co.uk .
    Am o rugaminte : daca trimiti sau primesti pachet prin intermediul acestei firme ma poti tine si p mine la curent daca ofera servicii bune.Pt ca as vrea si eu sa trimit prin ei.
    Mersi!

5. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0
    Eu le-am trimis un e-mail(am vrut sa trimit ceva in Romania) dar pentru ca nu locuiesc la Londra mi-au spus ca trebuie sa trimit pachetul la Londra cu posta.... :)| :)|

6. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    sal sabina. mersi pt raspuns

stiam de camsar pt ca am trimis cu ei in tara, dar se pare ca nu sunt la fel de utili cand vine vorba de adus pachete din tara,

despre calitatea serviciilor nu pot sa spun decat ca se poate si mai bine: valiza mea a ajuns in tara rupta si zgariata, dar totul e fost ok. incearca sa trimiti colete impachetate in cutii mai degraba decat in valize, cum am facut eu

7. seby

seby New Member

Trophy Points:
    0
  8. irina250977

irina250977 New Member

Trophy Points:
    0
    Eurolines nu ofera servicii de curierat pt. Anglia si nici pt. transport persoane. Vezi Atlansibul.

9. administrator

administrator Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Este reclama chiar sub Live Chat cat voi de mare :))

10. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    ok, ca sa nu mai aibe admin de ce sa se lege...stiti vreo firma de coletarie care aduce pakete din tara, INAFARA de cea careia i se face reclama pe fiecare pagina a prezentului website si pe ale carei servicii le-am folosit deja? :)) back ...no offence

11. lilac

lilac New Member

Trophy Points:
    0
    incearca la nr asta 07816283659.urmeaza sa-i folosesc si eu in 2 saptamani.se pare ca acopera toata romania.
    ce a fost in neregula cu cei care isi fac reclama pe site?

12. xpdnc

xpdnc New Member

Trophy Points:
    0
    Incearca George Trans Ltd - www.georgetrans.co.uk . Clientii care trimit pachete pe ruta UK - RO, beneficiaza de aducerea gratuita a pachetelor din RO in UK. Interesant, nu?

Proprietarul firmei poate da mai multe detalii (07834 771760). In orice caz, stiu ca sunt destul de aglomerati.

13. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    mersi mult pt raspunsuri.

lilac, nici o problema cu camsar, doar ca valiza a ajuns acolo cam...deteriorata...niste zgarieturi urate si o ruptura. Dar daca folosesti colete in cutii de carton sau in ambalaje fara vloare [hartie, plastic]totul e ok.

14. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0
    Precum spuneam....ridicare de la domiciliu daca esti la Londra sau Northampton.Dar ce fac ceilalti din alte parti???

15. hanna626

hanna626 New Member

Trophy Points:
    0
    Am vorbit eu in seara acesta cu domnul Robert iar pentru a trimite un pachet in Romania costa de la 0-20 kg - 20 de lire iar cei care nu sunt din Londra trimit pachetul prin posta la depozitul lor. Plata se va face prin transfer bancar, cec, etc. Deci sunt flexibili. Pachetul ajunge intr-o saptamana in romania.

16. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut!
    Voi fi in Cambridge prin febroarie si ma intereseaza un serviciu convenabil (coletarie...) pentru trimis pachete in ro!special bucuresti... am gasit tot felul de siteuri.. dar esti taxat prea mult!!
    Daca exista ceva coletarie in londra sau .. pe langa Cambridge mi-ar fi de mare ajutor.
    Multumesc anticipat!!!

17. administrator

Trophy Points:
    38
    Roberto Delivery Services

Ai detalii in reclama din partea dreapta a siteu-ului...

18. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    :) Merci frumos am vazut acum!!
    I-mi pare foarte rau fiinca nu-i pot suna, sunt in romania acum, am cautat pe google si nu le-am gasit nici site-ul.... stii cumva cam ce preturi au aproximativ?

19. administrator

Trophy Points:
    38
    1.2lire / kg, in curand 1lira / kg

20. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0
    wow Merci inca o data!!
    Am avut intradevar noroc sa gasesc site-ul!!! Voi lua nr de tel chiar acum.. sa nu se chimbe reclamele intre timp:)
    Stii cumva Pachetele mai trebuiesc si "vamuite" dupa 1 ian. sau pur si simplu le ridica persoana in romania?
    Anul trecut trimiteam prin post office si stateau o gramada in romania la vama.. asta fara sa-mi amintesc de pret!!

Share This Page