14.8 C
London
Friday, October 30, 2020
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Tigani cersind in metroul de pe Picadilly line

Discussion in 'Imagine negativa' started by necrutatorul, Jan 12, 2007.

1. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0
    Raspuns: Tigani cersind in metroul de pe Picadilly line

NICOLE24 pai ce faci mai acum te autocontrazici? pai in romania au ajuns si aia la concluzia mea cu cersitul? ca NU TREBUIE SA LE MAI DAM BANI??? tocmai tu publici asta??? pai parca nu trebuia sa denuntam pe nimeni???? acu ce zici? ca tre sa sunam la nu stiu ce numar??? pai parca nu trebuia sa denuntam tigani cersind iar acum tocmai TU vii cu acest articol??? tocmai tu vrei "pe cand si in uk???????"
    ma dezamagesti.... in fine...

-salut-

2. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0

Parerea mea!!
    Nu stiu pe cine ar putea interesa de la asa zisa guvernare a romaniei sa-i "alunge" pe cersatori.. ei sunt prea ocupati cu campaniile politice si "publicitare".. ma rog nu am vrut eu sa ma nasc in tara asta..
    Presupun daca si-ar folosi guvernarea un pic serviiciile inteligente.. (sa ii "descopere" pe cei care primesc bani de la persoanele care stau in spatele cersatorilor..) maxim o saptamana nu ai mai vedea cersatori in metrorex... Toti stiu ce au de facut dar nu au nici un motiv sa o faca... le este bine asa... daca am putea da noi o shpaga mai mare in locul acelora responsabili de fenomen am scapa cel mai sigur de ei... Atentie!! Asta o gandesc la rece!!!

De cand domnii cu BMW-ul, CD scris pe el, se pot intalni cu boracii tiganilor??

M-am intalnit in UK cu un tigan... si-mi povestea .. ca si-a luat azil politic fiinca spunea ca este discriminat de romani.. batut... ne lasat sa munceasca lool :)) in romania (asta a mers pana in '99.. si-a luat casa acolo deja, l-a ajutat statlul britanic, avea si 4 copii...
    Natia romaneasca tot timpul a fost slaba(majoritatea..)... si cei care au tarie de caracter.. si totusi trebuie sa se plimbe cu metroul nu-i intereseaza... mie unul mi-e sila de romania si de tot sistemul ei birocratic... construit special ptr prosperitatea.... romaniei reprezentata doar de cativa..:)

3. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0

Nu faci decat sa-i aperi si sa-i sustii Nicol24..
    Atitudinea in fata englezilor trebuie sa fie alta.. ca sa nu ne mai confundam cu ei... Sunt niste oameni nedemni de orice atentie... ei reprezinta cancerul societatii.. intamplarea face ca ei sa fie in tara mea si tot intamplarea face ca ei s-au stabilit unde este debandata mai mare.. ROMANIA si PUNCT...

4. alyx

alyx New Member

Trophy Points:
    0

Ieri in avionul Tarom cu care am venit era un grup de vreo 20 de tigani care dupa cum reiesea din discutiile lor aveau de gand sa se stabileasca in Londra.

5. zoltar

zoltar New Member

Trophy Points:
    0

Am vazut si eu azi doua tiganci cu copii in brate pe Victoria line, imi venea sa le scuip.

6. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

eu cred ca trebuie sa mergem pe solutia drastica de a suna la police metropolitan daca mai vedem astfel de exemplare.
    in UK cersetoria e infractiune.. deci nu e greu...

-salut-

7. Anonymous

Anonymous Guest

Am publicat articolul , tocmai EU, ca sa intelegeti ce inseamna o solutie civilazata, care tot aia inseamna , sa suni la politie sau la drepturile copilului sau ale tiganilor nu mai conteaza.

Ceea ce am vrut sa evidentiez este ca, asa ca amicul nostru tigan care a luat casa si azil politic din pricina romanilor prosti care l-au persecutat pe la spate sau nu, el a ajuns sa fie recompensat de statul englez, pentru ceea ce nu i-au facut romanii.astia-s cam batuti in cap si chiar se sperie cand ii iei la intrebari de rasism si alte alea. Vedeti ce e la (celebrities big brother acum).

Nu v-am oprit sa o faceti, dar faceti-o cu un sprijin de la autoritati . si civilizat. Daca ii iei gatul si-l tai cu barda ce faci?

Romania a luat o atitudine pe plan national, dar este o atitudine oficiala, lumea este informata si tot asa. Sa sune la politie si vecinul, si sora lui, si nevasta si tot asa. Si in doua luni s-au curatat! Dar daca suna doar George, Gheorghe, Plictis sau Nicole.nici pana la pastele cailor nu dispar cersetorii si tiganii cersetori mai ales.

Si in UK sa se faca, dar sa fiti siguri ca aveti sorti de izbanda, nu numai sa sunati in zadar cu lunile sau anii si tiganii se inmultesc. Nu le iau apararea.Nici nu-mi plac!!!!!!Dar mi-e ciuda cand vad ca se descurca cu minciuni spunand ca au fost tratai rau de romani si au dreptul la case si ajutor si altii muncesc de se spetesc!! Nu-i corect!

Si ce, ei sunt mai destepti ca romanii? Nu cred!

Daca cersetoria este infractiune in UK, sugerati autoritatilor sa imparte fluturasi ca cei din Romania, si vor fi ajutati de romanii de treaba din UK, aia care primesc vize si certificate si cei care muncesc pe bune si platesc taxe.

dar am vorbit prea mult de tigani.

8. timy

timy New Member

Trophy Points:
    0

salut! Eu sunt aici in Anglia numai de doua luni dar am avut aceeasi problema cand au aflat colegii mei din ce tara vin. Primul lucru m-au intrebat de tigani, aratandu-mi ziarul. Ziceai Nicole ca ti-e ciuda sa ii vezi ca o duc bine cu minciuna, da si mie imi este ciuda ca muncesc de peste cinci ani in toate colturile lumii si nu am nici pe jumatate cat au unii tigani. Ei sunt unul din motivele pentru care nu mai vreau sa ma intorc in Romania. Pararea mea e ca televiziunile pot face cea mai mare diferenta aratand cine sunt cu adevarat acesti cersetori si Europa sa faca o data diferenta intre romani si rromi. Aici in Uk ar trebui sa gasim pe cineva care sa o faca.

-action-

9. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0

Salutare!!
    Peste 2 zile aterizez si eu in uk, nu i-mi voi pierde nici o ocazie sa povestesc lumi ce inseamna CERSATOR din romania SI CINE SUNT EI si autoritatilor de cate ori este cazul sa intervina!!!
    Daca fiecare dintre noi v-a adopta aceeasi masura si aceeasi pozitie fata de CERSATORII TIGANI sau orice natie de cersatori!! Fenomenul nu se poate amplifica la fel ca in Romanica de care am fugit deja!!! Trebuie sa evitam!!!Nu mai putem fi urmariti de efectul tiganilor chiar si aici!!
    Va multumesc!!!

10. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

nicole24 chiar ai publicat ceva de blabla din care nu reiese nimica.. esti cumva RAC? pai mai ce ti-am zis eu e sa facem ceva... iar tu zici cu alte cuvine acelasi lucru, dar totusi sa nu sunam la politie??? si atunci cum sa facem ceva??? vrei sa mergem peste tony blayer sa ii zicem ca nu vrem tigani in uk??? sau ce? poti sa dai un exemplu concret???? nu vezi ca autoritatile au ajuns exact la concluzia mea???

-salut-

11. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0

sa le trageti o bataie crunta "la intuneric" si apoi sunat la politie

12. george139

george139 New Member

Trophy Points:
    0

AnnoMundi
    Eu sunt de aceasi pare cu tine dar in uk mu merge cu bataia -wh-
    Si tocmai asta este motivul pentru care am putea noi reusii.. ei nu au nimic de pierdut!! -spam-

13. ender

ender New Member

Trophy Points:
    0
    Nu numai ai nostri...

Cu tiganii cersetori suntem deja satui pana peste cap din romania, dar au si ei beggar-ii lor. Imbracati elegant, te acosteaza pe strada cu fraze de genul "Hello mate, got some change to spare?" sau ii vezi in metrou cantand la diverse instrumente sau facand karaoke, macar fac ceva pentru a merita banii castigati. E si asta o forma de cershetorie, mai eleganta, am putea spune. Oricum ii prefer pe ai lor decat pe tziganii nostri jegoshi care ar trebui luati in shuturi si trimisi la munca.

14. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0

I live in the middle of nowhere…
    sau asa am crezut. pana acum ..m-am dus azi la piata si am dat peste o gramada de tigani care colindau prin magazine si nu cumparau nimic.... :mad:..sorry, da chiar am rasuflat usurata ca nu si-au dat seama ca suntem conationali :(

15. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
  16. Anonymous

Anonymous Guest

Eu nu sunt in in UK acum, dar am vazut ca s-a argumentat cam mult cum sa se procedeze, eu zic sa sune cineva la amblele politii, la romani si la englezi si sa-i duca de acolo ..

Singura mare placere cand pleci la distanta de un ocean de Romania, e ca nu gasesti si fiinteele alea si poti sa traiesti fara a fi identificat cu ei ..

17. plictis

plictis New Member

Trophy Points:
    0

unde era asta? pai nu e in londra nu? deci au ajuns si in alta parte? departe de londra??? astia trebuie trimisi in lagar de mucna in rusia... pe mana lui Lenin...

-salut-

18. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0

Mai aproape de Bristol decat de Londra.Din cate stiu eu, sunt singura persoana de Cetatenie Romana care locuieste aici legal.

19. necrutatorul

necrutatorul New Member

Trophy Points:
    0

pENTRU Australianul-noi avem tigani la Londra ,dar nici cu aborigenii vostrii nu imi e rusine,mi-a zis nepoata-mea ,care e profesoara acolo,ca nu sunt deloc de pus la rana nici aia.ca sa nu ma vorbim de cele 17 ore in care te tampesti in 3 avioane pina ajungi in Europa(sac-sac noi in 3 1/2 ore, cu 55 de lire mirosim tiganii din Bucuresti)!!!

20. lina

lina New Member

Trophy Points:
    0

Hi...hida nu vin din cauza de vize nu din cauza distantei....da nu se stie niciodata, de aici se pleaca usor in Australia.. -time-

Share This Page