23.8 C
London
Tuesday, June 15, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

the death of Mr Lazarescu - film

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by agnb, May 16, 2008.

1. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Ati vazut filmul?
    daca da, cum vi s-a parut? Eu l-am gasit fascinant, comic, dar si foarte real ( sa nu mai vorbim de "trist" ).
    Este oare un film care merita aratat unui englez? credeti ca l-ar intelege?
    Eu m-am uitat singura la el, sotul meu nu, si ma gindeam sa-l rog sa se uite, dar nu cred ca o sa -i placa, sau ca o sa-l inteleaga!
    Eu cred ca trebuie sa fi roman sa il intelegi, sa vezi "where it comes from".

Apropo, eu l-am cumparat de pe amazon cu £4.00 si a meritat (worth every penny). Astept acum sa cumpar " 4 months 3 weeks 2 days" (care nu e released pina pe 20 may).

2. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    Printr-o ironie a sortii eu am vazut filmul chiar cand eram in spital in UK .. plimbata la fel ca domnul din film de la un spital la altul ceea ce am gasit foarte amuzant si foarte similar cu actiunea care se petrece in filmul respectiv.
    L-am scos si de pe net dar nu mi se pare ca merita £4 :) nici nu l-as arata unui englez. Ei au filmele lor pe care numai ei le inteleg ...asa cum le avem si noi pe ale noastre.

3. agnb

agnb New Member

Trophy Points:
    0
    Mersi Alina, si eu m-am gindit la asta! Cred ca celalat film va merita mai mult sa fie aratat, cred ca e mult mai interesant!

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Agnb, daca nu l-ai vazut deja, da un semn si-ti trimit 4,3,2 prin posta.

5. classicalina

classicalina New Member

Trophy Points:
    0
    la "4 months 3 weeks 2 days" nici sa nu te gandesti. Poti sa il vezi tu pentru cultura ta generala dar nu se merita sa il arati la un englez. Chiar nu are ce sa inteleaga si este vorba si despre un avort... deci cu atat mai putin.
    Iti sugerez "Legaturi Bolnavicioase" . Pare ok pentru a il arata.

6. alinutza

alinutza New Member

Trophy Points:
    0
    Mie mi s-a parut....sa spunem ca nu m-a impresionat.

De aratat unui englez iti spun ce a zis sotul meu(englez) care l-a vazut: e mai mult un documentar din pct lui de vedere care ararata Romania cum era candva (el nu accepta ca asa ceva s-ar putea intampla intr-o tara EU), si expresia exacta a fost "two hours of my life that I will never get back again!" -badteeths- adteeths-

7. cata246

cata246 New Member

Trophy Points:
    0
    Subscriu la cele spuse de sotul tau,filmul acesta e o pierdere de timp,chiar pt mine,ca si roman,nu-mi spune nimic.
    Cu 4,3,2 e alta poveste,cel putin dpmdv.
    Cititi ce s-a mai scris pe forum despre filmul respectiv,cu vizionari in UK,cu un public englez ce l-a primit destul de bine.
    Si filmul e bun cu adevarat.

8. Anonymous

Anonymous Guest

death of Mr Lazarescu o fost pe Film4 acum o sapt - doua...neinteresant...
    vrea sa para un film psihologic dar cam nereusit...

9. goul

goul New Member

Trophy Points:
    0
    cine imi da si mie 4 3 2 ?? please! -badteeths- adteeths- eu nu l.am vazut si dupa cate aud si citesc este interesant.

Share This Page