7.1 C
London
Wednesday, January 26, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

tenis cu piciorul!!! ca-n ardeal lolz

Discussion in 'LONDON' started by cripsy, Mar 2, 2012.

1. cripsy

cripsy New Member

Trophy Points:
    0
    amatoare/amatori pentru un joc de tenis??
    prin londra sau imprejurimi ...

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Tenis de masa, la mine acasa. Sezonul se va deschide in cca. 2-3 saptamani, sa fie mai cald, ca n-am caldura in garaj. Va fi si Sky Sports in living. Pentru doamne avem bucatarie, dinning room, conservator sau curte (daca e cald). BBQ available.

3. cripsy

cripsy New Member

Trophy Points:
    0
    da, multam de raspuns, e bun si tenis de masa lol
    eu stau in wandsworth, tu pe unde esti?
    cristian

4. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Intervin pe acest topic doar pentru a specifica faptul ca acest tenis cu piciorul nu e specific Ardealului, se joaca peste tot in tara (pana si eu jucam, cand eram adolescenta, eram tare baietoasa -ras2- )
    @cripsy, ar fi indicat ca lumea sa completeze la profil zona in care locuieste (precum a facut albea - vezi dreapta sub poza de profil).
    @ albea, esti un roman adevarat, o gazda primitoare, care organizeaza o intalnire romaneasca in amanunt, sa multumeasca pe toata lumea. Multa sanatate !

5. olteanul

olteanul New Member

Trophy Points:
    0
    vreau si eu.

mai mult ping-pong decat tenis. pai la ce conditii de tenis de masa are albea, cum sa nu iti placa sa joci? -dans-

@cripsy stam cam in aceeasi zona, poate reusim sa facem un tenis intr-o dupa-amiaza.

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Este o dupa amiaza insorita care mi-a luminat curtea din spate. Vad ca au inflorit si pomii (nu cumva prea repede?). Masa de tenis este in conditii excelente, cu toate ca nu am mai folosit-o de cateva luni bune. Am uitat sa va spun ca am si joc de darts pe perete.

Btw de tenis cu piciorul, daca eram cu 20 de ani mai tanar, sau cu 30 de kg mai "subtire", ma bagam si eu. Chiar si la un fotbal. Mergeam acum cativa ani in Wandsworth, undeva off Garratt Lane, vizavi de Sainsbury's, poate un pic mai sus spre Tooting, era un teren care se umplea in fiecare week end. Si distractia mai continua si la un pub micut (am uitat cum se numeste) pana seara, tarziu.

O, tempora! Mai tarziu au inceput sa vina nevestele din Romania, sportul s-a transformat in gratar, conditia fizica in tesut adipos, samd. Si uite asa ajungem, inevitabil, la tensiune mare, atac cerebral sau infarct (Doamne fereste!). Sportul, miscarea in general, nu obligatoriu zilnic, sunt de foarte mare ajutor pentru sanatatea noastra, deci, nu ezitati sa raspundeti la acest gen de "provocari".

7. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    si eu as fi interesat de un tennis cu piciorul sau ping pong -ras4-

8. liana_alexa

liana_alexa New Member

Trophy Points:
    0
    desii nu cunosc pe nimeni si sunt noua printre voi , m-ar interesa un ping pong :D .

multumesc.

9. cripsy

cripsy New Member

Trophy Points:
    0
    unde stau am acces la o masa de tenis, nu e a mea, insa se poate face un joc doua fara prea mari probleme. probabil e nevoie de un fileu nou, cateva mingi ar fi de folos. nu sunt mare amator insa nu ma dau batut usor lol.
    avem si gradina suficient de incapatoare pentru un joc de tenis/miuta - evident, mai sunt ciresi, o denivelare ici-colo, etc.
    e si un gratar pe care se pot odihni linistiti 40 de mici (nu sunt mare fan, dar sa inteleaga lumea lol).
    nota explicativa: ca-n ardeal - mai domol, incet ... cu spirit competitiv ardelenesc.
    nu stau singur, sunt si alte persoane care au acces la spatiul mai sus mentionat, nu am sky sau spatiu pentru doamne! e o zona rezidenta, predominant familii, reguli de bun simt se aplica...
    cea mai apropiata statie de tren e earlsfield 10 min, metrou southfields 30 min, cu autobuzul nu stiu.
    sunt si suficiente spatii verzi (publice) in zona - dupa cum stiu cei familiari cu zona, la fel ca si 6 pub-uri pe garatt lane.
    evident, sunteti bineveniti aici, depinde cat de convenabil e sa va deplasati, sau daca aveti acces la alte facilitati, in alte zone - la o adica un tenis se poate face si pe bankside - eu pot sa ma deplasez max M25.
    mess: azzurrobh
    tel: 07809718796 - va rog doar sms - tel meu e compus din 4 segmente si un ghem de banda electrica.

Share This Page