0.3 C
London
Monday, November 29, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Telefonie prin internet. VOIP

Discussion in 'TEHNICA' started by Anonymous, Apr 5, 2006.

1. ionut25

ionut25 New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc de raspuns Parteneru

2. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
  3. alexander

alexander New Member

Trophy Points:
    0
    Many Thanks motanik! -dance-

I used lowratevoip, but this nearly half price .... only looks like, u have to pay Your phone number & Destination phone number, so at the end nearly the same.
    The funny part, that u can use evrybody's phone number to call .... -tongue-

4. Anonymous

Anonymous Guest

5. fivos

fivos New Member

Trophy Points:
    0
    va multumesc merge si am vorbit mai mult de 5 min.

6. fivos

fivos New Member

Trophy Points:
    0
    -cool- ool- vorbesc de cel putin 20 min greatis an romania pe fix nu mi sa antrerupt,e beton traiasca netul.

7. papiluk

papiluk Member

Trophy Points:
    6
    Intrabare de baraj:
    Fix in Romania inseamna oare si un fix de la RDS sau doar fix de la Romtelecom ?

8. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Ambele sunt considerate retele de telefonie fixa.

9. rsromania

rsromania New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare! Eu am o problema cu 12Voip. Am instalat programul, insa destinatarul nu aude nimic. Poate ma puteti ajuta voi cu un sfat.Mersi

10. robertdinu

robertdinu New Member

Trophy Points:
    0
    Multumim pentru oferta , noi foloseam http://www.internetcalls.com/en/index.html dar la acest voip vad ca daca ai cumparat credit nu este chiar total free ai 300 de minute pe saptamana si 30 de mesaje pe saptamana ,pentru mai multe detalii am cautat asterixul din dreptul cuvantului Free si anume ...

New users can try 12Voip out for free for a total of 60 minutes. During this trial period you can only call the destinations marked as free. Register your account by buying credit in order to extend your free calls.

Registered users get max 300 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free minutes cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply. During your Freedays you can call all destinations listed as "Free" for free. When you have run out of Freedays, the normal rates apply. You can get new Freedays by buying credit.

Free sms / text messages with 12Voip
    New users can try 12Voip out for free for a total of 5 sms. Register your account by buying credit in order to extend your free calls.

Registered users get max 30 sms per week of free sms, measured over the last 7 days and per unique IP address. Unused free sms cannot be taken to the following week(s). If limit is exceeded the normal rates apply.

During your Freedays you can call all destinations listed as "Free" for free. When you have run out of Freedays, the normal rates apply. You can get new Freedays by buying credit.

Cred ca trec pe acest voip cu toate ca am credit pe INTERNET CALLS, 'e rate mai mici'.Bafta

11. fivos

fivos New Member

Trophy Points:
    0
    ancercati de mai multe ori .reformati nr,

12. fivos

fivos New Member

Trophy Points:
    0
    -nr1- r1- am anebunito pe nevastamea vorbesc cel putin o ora gratis,pe fix,pe mobil nu merge.

13. delia

delia New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!Un sfat va rog!!!!!!!!Mi-am instalat Voip acum 6luni,am reusit sa-mi cumpar free days,dar acum nu mai merge.Este inca oferta dar cred ca eu gresesc undeva.Banii se duc la normal rates ci nu la free days!Sttie cineva ?????????Multumesc!

14. zahradj

zahradj New Member

Trophy Points:
    0
    Salutate!

Am instalat lowratevoip si se presupune ca ar fi trebuit sa am 60 de minute gratuit.din pacate dupa 12 min nu a mai mers.as vrea sa cumpar feedays cu 12 voip dar nu sunt foarte sigura cat de seriosi sunt avand in vedere ca nu prea se tin de promisine.
    a-ti avut probleme dupa ca a-ti cumpart credit?se respecta cea ce e scris in oferta?

multumesc!

15. radio

radio New Member

Trophy Points:
    0
    Iti recomand www.justvoip.com . Ia de acolo soft-ul, incarca 10 euro(parca) si primesti 120 de zile de gratuitate cu UE fix sau USA mobil&fix.

Il folosesc de aproape un an si nu am avut nici o problema. Ei spun ca primesti 300 de minute pe saptamana. Insa daca ai IP variabil, nu prea mai conteaza cat vorbesti.

Nu am fost taxat niciodata. Ba mai mult, poti face conferinte telefonice, trimiti sms gratis in UK, poti sa iti cumperi numar de fix cu numai 1 euro si de asemenea poti sa iti folosesti creditul in convorbiri de pe telefonul mobil. Ca si client al JustVoip, primesti si acces la un numar de telefon fix (01..) . Tarifele lor mi s-au parut cele mai mici (cam 6p/min cu mobil din RO, de ex).

Sper sa te multumeasca si pe tine!

16. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am avut free days timp de 90 de zile cu 12 voip si n-am avut nici un fel de problema.

Bafta -staycool- taycool-

17. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    si eu am fost mai intii cu VOIPSTUNT si acum cu 12VOIP si sa bat in lemn nu am avut niciodata probleme. Ba zilele astea am vorbit cu orele cu familia si prietenii din toata lumea si receptia si conexiunea au fost excelente.

18. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Hmmmmmm..e.ste destul interesant acest serviciu.

O mica intrebare am si eu la cei care l-au folosit, ca sa nu am probleme pe viitor. De exemplu eu as vrea sa se faca conexiunea prin telefonul meu mobil ... deci sa nu vorbesc cu casti si microfon de pe calculator, ci prin telefonul meu mobil. Se percepe o taxa suplimentara? Sau se considera tarif normal? De exemplu daca sun cu conexiune pe mobilul meu pe fix in Romania mi se considera telefon pe retea land line in Romania si ma taxeaza la tarfin normal, adica Free?

Mersi .. si am sa il incerc si eu dupa ce o sa imi raspunda cineva care deja il foloseste!

Multumesc

19. radu.nita

radu.nita New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare.O alta varianta care o folosesc eu, in loc de servicii de pe net gen VOIP este Orange.Daca sunteti abonat la Orange, atunci pt £5 pe luna aveti internet unlimited de 8Mb/s si vi se aloca un numar de fix VOIP redirectionat prin Orange.Cu el eu vorbes GRATIS NELIMITAT pe FIX in Romania -cool- ool- .Il folosesc de 9 luni de zile si lunar vorbesc circat 9-10 ore.In pachet sunt incluse 100 tari in care sunt apeluri gratis catre fix. Un alt serviciu cu care puteti vorbi cu 3eurocenti/minut este smartcall.Pentru documentare vedeti http://www.smartcall.ro . Sper sa va file de folos.

20. simona b

simona b New Member

Trophy Points:
    0
    Auziti,dar nu e mult ma usor si mult mai ieftin daca ai conexiune la intrenet si tu si interlocutorul tau,o adresa de Yahoo Messanger??? iti trebuie casti si camera (daca vreti sa va vedeti) si puteti vorbi 24 din 24 -kiss- iss- fara sa platiti nimic in plus decat taxa lunara pe care o plati la conexiunea de internet cea care o platiti si fara sa vorbiti! eu nu cheltui banii pe cartele pt a vb in romania -scared- cared-

Share This Page