13.8 C
London
Saturday, May 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Te plictisesti? Ia-te de cei care pun anunturi!

Discussion in 'CONTROVERSE' started by madalinamina29, Mar 18, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  2. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tie ti se pare ok sa spui despre niste useri de pe forumul nostru ca's prosti?
    Really?

Ai facut vreun IQ test in paralel cu cei mentionati si ai iesit invingator? Esti in Mensa si nu ne-ai spus?
    Cred ca e cazul sa fracem putina curatenie, sa terminam cu jignirile.

Si tu si madalina ma provocati sa ma iau de gramatica voastra si stiti foarte bine ca nu sunteti perfecti.

3. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tie ce ti-a mai facut omul asta? Te-a jignit cu ceva? Nu inteleg de unde si pana unde il faci fraier.

4. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Daca ai spune ca in camerele inchiriate de unii sunt sobolani, cel mai probabil ai MINTI.
    Daca iti spune cineva cum sa iti imbunatatesti serviciile, ar trebui sa-i multumesti.

Am mutat acest toptic de langa anuntul tau tocmai pentru a nu iti face reclama proasta. Si pentru ca cei care au nevoie de serviciile tale sau le considera utile, sa nu se loveasca de comentariile inutile ale unora care se plictisesc in pauza dee masa.

Dar de la aici pana la a ma ameninta prin mesaje private, pana la a ameninta ca te duci la guvern si faci cerere impotriva romanilor e cale lunga. Cred ca cel mai rau pe lumea asta ma irita amenintarile.

5. Anonymous

Anonymous Guest

Eu zic ca la Muntele Athos e bine sa faca plangere. Prea va stresati oameni buni.
    Apoi e clar ca personajul are o "sensibilitate" , doamne fereste se enerveaza de la vreo replica si ne trezim ca maine provoaca intarzieri la metrou.

6. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Suferi rau, prietene! D-zeu stie ce povara te apasa, dar stiu ca e grea. Nu te cunosc personal (slava Domnului) si nici nu am nimic cu tine. M-as bucura, sincer, sa iti gasesti linistea sufleteasca. E clar ca suferi si regret nespus ca nu te pot ajuta. Nu pot schimba directia de rotatie a Pamantului. Mai bine ai cauta pe la un duhovnic adevarat, in carne si oase.

Pe internet e greu. Internetul nu este numai al celor alesi, ci, prin excelenta, al tuturor (sau al nimanui). Fa un efort ca sa intelegi ca in atare locuri publice fiecare se manifesta cum stie, cum poate, sau pur si simplu cum vrea. Ai putea macar sa o iei exemplu pe Madalina care stie sa "alunece" elegant, chiar si cu putina gratie. Este mai greu (nu imposibil) sa te superi pe ea.

Tu ai o atitudine prea rigida si intoleranta, as spune a unui taur spumegand de ura asupra unei carpe rosii si nu poate vedea nimic in afara de asta, nici macar pe toreador. Ura asta a ta nu este buna si nu iti va aduce nimic bun. O sa ajungi la medicamente pentru hipertensiune din cu totul alte motive decat acelea pentru care am ajuns eu. Iesi si tu din casa, du-te in parc, inspira adanc, du-te la cumparaturi, chiar si la acelea de care nu ai nevoie (e dovedit stiintific ca ajuta psihicul), bea o bautura fina, fa sex (chiar si daca nu ai cu cine) l.e. ptiu, drace! era sa zic "cu ce" si o sa vezi ca viata poate fi si frumoasa.

7. lucian27

lucian27 New Member

Trophy Points:
    0
    Stiu ce vreau , stiu ce gandesc , nu ma regasesc in comentariile voastre si ar trebui sa le stearga topicurile . Eu nu-s carpa nimanui aici si nici fraierul acestei societati , daca atat va duce capul continuati ca romanul daca face o "crima " e pus presedinte daca "fura" i se face statuie , daca da "teapa" i se da premiul Nobel , daca "hartuieste " i se da premiul Oscar si asa mai departe . Eu nu am comentat la adresa voastra , fiecare face ce vrea si cum poate si voi gresiti la randul vostru dar eu nu am jignit pe nimeni aici . Stiu eu ce-i mai bine pentru mine.
    Nu ma cunosteti , nu aveti dreptul sa faceti nici o referire la adresa mea pentru ca nu ma intereseaza sfaturile doar daca sunt cerute de mine .
    Eu mi-am facut datoria fata de toti colaboratorii mei si fata de toti clientii si nu mi-am batut joc de nimeni prin munca mea .
    Presupun ca toti avem drepturi egale dar cand ti se face antireclama cum ar trebui sa reactionezi? Cand ti se face antireclama asta nu se numeste descriminare ? Ce-s eu aici ....Se vede ce educatie are fiecare , daca tot veni vorba despre asta , se vede cine n-are pic de scoala , N-aveti un pic de respect fata de cei din jur.Cum ati reactiona in cazul in care vi se va face antireclama asupra muncii voastre ,munca cu care va castigati existenta ? La asta nu va ganditi ? Vorba aia : "Gura lumii sloboda "sau mai nou "Gura bate c....."
    DALAI LAMA cand a fost intrebat ce il surprinde cel mai mult la umanitate, a raspuns:
    "Omul.
    Pentru ca isi sacrifica sanatatea pentru a face bani.
    Apoi isi sacrifica banii pentru a-si recupera sanatatea.
    Si apoi este atat de nerabdator cu gandul la viitor incat nu se bucura de prezent.
    Rezultatul este ca nu traieste in prezent, dar nici in viitor.
    Traieste de parca n-ar muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait"

" Dispreţul face parte din stimă. Putem dispreţui în măsura în care putem stima. Cine nu dispreţuieşte ceea ce e rău sau josnic, pactizează cu ele. "
    Autor: Henry de Montherlant

"Te cinstesc şi nu bagi de seamă: trebuie să te batjocoresc ca să simţi. "
    Proverb Bizantin

"Unii salută cu pălăria, alţii cu spinarea."
    Autor: Tudor Muşatescu

"Unii n-au faramitura de coloana vertebrala si sa-i respect?"
    Autor Lucian27
    E josnic cand va bagati picioarele in munca unui om dar e mai josnic cand nu ai respect fata de tine si de ceilalti din jurul tau oricum ar arata ..
    Cred ca si un om care are 4 clase respecta munca celor din jur , la voi cu prea multe clase inca nu ati invatat ce inseamna respectul . La voi la scoala a lipsit lectia despre Respect .
    Nu am ironizat pe nimeni , doresc sa fiu lasat in pace si sa mi se dea sfaturi doar atunci cand sunt cerute.

8. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Dau dreptate aici incriminatului… isi face munca dupa cum poate… are clienti care sunt multumiti de serviciile sale asa precare, e OK…

E laudabil sa dai sfaturi cuiva, mai ales pe linie profesionala… i-ai trimis mesaj privat, poate il intereseaza, poate nu, e problema sa…

Cand totusi apari in spatiul public si fara a beneficia de serviciile lui, ii dai peste nas si ii spui ca face treaba de rahat, pardon… astea nu mai sunt sfaturi…

Daca eram in locul lui ignoram toate comentariile...

9. lucian27

lucian27 New Member

Trophy Points:
    0
    "Iubirea,prietenia,respectul nu unesc oamenii atat de puternic ca ura comuna fata de ceva "
    Anton Pavlovici Cehov

Nu-mi dati "sfaturi "doar atunci cand sunt cerute indiferent de ce natura sunt.
    Stiu eu ce-mi lipseste nu trebuie sa mi se arate care imi sunt lipsurile si stiu cine sunt , nu-mi trebuie sa mi se ridice statui , am statuile mele.
    Daca voi romanii nu sunteti uniti si va aratati cu degetul unul fata de celalat inseamna ca ne meritam soarta cand noi defapt ne descriminam pe noi insine prin faptele noastre aratand cu degetul spre unii si altii . Sunteti mai rau ca tatele din piata sau cele de la tara care numa stau in poarta si vorbesc . Ar trebui sa va dat seama ca o natie cand in propria-i ograda este razboi piere singura. Daca se continua asa in loc sa fim uniti si sa ne ajutam unii pe altii nu aratand cu degetul unii spre altii noi ca natie nu am ajunge departe .
    Stiti vorba aia "Si rechinii se manaca intre ei " ...
    Nu mor caii cand vor cainii...Invatati sa fiti uniti. Nu conteza cum arata vecinul de langa tine , ca n-are o mana , ca ii lipsesc dintii , ca e mut , surd sau e orb trebuie respectat si tratat cu demnitate .
    Fiecare dintre voi isi face treaba cum poate si tinde sa fie cat mai perfect , dar asta nu inseamna ca sunteti Sfinti fara "pacate ".
    Sfaturilre trebuie date cand sunt cerute. Eu nu am certut nimanui nimic ..Am pus doar un anunt . Nu vad ce e rau in asta ?

10. madalinamina29

madalinamina29 New Member

Trophy Points:
    0
  11. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @lucian27 - ai raportat acest videoclip si ai spus ca doresti sa fie sters.
    Hai ca mai bine stergem tot site-ul daca te deranjeaza, nu vrei?

Scuza-ma ca sunt ironic, dar jur ca nu inteleg care e problema.

12. lucian27

lucian27 New Member

Trophy Points:
    0
    Am motivele mele si doresc ca videoclipul sa fie sters asa cum cea care a postat acest videoclip mi-a incalcat demintatea si a adus ironii la adresa mea si a muncii mele doresc si eu la randul meu sa fie sters pentru ca nu-s carpa acestu om sa faca curatenie cu mine si nu-s fraierul nimanui.... Atata timp cat am Respect sa fiu Respectat.
    Nu-si bate joc nimeni de munca mea si consider ca munca mea trebuie sa fie Respectata.
    Nu-i in masura nimeni sa judece pe cei din jur !

13. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Lucian, consider ca m-ai jignit si m-ai amenintat.
    O sa te dau in judecata.

(cum suna?)

14. lucian27

lucian27 New Member

Trophy Points:
    0
    Chiar te rog , daca ai dovezi , am avocatul pregatit, stiu ce vorbesc si nu glumesc.
    Consider ca imi cer drepturile. Eu am dovezi gata stranse si sunt vizibile . Si nu stiu care a inceput primul . Si rog pe cei care fac ironii pe seama mea sa se abtina. Nu-s carpa nimanui !!!

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Si ti se pare ca eu nu am dovezi ca m-ai amenintat?

Sau asta era scopul tau initial? Sa creezi o cearta si apoi sa cauti pe cineva pe care sa dai in judecata? Mie asa imi suna si se pare ca nu esti la prima abatere. Spune tu cum se numeste asta, sau intreaba-ti avocatul.

Inchid aici acest topic.
    Sper ca nici Youtube sa nu stearga videoclipurile care i-au incalcat demnitatea omului.

Sper ca ati inteles toti DE CE NUE E BINE SA COMENTATI ANUNTURI. Nu il faceti numai pe el de ras, dar va faceti si pe voi.
    Dio s-a exprimat mai bine si in mai putine cuvinte. E vorba de bun simt, atata tot.

@Lucian - nu te mai obosi atata sa dai mesaje private, sa faci reclamatii, iti pierzi vremea. Nu ti-a incalcat nimeni nici un drept. Dar daca insisti iti pot lua eu privilegiul de a posta pe ROMANi ONLiNE.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page