16.3 C
London
Monday, October 18, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sunt in Belfast si am nevoie de ajutorul vostru pls!!!

Discussion in 'ARHIVA' started by georgeregister, Aug 8, 2007.

1. georgeregister

georgeregister New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Am venit in Belfast (Irlanda de Nord) acum 2 saptamani. Am fost la cateva agentii de recrutare si mi-au spus ca-mi trebuie insurance number. Am amplicat pentru insurance number si ieri am avut programarea la care am si fost. Cand am fost acolo mi-au spus ca trebuie sa am work permit sau accession work card mai intai si apoi sa aplic pentru insurance number.

Am dat cateva telefoane dar fiecare vorbeste pe limba lui si da directii diferite.

Va intreb pe voi... ca stiti mai bine:
    - ce trebuie sa fac sa obtin accession work card si pe ce pagina pot gasi mai multe informatii relevante?
    SI
    - ce trebuie sa fac sa fiu self-employed. Inca nu am inceput munca, absolut nimic tocmai ca sa ma asigur ca nu muncesc ilegal.

Vreau, in functie de cerinte etc. sa aleg sa aplic ori pentru accession work card ori pentru self-employed.

Astept emailul vostru si multumesc pentru ajut, in avans.
    Cu prietenie, George

P.S. Daca sunteti in Belfast poate ne intalnim si la o berica ;)

2. georgeregister

Trophy Points:
    0
    Sal,

Am decis sa nu mai aplic pentru Accession Work Card si sa fiu ca self-employed, acum CINE MA POATE AJUTA CU CATEVA SFATURI DESPRE CUM POT SA MA INREGISTREZ CA SELF-EMPLOYED, CAT DUREAZA SI ORICE ALT SFAT. DORESC SA LUCREZ IN IT.

Astept ajutorul vostru.... -ww-

3. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
  4. georgeregister

Trophy Points:
    0
    M-am uitat si nu e nimic concret...

5. parteneru

parteneru New Member

Trophy Points:
    0
    Deci nu e nimic concret pe topicul self employed. Doar povesti insirate pe 20 de pagini.

Te intreb eu, concret, cat si cum te-ai interesat tu despre dreptul de munca inainte a ajunge in UK?

6. georgeregister

Trophy Points:
    0
    nu-ti fa griji... am citit destul... dar majoritatea sunt irelevante. E doar un carnat de 20 pagini care a rezultat o babilonie. Stiu ca-ti aperi forumu-ul dar asta e adevarul, trebuie sa accepti feedback-ul.

7. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Georgeregister

Multumim pentru feedback. Esti primul membru care mentioneaza acest lucru. Presupun ca toti ceilalti au avut capacitati deosebite ca sa invete despre self employment. Sau poate ei chiar au fost interesati si motivati.

Daca nu ai avut rabdarea si perseverenta sa extragi informatiile relevante din cele 20 de pagini, ma intreb cum vei reusi tu sa iti gasesti un job in UK ca self employed si cum vei reusi sa razbati singur aici si sa te acomodezi.

Noi iti dorim mult succes, mai multa atentie la detalii si speram ca abilitatea ta de a extrage informatii relevante se va dezvolta. Sper ca apreciezi si feedback-ul nostru.

-wave-

Share This Page