20.1 C
London
Thursday, September 23, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sunt egoista, exagerez?

Discussion in 'Pentru ea' started by maria30, Apr 26, 2013.

1. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Bine ca ai scapat si nu te-ai implicat si mai mult intr-o relatie cu un om atat de nesigur si capricios. Si, scuze ca imi permit, dar las. Nu te desparti de cineva prin SMS, e culmea nesimtirii si arata ca nu ii pasa de ceilalti. Asa ca, norocul tau ca ai scapat de el ca oricum adevaratul lui caracter s-ar fi facut cunoscut pana la urma, si daca era mai tarziu cand, cine stie, poate va hotarati sa faceti si un copil, era mai nasol.

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Bine ca s-a mai lamurit una ca englezii nu sunt chiar asa de gentlemeni .

3. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Hai mai si tu, nu generaliza de la un caz ca asta. Sunt si multi romani care fac exact la fel.

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Pai bietii romani , nu sunt ridicati in slavi , cum sunt englezii de romancele noastre , ai uitat ce ode duioase erau pe aici la adresa lor ? S-a ajuns pana la 10 romani pentru un englez ...

5. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Și nu e asa? Oricum nici cu majoritatea româncelor nu mi-e rușine :d

6. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Se leagă Dan de mine dacă aproximez câte borfeturi din România înghit tot ce se întărește , pe aici prin Londra .

În apărarea mea , pot să spun că polonezele , prin numărul foarte mic de panarame prezente , demonstrează că româncele au o înclinație bolnavă de a sta capră pe bani mărunți .

7. Anonymous

Anonymous Guest

Muhahahahaha polonezele.....

8. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Pai tocmai asta e problema, că înghit prea puține, iar majoritatea, sau, na, să zicem multe au senzația că ce au între picioare e ceva monedă de schimb.

Just saying...

9. Anonymous

Anonymous Guest

Polonezele sunt naspa, romancele sunt frumoase!

10. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Daca ai in anturaj numai popi, daca citesti numai carti religioase, daca socializatul tau se rezuma la mersul la biserica, e normal sa fii convins ca dumnezeu exista, ca o sa ajungi in rai si altele asemenea. Dar asta nu inseamna ca e si adevarat.

La fel si cu tine, daca in munca ta te lovesti numa' de romance de genul, nu inseamna ca toate sunt la fel sau ca ce zici tu e adevarat. Nu inseamna nici macar ca un procent semnificativ de romance practica meserii dubioase. Si chiar daca procentul ar fi de 50%, n-ar fi o dovada ca romanii au ceva genetic care-i impinge la prostitutie. Ar fi rasism in cea mai pura forma, dupa orice dictionar. Si noi, fireste, nu suntem rasisti.

Pai si ai vreo dovada ca nu e asa?

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Procentajul din cele existente pe piata este mare , la o poloneza o sa gasesti 20 de romance concurente si asta nu are nimic de a face cu mediul meu , este visibil cu ochiul liber de catre oricine . :)

Si nu este rasism , poate un pic xenofob .

12. Anonymous

Anonymous Guest

Da tu ce pusca mea muncesti? Sociolog sau faci recrutari pt bordeluri de ai asa date statistice? Ori te-a refuzat vreo poloneza ca avea dubio daca banii sunt falsi ori nu?

13. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Imi place sa umblu noaptea , nu ai vazut la ce ore dubioase postez cateodata mesaje ? -ras2-

14. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Păi asta vreau să spun: Nu trebuie să fie așa.

15. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nici sa ploua nu trebuie uneori. Dar n-are legatura ce vrem noi cu ce se intampla in real life.

Si "nu trebuie" asta e subiectiv. Dupa parerea altora, asa functioneaza lumea, deci asa trebuie sa fie.
    Nu spun ca's de acord, dar dupa parerea mea oamenii ar trebui sa fie liberi sa faca ce vor atata timp cat nu-i afecteaza direct pe cei din jur. Si cum pe tine nu te afecteaza direct aceasta moneda de schimb, de ce sa le spui oamenilor ce trebuie ei sa faca?

16. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Păi tocmai că mă afectează. Mă afectează cînd vreun coleg vine NF la servici, e nervos din cauza asta, face ceva tîmpenii și eu trebuie să stau să repar după el pe urmă în loc să joc liniștit ping-pong. Mă afectează cînd vreun client sună la 8 dimineața că nu știu ce site îi merge cu 0.5% mai încet decît de obicei, în loc să doarmă buștean după o noapte de rupt patul. -da-da-

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Da Mufa, dar si daca ninge se trezeste cate unu nervos. Si daca ii plange copilu si daca il toaca la cap nevasta, deci ce relevanta are colegu in discutia despre moneda de schimb? A cui e vina ca ala nu intelege cum stau lucrurile sau ca realitatea nu corespunde cu visele lui?

18. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    A lui Basescu 100% .

19. mufa

mufa Active Member

Trophy Points:
    36
    Am impresia că te faci că nu înțelegi. Lucrurile stau așa prin România și habar n-am dacă prin vreo țară bananieră. Pe aici din ce am observat, femeile n-au nici o problemă în a și-o trage cu cine au chef, cînd au chef. -da-da-

20. Anonymous

Anonymous Guest

Si de ce ar avea? :)))

Hmmmm, simt niste "ganduri negre" pe topicul asta!

Share This Page