15.1 C
London
Saturday, June 19, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Steaua

Discussion in 'EVENIMENTE' started by sirtiger, Feb 22, 2013.

1. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    M-am uitat la filmuletul ala cu fazele meciului si am o intrebare. La minutul 1:40, nu era logic sa o dea pe jos? Da, nu putea sa stie sigur daca o sa sara aia sau nu, dar avea mai multe sanse de reusita.
    Tin sa mentionez ca nu sunt microbist.

2. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    Super idee! Bilete in galeria chelsiotilor atunci! Sa se oftice jiji si bașescu.
    Da-mi un PM si vorbim.

3. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    @ Ady-azzuro,

Toti stim ca sunt multe 'nereguli' in fotbalul romanesc,dar crezi ca a tine cu o echipa straina,e cea mai buna forma de protest? Ma refer ca bietii jucatori,adica cei de-si 'rup' picioarele pe teren,prin faptul ca sunt romani si prin faptul ca s-au straduit sa ajunga asa departe(daca se poate sa zic asa) ar trebui apreciati si sustinuti pe teren,iar lozincile impotriva 'greilor' din fotbal se pot face si din galeria Stelei,ca nu-i afecteaza pe jucatori,zic eu.
    Gandeste-te unde ai mai vazut un astfel de protest: sa fii in echipa adversa,echipa de nationalitate straina.Unii vor interpreta ca e un protest impotriva romanilor.
    De-a lungul timpului romanii din diaspora,care o mare parte sunt total impotriva sistemului din Romania,de cate ori au avut ocazia sa vada vreo echipa romaneasca sau sportiv roman,la vreo competitie in afara,si-au manifestat patriotismul sustinandu-i.
    Cu alte cuvinte eu cred ca e ok cu protestul tau,dar nu-l indrepti impotriva cui trebuie.Si nu sunt microbist,dar roman da

4. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

De la acea distanta, era cert ca cei din zid nu vor sari , ca in cazul unei lovituri de la distante din afara careului, deci sansa era ca se va oproi intre picioarele alora plus, pe sus,exista sansa ca mingea sa depaseasca zidul sau, sa fie salvata cu mana (ceea ce s-a si intamplat).
    Acum, arbitrul...asta e, bine ca s-a calificat Steaua.

@adi azurro

Si pe cine crezi tu ca va durea la basca de 100 de romani strecurati in galeria de la Chelsea ?
    Apoi, daca ma duc la un meci, ma duc pentru spectacolul in sine, pe langa cel fotbalistic!
    Nu ca sa rejuvenez pe Mititelu' si ai lui!

"neregulile din fotbalul romanesc" ca nu stie nimeni dreaq de ele deh?

Crezi ca va lasa jiji Steaua, acum cand e pe val?

5. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    tocmai pentru ca nu esti microbist, esti doar un roman, ar trebui sa intelegi ca steaua nu reprezinta in niciun fel Romania. Reprezinta doar homofobia, prostia, cocalarismul, lipsa de civilizatie, ingamfarea si tot ce e mai rau in Romania. E tocmai pata aia care innegreste imaginea Romaniei in vestul Europei. In caz ca ai uitat, lui gigi becali ii este dedicata o rubrica in The Guardian, deci iti dai seama ce poate sa inseamna acest club mizerabil pentru UK.

'Bietii' jucatori incaseaza sute de mii de euro pe an ca sa faca figuratie prin cluburi, sa vomite pe usile taxiurilor. Nu sunt in stare sa lege 2 vorbe si tu ii compatimesti. Eu zic ca ti-ai ales gresit idolii.

Pentru mine, steaua e o echipa mai mult decat straina, e un club grotesc infiintat de comunisti care a luat o gramada de titluri cu japca si cupa campionilor europeni furand jucatori cu arcanul de la cluburile din toata Romania. Chiar mi-e greata sa vad atati romani inflacarati cu steaua, fara sa stie niciun pic de istorie si cine este de fapt acest club si ce reprezinta.

Nu este un protest impotriva romanilor, e o apropriere fata de Chelsea, asa cum avem si fata de Napoli. Mai multi craioveni au fost prezenti in ghencea sa fie alaturi de Napoli la meciul lor din europa league cu steaua. Galeria lui Napoli a si avut mai multe mesaje de sustinere pentru Craiova la meciurile lor din Italia. Chelsea are aceleasi culori ca Stiinta si acelasi simbol, deci exista unele lucruri in comun.

Noi in primul rand suntem olteni, suporteri Craiova, abia apoi romani. Vrem sa aratam oamenilor prezenti pe Stamford Bridge ca steaua bucuresti NU inseamna deloc Romania.
    Ii va durea la basca pe toti englezii de pe stamford bridge care vor fi placut surprinsi cand vor vedea ca nu toti romanii sunt asociati cu o echipa murdara gen steaua.
    daca te duci pentru spectacolul in sine, e optiunea ta, fiecare are un scop si il urmeaza. n-am fortat pe nimeni sa mi se alature sa sustin Chelsea.

nu stiu de ce ma intrebi pe mine daca gigi becali lasa steaua sau nu. eu imi doresc doar sa-l vad in puscarie acolo unde merita sa fie, iar steaua sa fie desfiintata.

6. alexcelgroaznic

alexcelgroaznic New Member

Trophy Points:
    0
    Orice echipa din RO care ajunge intr-o competitie din afara tzarii reprezinta Romania. Steaua este pe val la ora actuala si reprezinta clar Romania.
    Eu chiar daca sunt stelist, cand orice alta echipa romaneasca joaca intr-o competite internationala, tin cu ea. Singura exceptie este CFR CLUJ care nu este o echipa romaneasca, daca ar fi avut macar 50% din fotbalisti romani as mai fi zis.
    Steaua are cei mai multi suporteri, cel mai tare palmares..cea mai frumoasa echipa.
    Voi, provincialii aveti boala pe Steaua pentru al 2-lea cuvant din numele echipei(Bucuresti). Acum nu va mai trebuie viza de bucuresti asa ca in loc sa ne urati mai bine deveniti si voi bucuresteni. Saltul mulora dintre voi este prea brust din Romania in Anglia. Ar trebui sa va mai civilizati si voi locuind mai multi ani prin Bucuresti inainte de a veni in UK. -da-da-

FORTZA STEAUA!

MANDRU CA SUNT BUCURESTEAN! NASCUT SI CRESCUT(urat de multi pentru asta)

7. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai mai adi azzurro,
    daca e asa,
    trebuie sa ma reneg si eu pe mine insumi,
    sunt un copil nascut urmare a decretului dat de ceasca impotriva avorturilor,
    sunt generatia "decretzeii" ,
    dar nu ai auzit tu de asta!

Ce a facut comunismul, STRICT la fotbal facand referire,
    prin Steaua si Dinamo la vremea aceea,
    faceau toate echipele mari din Europa,
    doar ca aia aveau bani/deschidere /libertatea sa cumpere ce jucatori voiau muschii lor,
    in Romania s-a mers la vremea aia doar pe dictatura politica a celor din varf!

Deci, generalul cutare dadea un telefon si nush care de la Corvinul, era mutat la Dinamo.

La Real Madrid, dadea un telefon la banca presedintele Realului si, unu' de la Milan, pleca la Madrid.
    Si, tine cont, aia aveau aria de recoltare mult mai larga!

"sa fie Steaua desfiintata!" -limba- -limba- -limba- -obosit- -obosit- -ventilator- -hamac- -regret- -limba2- -limba2- -limba2-

8. ady_azzuro

ady_azzuro Member

Trophy Points:
    16
    deceneu si cu asta am spus tot. taran flausat, de manele acaparat, in trening nike imbracat si cu steaua infocat...

hai ca asta e culmea, daca au facut-o altii e OK si trebuie trecut cu vedere?
    tu stii cate echipe au fost desfiintate, retrogradate, furate si batjocorite din cauza cainilor si stelistilor?
    tocmai ca din cauza mizeriilor care le-au facut atunci, steaua si dinamo trebuiau desfiintate dupa 89, dar cum la noi comunismul a continuat si dupa, radacinile au ramas adanci.

cum poti sa fii fanul unei echipe de fotbal care calca pe cadavre ca sa aiba succes? e total imoral si lipsit de logica...

9. alexcelgroaznic

Trophy Points:
    0
    ce s-a intamplat cu Craiova a fost o mare nedreptate. Ceea ce s-a intamplat din "cauza" stelei inainte de 89 nu are legatura cu ziua de azi. Inainte trebuia sa joci dupa cum tzi se dansa...alea au fost vremurile..
    Eu am copilarit in Ghencea, la meciurile stelei,bunicul meu fiind procuror militar.

FORTZA STEAUA!

10. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Si cu ocazia asta ady_azzuro raspunde si la intrebarile adresate mie pe un alt thread unde eram intrebat de ce nu pot sa tin cu steaua daca sunt roman. Thanks Ady!

Mai pun si aici link-ul catre un ringtone de colectie:

https://www.dropbox.com/s/r1epjdcmevucito/Ringtone.mp3

11. alexcelgroaznic

Trophy Points:
    0
    la Steaua vorbesc rezultatele...voi puteti sa vorbiti cat vreti.. rezultatele vorbesc de la sine..

FOTZA STEAUA!

12. Dr. Evil

Dr. Evil Member

Trophy Points:
    18
    Occupation:
    Gasser
    Eu cred ca tin cu Dinamo :)

13. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Aloooooo!!!!
    Topicul nu trebuia sa contina urmatoarele info?!
    De unde se pot procura biletele?
    Cine vine la meci?
    Va rog frumos postati aceste informatii,nu incarcati cu altceva ,ca nu stau sa citesc despre ...si despre...si cum...si de ce...
    Multumesc.

14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Aloooo,
    vrei sa organizam si transportul pentru tine? -ras2-

15. miki2012

miki2012 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu merci,stau in zona.. ;)

16. catalinbaneasa

catalinbaneasa New Member

Trophy Points:
    0
    daca stai in zona poate ne vedem la o bere,
    nu am intalnit romani in zona.

17. Iron Maiden

Iron Maiden New Member

Trophy Points:
    0
    @ olteanul meltean

Ce-ai fumat, bai?

Dupa ce ati inventat "sa moara capra vecinului", acum vreti sa afle si cine nu stia inca in Europa cite parale (nu) faceti?! -nas-

Nu vad nici o urma de logica in ineptiile astuia...It's just another troll.

18. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    Ce cota buna pt Steaua - Chelsea, scor exact 1:3 -> 14/1. Mai ca as risca vreo £20 -ras4-

19. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38

O fi ora tarzie sau ...lipsa de somn? -ras4-

De Zenit nu zici nimic?

20. Radooo

Radooo New Member

Trophy Points:
    0
    De Zenit n-am ce sa zic. Daca te referi la meciul cu Liverpool se anunta o disputa echilibrata. Si asa a si fost. In plus diferenta dintre loturile de jucatori nu e f mare: £215m LFC - £185 Zenit. Comparativ, Steaua £36m - Chelsea £340. Bineinteles ca mingea e rotunda si se poate intampla orice intr-un meci de fotbal, dar sincer cred ca Chelsea o sa le/va scoata fotbalul din cap.

Share This Page