11.5 C
London
Friday, February 26, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sky sau Virgin?

Discussion in 'INFORMATII UTILE' started by londoniana, Aug 6, 2012.

1. londoniana

londoniana New Member

Trophy Points:
    0
    Ce provider ati alege si de ce? Ma refer doar la TV provider, nu Net si tel fix. Mersi :)

2. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Daca nu esti impatimit Sky Sports, DigiTv (full) + Freeview acopera tot ce-si poate dori un roman.

3. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    Salut,

Fereste-te de VIRGIN -nuuu- -nuuu- -nuuu-

Sunt foarte neseriosi,daca ai probleme sau daca ceri lamuriri sau orice chestie de bun simt ai dori de la colaborarea cu ei.
    Un exemplu: Nu ai sa gasesti pe site-ul lor nici o adresa de mail unde sa anunti o problema sau sa faci o plangere,sau altceva,doar telefoane cu suprataxa(daca nu le esti client pe tel fix)

4. Adi PC

Adi PC New Member

Trophy Points:
    0
    Cu Sky, ai mai multe posibilitati de contact cu ei, mailuri si chiar Live Chat cu operatorii Sky, foarte bun si util, am folosit metoda chiar azi ca sunt pe o oferta care trebuie sa expire in septembrie (nu stiam cand) si daca nu o mai vreau tre sa le spun cu o luna inainte.
    Eu sunt de 1 an pe SKY Tv....multumit. Cand am comparat cu Virgin, nu mi-au convenit canalele din pachetele Virgin, erau mai multe si mai diverse pe Sky, inclusiv canalele pt copii sunt mai multe si diverse in pachetul Sky.
    Plus, din Ianuarie m-au sunat si mi-au oferit de fidelitate pachet de 12 canale movies plus Disney Cinemagic, la doar 8.50 lire cand real este 24 lire.
    A....la adresa asta nu am putut muta Netul si PHone ca era linia ocupata de Virgin a altora din casa. Si nu m-au taxat pt dezinstalarea inainte de termen a Net si Phone. Am ramas cu TV.
    Dar, Virgin e Doar Reclama. Habar nu am unde e fibra lor optica de mare viteza....se zice ca noi aici in casa avem Virginu net prin firbra, .....dar e jale.....e zero barat ....e caca pisu...cum zice micutu meu de 3 ani cand vrea la wc......deci e foarte slab si cade des ....skype merge in reluare, in blocaje si vocea mai repede ca imaginea ....etc..exemple....
    Cu Sky, NU AM AVUT GREUTATILE DE TRAFIC SI VITEZA CARE LE AM ACU CU VIRGIN LA NET.
    Imi pare rau dupa Sky...dar las ca ma mut eu candva si revin eu cu netu la sky.
    Deci TV inca am Sky..separat in casa....ca ala e pe antena.
    Scuze lungimea postarii, mi-am impartasit experienta. Sper sa fie de folos.

Tapatalk / Galaxy S2

5. albea

albea Active Member

Trophy Points:
    38
    Occupation:
    Taxi driver
    Si va mai dau un pont: TalkTalk. Eu am de la ei landline si broadband. Inca nu au tv, abia acum il lanseaza. Ce e bun la ei este telefonul fix care este GRATIS pentru convorbiri cu Europa, USA si Canada pe fix. Netul e ca si la ceilalti, cred ca sunt firele inodate pe undeva, dar merge.

6. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Poate nu esti in zona lor de fibra optica , vezi ce viteza am eu in Stratford

Eu am avut sky si am renuntat la mai putin de o luna in favoarea virgin

Ca sa nu uitam ideea thread-ului , nu am cable tv , ma multumesc cu freeview , sant totusi 75 canale la liber

7. nijutzu

nijutzu New Member

Trophy Points:
    0
    daca iti facy cont pe site la ei gasesti acolo orice contact vrei, doar sa te duca capu oleaca si gasesti -nas-

8. andreivaly

andreivaly Member

Trophy Points:
    18
    @Nijutzu
    Daca vrei s-o faci pe desteptul mergi pe alt forum,italian poate,altfel te rog sa te abtii de la astfel de comentarii, fara sa cunosti cui le adresezi,o practica des intalnita in orasul tau natal,de altfel.

Parerea mea despre Virgin Media este in urma experientei directe cu serviciile lor.Daca nu esti de acord cu asta,sa fii sanatos,dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma jignesti.

9. george1976

george1976 New Member

Trophy Points:
    0
    Daca vreti doar televiziune va recomand Sky,pachetul lor de filme e imbatabil.
    Virgin media o aburesc rau de tot cand e vorba de reclamatii. Am avut la probleme cu netul de la Virgin de m-am plictisit. Si ala a fost singurul motiv pentru care am semnat cu ei.

10. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    deci nu aveai prin fibra (de fapt combinatie fibra/cablu coaxial), era clasica linie adsl unde cred ca alti provideri sunt mai buni decat virgin. ei sunt tari cand e pe reteaua lor.

11. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38
    recomand virgin daca se poate prin reteaua lor, acel hibrid fibra/cablu coax. modelul este similar cu cel de inceput al rds-ului (cand era net, tv si telefon prin cablu via acel modem), doar ca la ei e circuit separat pt linia telefonica. marele avantaj e ca daca nu merge netul, e posbil sa mearga telefonul si sa suni la ei.

iar pt cei care sunt nemultumiti de nr lor 0845 in eventualitatea ca nici fixul nu merge - exista evident solutii si pt asa ceva: fie optiuni care permit apelarea nr gen 0845 din minutele nationale , fie http://www.saynoto0870.com

12. londoniana

londoniana New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc frumos pentru raspunsuri!

Share This Page