7.8 C
London
Thursday, October 21, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Sfarsit de an,inceput de an........planuri,sperante

Discussion in 'SEZATOARE' started by feribaci, Dec 22, 2011.

1. feribaci

feribaci New Member

Trophy Points:
    0
    -am reusit sa mi reglez datoriile pe acasa,nu sa le achit
    -munca este bine ,castig suficient pentru un trai decent si fara bataie de cap:))
    -in minus -nu am reusit sa mi aduc familia nici anul asta(am o gramada de recuperat)
    Anul care vine....
    -familia vine in ianuarie,am inchiriat deja un apartament
    -inca un job suplimentar de cateva ore pe saptamana,mai vin ceva banuti
    -sper sa achit naibii ratele ,sa scap odata de ele:))
    -sa treaca odata criza asta
    -autostrazi in Romania ,pana in Moldova daca se poate sa ajung mai repede in concediu acasa
    -o saptamana intr o statiune de pe litoral.la marea neagra(bulgari bineinteles)sau in Portugalia(astia sunt tare departe si Romania nu este in drum)
    -cel mai important este sa se acomodeze familia aici si sanatatea

2. Lancelot

Lancelot New Member

Trophy Points:
    0
    2011 a fost un an foarte bun pe plan profesional, mai putin pe planul familiei, fiind prea ocupat cu chestiile profesionale :(

In 2012 imi doresc sa devin membru ACCA si sa petrec mai mult timp cu fetita mea. In rest, sanatate sa fie.

3. mickyroman

mickyroman New Member

Trophy Points:
    0
    2011 - un an cu schimbari majore in viata mea:
    - am facut importantul pas de a pleca din Romania si cu speranta la mai bine;
    - am un job, am familia aici, mai putin parintii (care imi lipsesc enorm), in rest, sanatate sa ne dea Dumnezeu ca restul le scoatem noi la capat.

2012 - planuri, sperante....... Aici ne-am cam nimerit Lancelot -ras4- Si eu sper la mai mult timp liber pentru a-mi da examenele ACCA si pentru fetita mea. In 5 luni de cand mi-am adus familia aici daca am fost de 6-7 ori in parc cu fetita, sunt norocoasa ca o am pe sora mea care se ocupa de fetita, dar nu e acelasi lucru. Imi lipsesc enorm de mult plimbarile la parcurile de copii cu fetita. -trist-

Share This Page