0.3 C
London
Sunday, November 28, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Seriale TV

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by motanik, May 15, 2006.

1. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca da, cu toate ca s-ar putea ca Aaron sa nu fie considerat din Oceanic, pentru ca de fapt el nu era inca nascut in acel zbor si asta ar da loc unul alt pasager inca ne-dezvaluit??!!
    Interesant oricum, dar citeodata ma enerveaza toate "salturile" astea, cind inainte cind inapoi. Un serial interesant oricum, fata de orice altceva la TV.

2. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    N-am apucat inca sa vad episodul de vineri,acum ma uit,cred ca am ramas un pic in urma ca sunt cam in ceata dupa ce ati scris voi aici ....
    Revin mai incolo cu parerile mele .... -kiss- iss-

3. netty

netty New Member

Trophy Points:
    0
    Lost mi-a placut si mie pana la un moment dat... pe urma am cam sarit peste cateva episoade si mi s-a parut ca prea au dat-o intr-un SF (scuze pentru impatimiti, just my point of view).

Acum urmaresc "Grey's Anatomy", care imi place la nebunie (abia astept sezonul 4) si am urmarit si cateva episoade din "Dr. House", care este foarte interesant. Din pacate, cel din urma nu mai ruleaza la TV si nu am habar daca se mai continua sau nu.

4. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Tot pe ideea asta acum ca am vazut si eu ultimul episod (ma tin de 2 zile sa scriu aici dar nu prea gasesc timpul necesar) >>> poate in cei 6 salvati nu este luat in considerare Aaron si pe langa ceilalti 5 precizati de Motanik ,al 6-lea este Ben .Asta pt ca oricum l-am vazut ca a scapat si Sayd lucreaza pt el asa ca ma gandesc poate face el vreo manevra si se da drept altcineva sau poate scapa sub propria identitate,cine stie? Deocamdata nu stim nimic concret,dar ideea asta mi se pare destul de plauzibila,ce ziceti? -kiss- iss-

5. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Mie de ce nu mi-a spus nimeni ca a reinceput Lost? Stiam ca reincepe anul asta.... dar am avut probleme si am uitat. Noroc ca v-am vazut vorbind aici ca ma apuc si eu de downloadat repede sa vad ce au mai facut. Am gasit ocupatie pt holiday.

6. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Ben est clar pe "mainland" sa zic asa, deci plecat de pe insula, dar nu poate face parte din Oceanic 6 pentruca el nu a fost in acel avion. Si cred ca este un personaj mult prea cunoscut pentru a se da drept altcineva. Dupa cum am vazut, nu si-a facut operatie estetica sau ceva de genul asta si acum este "seful" lui Said. Said este practic hitmanul lui Ben pe "mainland". Asta da intorsatura, ma intreb cu ce-l are la mina pe Said, sau cum a reusit sa-l convinga.

Ca sa nu mai vorbesc cit de idioti au fost toti cei de pe insula care au avut nenumarate ocazii sa-l omoare pe Ben si ca boii nu au facut-o. Eu unul i-as fi zburat creierii de muuuuuult, INDIFERENT DE CONSECINTE. Sa nu uitam ca ben si cu "gasca" lui actuala sint de fapt niste "mass murderers" care au gazat intreaga colonie "dharma experiment".
    Chiar daca sa zicem, prin nu stiu ce intorsatura, se dovedeste ca si aia - dharma experiment - o meritau, sa zicem, tot nu-i dadea dreptul lui Ben si alor lui sa-i gazeze si sa-i arunce intr-o groapa comuna.

Din punctul meu de vedere faptul ca Ben e inca in viata este o mare greseala a celor de pe insula, de-alde Jack si lingaii lui de politically correct

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ati vazut episodul 8 de joia trecuta?
    Meet Kevin Johnson.

Acum avem o pauza de o luna pana la episodul 9. -shout- hout-
    Si sezonul asta are doar 13 episoade in total.

8. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Da,l-am vazut,cateva lucruri au inceput sa fie mai clare ,nu?Desi dupa ce l-am vazut nu am simtit ca am nimic de comentat...

N-am stiut e pauza,eu credeam ca in seara asta luam episodul 9.... Pe ce data urmatorul?-pullhair- Lasa ca mai tocim dvd-urile cu Friends....
    -kiss- iss-

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu ma apuc de Prison Break zilele astea, daca tot asteptam atat.
    Oana, pe siteurile dedicate serialului am citit ca sunt cam 32 de zile intre episodul 8 si episodul 9, asta datorita grevei scenaristilor. Cum nu mai au decat 5 episoade trase, au zis probabil s-o lungeasca pana la vara cand ar fi tb sa se termine sezonul, mai ales ca initial sezonul asta era gandit cu 16 epsioade, si nu cu 13 cum va avea pana la urma.

Se pare ca mai urmeaza cel putin inca doua serii de Lost, asa ca o sa avem material de comentat. Mi-e groaza insa cat o sa asteptam dupa ce terminam sezonul 4.

Michael... Ma gandeam ca trebuie sa il zapaceasca remuscarile, dar n-as fi zis ca e capabil de sinucidere.
    Cert e ca secventele cu Tom trebuie sa fi fost de inainte ca acesta sa fie omorat de catre Said, Jin si Bernard pe insula, nu? Ca doar nu s-o fi sculat si asta din morti...desi nu ma mai surprinde nimic dupa ce l-am vazut pe John ok dupa ce a fost impuscat in zona inimii.

10. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Joi se va difuza episodul 9 din Lost. -handsrubb2- andsrubb2-

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ati vazut ep 9? Comentam?

12. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Eu il am,ma uit diseara...

13. melissalisza

melissalisza New Member

Trophy Points:
    0
    Sal all,am vazut aseara ep 9 Lost,interesant,ce pot sa zic...deci pana la urma Ben stia de fumul ala negru si se pare ca il si are sub control,sau e mana lui Jacob?
    Cat despre Prison Break....am vazut ca au luat o pauza mare de tot...asta ptr ca scriitorul cere mai multi bani acum ptr terminarea "povestii", tare mi-e ca pana la urma o sa ne imaginam noi finalul..:(

14. melissalisza

melissalisza New Member

Trophy Points:
    0
    Si bineinteles ca in tot acest timp,din lipsa de episoade Lost si Prison Break am cautat sa vad altceva si am gasit Heroes ,mi se pare f interesant pana acum,voi ce credeti?

15. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    La Prison Break sunt la finalul sezonului 2...deci mai am ceva. Imi pare rau ca Michael si Sara nu gasesc ocazia sa fie impreuna..si am auzit ca in sezonul 3 ii apare capul intr-o cutie. Daaaar am citit ca o aduc pe Sara inapoi in sezonul 4. Nu se poate sa nu avem si un sezon 4, serialul asta a avut un succes fantastic ceea ce e egal cu o multime de bani pt cei implicati.

In ep 9 din Lost...se pare ca Ben controleaza fumul negru, dar mai interesant mi s-a parut ca s-a trezit in mijlocul Tunisiei fara sa stie data, deci s-a teleportat acolo? Desi lui Said i-a zis ca a scapat cu barca de pe insula, bla bla...daca era asa, de ce a intrebat la hotel data?
    Si mai cred ca el a ucis-o pe Nadia ca sa il atraga pe Said de partea lui. Pt ca Said nu s-ar da inapoi de la nimic sa razbune moartea iubirii lui, inclusiv sa o ucida pe Penelope Whitmore.
    Si Charles Whitmore...zice ca insula va fi din nou a lui. Sa fi fost oare el conducatorul Dharma?

16. rbk

rbk New Member

Trophy Points:
    0
    Am citit pe siteul fox ca in mai ar incepe filmarile la Prison Break sezon 4.
    Se pare ca Sara nu e moarta si capul din cutie era al altcuiva...si ca apare din nou in sezonul 4. Ar fi super! Actiunea din sezon 4 s-ar petrece intr-o inchisoare de femei...Zvonuri...
    Oricum astept sezonul 4 cu mare nerabdare....

17. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Eu am auzit ca va exista si un Prison break al femeilor...dar fara legatura cu asta.

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ati vazut Lost 10 si 11? Daca da, hai sa comentam, am o multime de necunoscute.

Doctorul care pe insula aparuse cu gatul taiat si pe vapor traia...deci pe insula sunt cumva fast forward, ce se intampla in lume mai intai se petrece pe insula. Nu? Asa inteleg eu.

Apoi tatal lui Jack si Claire..e o viziune nu? Dar daca e, cum de si Claire si John l-au vazut si au vorbit cu el? Inseamna ca si Claire e moarta?

Un lucru e sigur, secventele pe care le vedeam cu Jack si pastilele lui acum cateva episoade sunt de fapt cele mai din viitor, sa zic asa. Pt ca abia acum se pare ca incepe sa ia pastilele si daca acum e cu Kate (si ne e clar si ca Aaron e al lui Claire), o va pierde pt ca innebuneste.

Si Richard..el poate calatori in timp, altfel nu imi explic cum era acolo la nasterea lui John si apoi mai tarziu cand i-a oferit obiectele. Si de ce l-a suparat alegerea cutitului oare?

Keamy are pe brat o bomba?

19. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Hello.
    Pe insula si eu sunt de parere ca ei sunt in viitor,de aia au vazut cadavrul doctorului in timp ce acesta era in viata pe vapor.

Claire a murit in explozia lui Keamy de pe insula cand vroiau sa-l ia pe Ben,de asta Kate il va adopta pe Aaron.Deci as spune ca Locke are ceva puteri de cand a ajuns pe insula si ca de fapt acestia sunt morti(Claire si tatal lui Jack),de aia Ben n-a mai vrut sa intre cu el,probabil stie ca el si-a pierdut puterile respective prin care el vorbea cu Jacob.

Nu stiu daca Jack o sa innebuneasca sau nu,sau daca se desparte de Kate sau nu(mie imi place super mult ca sunt impreuna :))),dar e clar ca e foarte gelos pe Sawyer si ca in ciuda faptului ca el a ramas acolo pe insula Kate tot mai tine legatura cu el(lucru care il innebuneste).
    Acum ma intreb daca are un motiv mai serios decat acela ca a facut sex cu el pe insula ???O fi ramas insarcinata?Pt ca din cate stiu eu nimeni de pe insula nu stia ca astia doi sunt impreuna,nu?(Kate si Sawyer).

Richard asta nici nu stiu de unde sa-l iau,nu-mi amintesc in ce apisod l-am mai vazut,si negrul ala care apare in spital si vb cu Locke,ala cine mai e?

Keamy am impresia ca are un dispozitiv prin care sa fie gasit si pilotul elicopterului le-a aruncat acel aparat nu ca sa-i urmareasca,ci sa stie cand se apropie Keamy de ei....Suna ceva din toate astea logic? -scratch- cratch-

Va pup

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Oana, daca a murit Claire in explozie, atunci Sawyer si Miles au innebunit si ei? Ca doar mergea cu ei, cu tot cu copilul si ei vorbeau cu ea.

Keamy ori are un dispozitiv cum zici tu ori are un detonator ceva.. Cat despre Richard, era mana dreapta a lui Ben, cand Ben era mic l-a intalnit prin insula si de atunci au tinut legatura si au pus la cale uciderea membrilor Dharma, de asta mi se pare ciudat ca Richard arata la fel si atunci cand Ben avea 10-12 ani si mai tarziu cand Ben avea aproape 40 si Richard era mana lui dreapta. Nu stiu insa unde a disparut acum.

Dar negrul ala...nici eu nu mai stiu de unde sa-l iau desi l-am mai vazut.

Share This Page