10.6 C
London
Thursday, September 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Seriale TV

Discussion in 'ARTA, CULTURA SI HOBBY' started by motanik, May 15, 2006.

1. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Muahdib, esti la curent, urmaresti sezonul 4 acum?

2. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Well,helloo !!
    Si eu sunt fan Lost,Prison Break,Desperate Housewives..Cu primele 3 sunt la zi,pana la cel mai nou episod asa ca daca vrea cineva sa facem fan-club si sa discutam pe tema asta ... as fi foarte fericita !!! -cool- ool-
    Desigur,de colectie am tot Friends,Seinfeld si Ally Mc"Beal !

3. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    serialele care imi plac le urmaresc cam la zi, intr-un timp m-am uitat si la desperate housewives, dar parca in ultimele sezoane au dat-o prea in telenovela si am renuntat :) un lucru interesant de urmarit, e tot mai greu sa scoata seriale de succes, daca nu au audienta dupa cateva episoade sau primul sezon in special in state, renunta imediat la ele. Apropo ce parere aveti de serialele britanice, insa nu sitcom-uri :). Cum ziceam am urmarit Primeval, intr-un timp Torchwood si Dr Who insa de care m-am plictisit repede, si interesantul Jekyll care se pare ca s-a oprit la sez 1.

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Pai hai sa comentam, la Lost ma refer. Eu nu am ajuns la ultimul sezon inca asa ca nu imi dati detalii foarte importante -zipped- ipped-
    Nu stiu daca ati aflat deja din sezonul 4, daca nu hai sa ghicim...cine sunt oamenii de pe insula, ce fac acolo? Experimente? Care e secretul lui Ben? El are cancer si are nevoie de Jack?

p.s. Daca e nevoie, facem subiect separat. Deocamdata, nu e f multa activitate aici, asa ca presupun ca e ok.

5. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    Pai tocmai asta e farmecul la Lost, in sez 4 nu prea se leaga de misterele din 3 :), adica oricum nu vom afla cine sunt oamenii de pe insula, de secretul lui Ben nici vorba sa ne dam seama, apar insa alte mistere si dezvaluiri, nu pot sa zic nimic insa ca ti-as strica finalul de la sez 3 :)
    singurul lucru care deja l-am mai spus, partea interesanta in sez 4 sunt flash forward-urile, adica momente din prezent alternate cu momente din viitor in care aflam ca unii din ei vor scapa de pe insula, sau cel putin un posibil viitor, ca la un moment dat dau ideea ca ar putea influenta viitorul
    :) sper ca n-am creat mai multe confuzii -sst- st-

6. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Pai bine,bine,dar pe mine ma mananca limba,cum sa comentam despre Lost si sa nu zic nimic??
    Pai in primul rand pentru mine cea mai mare dilema este cum ajunge Kate sa aibe un copil pe nume Aaron? E copilul lui Claire sau ce? Si cu Jack care o fi treaba ? O ceata totala in ceea ce ma priveste....Oricum serialul este super-super interesant si astept cu sufletul la gura episodul de maine,nu mai pot ! Scenaristul a fost genial (sau poate or fi fost mai multi?) !
    Nu mai zic nimic despre Lost ca sa nu-ti stric vizionarea draga Motanik,dar imi place la nebunie sa discut despre ce se intampla in serialele astea 3 pe care le urmaresc.Prison Break m-a cam dezamagit cu ultimul episod,am senzatia ca o cam trag de par acum acum cu atata alergatura unii pe urma celorlalti...si de Alex Mahone chiar nu ma asteptam sa fie iar de partea companiei dupa toate prin care a trecut.Cumva se repeta istoria din sezonul 1 ,decat ca acum frumosul -kiss- iss- de Michael e pe urmele lor,sper sa le vina de hac la toti,in special
    lui Gretchen nesuferita(care printre altele e o femeie superba,au gasit-o pentru rolul asta!).LOL ma simt de parca povestesc Capra cu trei iezi -lol- ol- .

Despre Desperate Housewives nu stiu ce sa mai zic,astept sa vad ce se va mai intampla,ce se alege de Gabi si CarlosAre cineva idee cand vom vedea urmatoarele episoade?

Friends asa cum spuneam mai sus il am pe dvd-uri si ne uitam in fiecare seara,au niste glume geniale,si pe cuvant ca nu ne plictisim niciodata de el ! La fel este si cu Seinfeld,dar din pacate cand am plecat din Ro am donat toata colectia de dvd-uri la neamuri si cunostinte asa ca acum trebuie sa le cumparam pe toate (daca nu le gasim pe torrente -badteeths- adteeths- ).Cat despre Ally Mc'Beal imi amintesc ca l-am vazut cand eram mai tanara -eyebrows2- yebrows2- si ca mi-a placut la nebunie ,astept momentul cand sotul mi-l va face cadou pentru ca stie ca abia astept sa vad toate episoadele de la cap la coada !
    Va pup.

7. suhoi

suhoi New Member

Trophy Points:
    0
    De "Heroes" nu se leaga nimeni? Cred ca face o intriga mai sanatoasa decat Lost, care deja ajunge deja sa depaseasca tensiunea trilogiilor cu intinderea subiectului. Heroes mi se pare ca te tine teapan in sofa putin mai tare decat Lost si parca tinde la consecventa rapida a subiectelor scurte debordand in imaginatie.

8. muahdib

muahdib New Member

Trophy Points:
    0
    Desperate housewives apare in aprilie.
    Pai Heroes cum am mai zis au facut un super sezon 1, insa al doilea desi initial au avut un scenariu la fel de bun au trebuit sa-l scurteze din cauza grevei si au cam stricat din farmec. Desi ideea cu puterile supranaturale a mai fost reluata si in alte seriale gen The 4400, Heroes isi pastreaza tenta originala in special prin prisma personajelor. Cine ii poate confunda pe Claire, Peter sau Hiro, etc :)
    O alta idee interesanta a fost cea cu calatoria in timp, cred ca mai toti am vazut seria Quantum Leap. desi au incercat recent cu 2 seriale Day Break si Jorneyman care incepusera promitator se pare ca ce nu le place americanilor nu are viata lunga :)

9. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Dupa Lost, am zis ca ma bag si eu la Prison Break dar tot de la zero il iau. -shout- hout-

Kate o sa aiba un copil? Poate cu Sawyer? Sa nu imi ziceti ca se intampla ceva cu Sawyer ca asa imi place de el, ce sexos e...ii sta bine baiat rau.

10. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    A fost doar un flash-forward cum zicea si Muahdib,sunt din ce in ce mai multe,in care Kate ,dupa ce pleaca de pe insula ,se duce la tribunal sa-si primeasca sentinta pt ca-l omorase pe taica-su vitreg.Intre timp maica-sa se razgandeste si renunta la acuzatii,Kate pleaca libera si cand ajunge acasa imbratiseaza un copilash blondutz (cam maricel !!!) si ii spune ca i-a fost dor de el,bla,bla si la sfarsit ii zice si numele : Aaron.Acum eu dupa cum arata copilul ala as inclina sa presupun ca i s-a intamplat ceva lui Claire si l-a luat ea(mai ales ca asta este numele copilului ei),dar la fel de bine este posibil sa fi ramas insarcinata cu Sawyer pe insula (si asa isi faceau ei tot felul de probleme) ....Deocamdata nu se stie nimic concret ,abia astept episodul de astazi !!!!! Mai are 1% pana se termina de downloadat. -fingernose- ingernose-
    Motanik crede-ma ca am omis cat de multe detalii am putut,se mai intampla multe altele dar e bine sa le descoperi tu pe masura ce vezi episoadele.Devine totul foarte interesant si se mai dezleaga din mistere chiar daca pare foarte imbarligat !
    Cat despre Sawyer nu-mi aduc aminte sa-l fi vazut in nici o secventa din asta din viitor,Muahdib,tu l-ai vazut pe undeva,poate nu mai tin eu minte??

Have a lovely day ! Azi mergem in Brighton la parcul de distractii -kiss- iss-

11. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Aha, mersi, stai linistita, ca am mai citit si niste rezumate si tot nu mi-a disparut pofta de Lost, nu e seara sa nu urmarim cel putin un episod.

Aaaa, Sawyer, sper sa nu dispara! -shout- hout-

12. just_me

just_me New Member

Trophy Points:
    0
    pt lost intru si eu in discutie -p2- 2- ... nu avem sky asa ca tre cumparam eipsodele din seria 4 de pe itunes... luni seara ... ma termina seria asta cat e de palpitanta .... -evilcomp- vilcomp- ... bebelusa te contrazic cand kate a spus numele copilului a spus ' erin ' nu ' aaron .... si erin e copilul lui claire .... mai tare incurcatura -pullhair- ullhair- .... mie imi place de john cel mai mult .... -weehee- eehee-

13. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Suna a Erin, dar e Aaron.

Episode 1x24, Exodus Part 2
    Rousseau asks to hold Claire's baby, but Claire refuses to let her. Rousseau knocks out Claire and takes the baby. Claire begs Charlie to get her baby, whom she has just named Aaron, back.

http://lost.about.com/od/seasononestori ... island.htm

14. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    -hello- ello- Nu ma contrazice ca ii stiu pe toti pe de rost -ahaa- haa- de parca ar fi din neamul meu !!! -takecare- akecare-

Ms Motanik pt link,eu chair nu m-am uitat la rezumate si n-as fi stiut de unde sa dau dovada,doar sa ma contrazic vreo 2-3 zile pana mi se da dreptate(cum imi sta in caracter -lol- ol- )

Pupici la toata lumea !!!!

15. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Mai am 3 episoade si termin sezonul 3.
    Care e treaba cu Ben? Cine e Jacob? Cand era Ben copil s-a intalnit pe insula cu unul dintre locuitorii insulei (cu care apoi a si aranjat sa ii ucida pe toti membrii Dharma), acelasi Richard care e mana dreapta a lui acum...cum e posibil ca ala nu a imbatranit deloc?
    Si Naomi asta cu elicopterul...Si Charlie, moare Charlie pana la urma?

-handlaugh2- andlaugh2-

16. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    -hello-
    Bine ca ne ajungi din urma,super tare ! Ai episoadele din sezonul 4 care s-au dat pana acum? E,oricum,chiar daca nu le ai sunt sigura ca gasesti de unde sa le iei -zipped-

Despre Ben nu pot sa-ti spun prea multe,pentru ca in sezonul 4 iti vei da seama cine e si care e treaba cu el,chiar din primele episoade.Tot ce as putea sa-ti spun e ca el e capul tuturor relelor ca sa zic asa si EL e smecherul si nimeni altcineva,tot ce se intampla e cu voia lui si pentru ca el asa vrea,chiar si ce i se intampla rau -handsrubb2-.E super inteligent dupa parerea mea,chiar daca nu pot sa-l sufaaaaaaaaar !!!!!

Charlie,da,o sa moara,dar ca de obicei in scopuri nobile....Cat de curand va uri,nu esti departe...
    Naomi asta cu elicopterul o sa moara si ea si mai apar altii ,ai rabdare ca o sa ia o intorsatura filmul cum nici nu te astepti.Eu in fiecare joi stau cu sufletul la gura si ma uit la bara e download sa vad cand a ajuns la jumatate,la 80% ,etc >>>LOL>>> si vinerea savurez fiecare clipa.Asa ca maine seara relatez noi intamplari
    -kiss- iss-

17. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Da, le am si pe astea din 4 (traiasca Rapidshare!) -weehee- eehee-

Ah ce ma oftic de Charlie, presupun ca acum cand e in statia aia sub apa se intampla, ca spera sa o salveze pe Claire.

Cat despre Ben, deci nu exista nici un Jacob? Am vazut parca o licarire de barbat in camera...
    Daca ne vezi pe mine si sot ce stam la comentarii seara de seara, ce imbarligat devine, in loc sa gasim raspunsuri gasim mai multe mistere.

18. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Gata, sunt la zi, am vazut inclusiv episodul 7.
    Si am o multime de intrebari.

Deci Michael e spionul lui Ben...cu ce l-o fi momit si Walt unde o fi? Walt chiar era real inseamna cand s-a aratat lui John?
    Apoi, Ben e in spatele afacerii? El a pus un avion cu 324 cadavre pe fundul oceanului doar ca sa nu mai fie cautati supravietuitorii? De ce tine atat de mult ca lumea sa nu descopere insula aia?
    Si cel mai tare nu am inteles ce se intampla cu Sun si Jin. Jin moare? Jin alerga cu ursul panda la spital si a zis ca e casatotir de 2 luni.. Sun a mers la cimitir. Inseamna ca tatal ei a aranjat sa il scoata din cadru sau cum?
    (O prietena mi-a deschis ochii, flashurile sunt in trecut pt Jin - anul 2000 si in viitor pt Sun, deci Jin nu este unul dintre Oceanic 6)
    Ah, ah, si copilul lui Kate, Aaron, e al ei sau al lui Claire?
    Daca e al lui Claire, si e posibil caci e acelasi nume si e si blondut, ce s-o fi intamplat cu Claire?
    As zice insa ca e al lui Kate pt ca asta il retine pe Jack de la a-l vizita, ca e copilul lui Sawyer.

Uhhh, nu pot sa cred ce maraton de Lost am facut. De acum hai sa comentam!

19. ukok

ukok New Member

Trophy Points:
    0
    Michael este spionul lui Ben si a fost momit cu viata lui fiu-su.
    Jin e mort si ingropat in cimitirul unde Sun si Hugo s-au dus la mormint si scrie pe piatra de mormint 1974-2004.
    Secventa cu Panda se refera la un "mesaj" de la socru-su catre fata ambasadorului chinez (probabil ca e o bomba inauntru....vom vedea, de pe vremea cind el lucra pentru socru-su.
    Cred ca Aaron este copilul lui Claire, care nu uita ca era dispusa sa-si dea copilul inca inainte de a fi nascut, in Australia. Iar Desmond a avut viziunea unei femei cu copilul fiind rescued de elicopterasa ca eu cred ca aia a fost Kate+Aaron
    Jack crede ca este copilul lui Kate+Sawyer, iar Kate nu i-a spus adevarul.

20. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Oceanic 6 atunci sa fie Jack, Kate, Hugo, Sun, Said si Aaron?
    Cat despre Said, oare cum ajunge sa lucreze pt....Ben?
    (sper ca nu e nimeni in urma cu episoadele, nu de alta dar sa nu stricam surprize - anuntati deci daca e cazul!)

Si iar sunt in ceata cu timpul pe insula. Trece mai repede decat in afara ei, nu?

Share This Page