17 C
London
Sunday, September 22, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Se poate obtine permisul de munca de la ambasada angliei in bucuresti ?

Discussion in 'ARHIVA' started by mihai valentin, Feb 4, 2008.

1. mihai valentin

mihai valentin New Member

Trophy Points:
    0
    Astept un raspuns urgent

2. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Salut Mihai,

Nu ai nici o treaba cu Ambasada. Work permit`urile se elibereaza aici, in UK, de catre Home Office,
    Border and Immigration Agency, in urma unei aplicatii facute de viitorul tau angajator din UK.

You cannot apply directly for a work permit. The employer in the UK who wants to employ you must do this. They should contact Work Permits (UK).

Ai mai jos detaliile, numarul de telefon, adresa de mail, suna sau scrie-le si o sa te lamuresti.

Work permits customer contact centre

The customer contact centre can answer general enquiries about work permits, the Seasonal Agricultural Workers Scheme, the Highly Skilled Migrant Programme, Worker Registration Scheme and the Sectors Based Schemes.

If you need to contact a specific business team you should see the work permits business teams contact information.

Phone: 0114 207 4074

Fax: 0114 207 4000

Email: wpcustomers@ind.homeoffice.gsi.gov.uk

Address: Customer Contact Centre, Border and Immigration Agency, PO Box 3468, Sheffield, S3 8WA

Succes !

3. Alexa1201

Alexa1201 New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Sunt noua pe acest site.
    As avea nevoie si eu de cateva informatii.

Vreau sa aplic ca si Au-Pair in Anglia.
    Din cate am citit pe formularul BR3 trebuie sa trimit impreuna cu acel formular si un pasaport sau un card de identitate. (si scrisoarea de invitatie de la familia din Anglia)

Intrebarea este in felul urmator: pot sa trimit copie legalizata a actului de identitate?
    Daca nu, doar CI este suficient? Nu este nevoie si de pasaport pentru Anglia?

Inafara de aceste doua lucruri (formular BR3 si CI) ce alte documente mai trebuie sa trimit? Un cazier si o adeverinta de la medicul de familie? (sau trebuie sa fac o lista de analize?)
    Aceste documente trebuie traduse si legalizate?

Sper sa primesc un raspuns cat de curand...
    Multumesc anticipat,
    Alexandra

4. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Cred ca Moderatorii ar trebui sa-ti mute topicul la unul legat de Aupairs in the UK!

Cred ca cel mai bine este sa te documentezi de aici de pe site, sint informatii relevante si importante.
    Raspunsul la intrebarea initiala: Nu, nu se poate obtine permis de lucru de la UK embassy in Bucuresti.

5. Alexa1201

Alexa1201 New Member

Trophy Points:
    0
    Merci, dar intrebarea initiala nu a fost a mea... Ceea ce am intrebat nu am gasit niciunde, m-am documentat si eu cat de cat inainte... Imi voi posta intrebarea in alta parte. Merci inca o data

6. georgiv

georgiv New Member

Trophy Points:
    0
    Ai o optiune 'nou venit' sus. Da clic apoi ti se deschide o lista cu alte subiecte, printre care si unul pt au-pair, cu tot ce trebuie sa stii.
    Plus ca sunt ff multe subiecte deschise pe tema asta.

7. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Imi cer mii de scuze. Sper ca sfaturile de pe site sa te ajute sa gasesti raspunsurile pe care le cauti. Inca odata, imi cer scuze. -hipno-

8. Alexa1201

Alexa1201 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu ai pentru ce sa te scuzi, apreciez orice raspuns. Din pacate nu prea ma ajuta informatiile pentru ca nu gasesc infrmatii pentru intrebariile mele. Tot ce citesc stiu deja... De aceea apelam la cei care au mers deja acolo, pentru ca ei deja au trecut prin asta si stiu exact ce e de facut. Merci inca o data pentru interes

Share This Page