0.3 C
London
Monday, November 29, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Scotia

Discussion in 'SEZATOARE' started by bistranvalentin, Nov 4, 2007.

1. bistranvalentin

bistranvalentin New Member

Trophy Points:
    0
    Poate ca a mai fost genu asta de topic da eu nu l-am gasit
    Sta careva din voi in Scotia?
    Cum ii pe acolo?
    Care ii diferenta fata de Anglia?
    Cum sunt oameni pe acolo?

2. policeofficer

policeofficer New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,

Eu sunt de 3 luni in Scotia si este destul de bine aici. DIferenta dintre Scotia si Anglia este ca aici inca nu sunt asa de multi tigani ... si sper nici sa nu puna piciorul prea curand aici .. sa ii atraga mai mult Anglia ... in rest .. este la fel ca si in Anglia .. oamenii mi se par la fel, tot cu acel zambet fals pe fata, dar pe mine nu ma deranjeaza ... eu imi vad de treaba mea ca pt asta sunt aici.

Bafta,
    -police-

3. expertparchet

expertparchet New Member

Trophy Points:
    0
    Prima diferenta este ca nu prea sunt multi imigranti,estemult mai curat si mai frumos!!!

4. marianmiv

marianmiv New Member

Trophy Points:
    0
    Daca ajungeti in Edinburg in weekend pe la prinz veti fi surprinsi sa constatati ca e mai mare mizeria pe strazi, alei si in parc, in centru, decit este prin Bucuresti.
    Locuiesc in zona si am mers de citeva ori in Edinburg si intotdeauna a fost la fel de murdar. Din fericire sint atitea lucruri de vizitat incit contrabalanseaza mizeria. Ca sa nu mentionez ca la autobuze nu se da rest si trebuie sa vii cu bani potriviti dar nu scrie nicaieri de acest aspect. Hai sa fim obiectivi, englezii sint peste scotieni cu citeva clase la organizare. Scotienii sint mai bine organizati ca romanii dar sint departe de englezi. Am mai spus-o pe alt topic, ca dezvoltare generala sint cu 10-15 ani in urma Angliei.
    Sint de acord cu faptul ca inca nu au ajuns decit putini tigani in Scotia, dar au ajuns totusi.

Share This Page