18.4 C
London
Tuesday, September 17, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

schimbare volan??!!!!

Discussion in 'SEZATOARE' started by biscovici, Jul 22, 2008.

1. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    1.Stie cineva undeva unde se poate schimba volanu dupa dreapta pe stanga???In UK,Romania,Europe oriunde si cam cat ar costa???
    2.Se pot inregistra masini p dreapta din uk in romania,care ar fi demersurile? -thankyou- hankyou-
    -saint- aint-
    AR FI FOARTE FOLOSITOARE ACESTE INFORMATII PENTRU MULTE PERSOANE IN SPECIAL PT MINE!! -handsrubb- andsrubb- (Fac Cinste) -relaxsun- elaxsun-

2. iancuflorian93

iancuflorian93 Member

Trophy Points:
    16
    Ai glumit cand ai intrebat ? nu este vorba decat de schimbat volanul trebuie o jumatate din masina incepand cu axul de la volan directia pozitia cutiei de viteze ,sistemul de frana ,acceleratie ,unghiul farurilor etc. -scared- cared-

3. poujou_kick

poujou_kick New Member

Trophy Points:
    0
    ai pus o intrebare grea, se face asa ceva la dover dar te costa la ordinul 4-5000 daca nu mai mult , deci nu renteaza de nicio culoare mai ieftin e sa-ti iei o masina de pe teritoriu eu decat sa faci asta -scared- cared-

4. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    eu am auzit la multa lume ca se poate si ca nu e asa greu si ca cam costa cam pana in 1000-1500euro cica p la ungurii,germania iara si chiar si in romania dar nu stiu pe nimeni care sa imi fi zis de un loc sigur.Multam ! -angry- ngry-

5. agnb1

agnb1 New Member

Trophy Points:
    0
    Nu e mai simplu sa-ti iei masina din germania ( more reliable, better make, same price) decit sa platesti mii de lire sa-i schimbi volanul uneia inregistrate in UK?

6. splash

splash Member

Trophy Points:
    16
    era un anunt la rubrica dedicata, acum cateva luni. Daca te mai intereseaza caut adresa de mail a persoanei, si ii scrii (ce masina ai din ce an)iar el iti poate face o estimare asupra pretului probabil.si vezi daca merita.

7. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    for splash:
    Chiar te rog daca poti sa cauti adresa mi-ar prinde f bine.ms mult d tot

PS: Nu va mai dati cu parerea ca mi sa luat asa e aici 20 isi da cu parerea 4,5 vb din auzite IAR ALA CARE STIE CU ADEVARAT NU INTERVINE SAU DACA INTEREVINE CERE BANI PT O INFORMATIE

8. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    1. Unde se poate schimba volanul (si nu numai) n-am idee -sorry- orry- Dar nu cred ca e rentabil mai ales ca:
    2. Se pot inmatricula autovehiculele cu volanul pe partea dreapta. Uite ce zice RAR-ul http://www.rarom.ro/RO/article--Se_pot_ ... --200.html
    Demersurile ar fi aceleasi ca pt orice alta masina adusa din UE (inclusiv taxa tariceanu-vosganian) plus schimbarea farurilor. -staycool- taycool-

9. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    Buna,

De putut se poate orice - depinde cit vrei sa dai bani pe schimb - nu cred ca ti-ar face nimeni schibarea de volan pentru 1,000 sau 1,500 ori si-au batut joc ori au crezut ca masina este inca in garajlol

Acuma depinde ce fel de masina este cit de noua/veche si in final cit renteaza pe piata? Daca este luata in UK nu renteaza fiindca cu aceiasi bani poti lua una la mina doua din Germania - si apoi nu este chiar asa de greu de condus in Ro cu o masina din UK - noi facem asta in fiecare an aproape de doua ori pe an - e mai greu la depasiri dar daca mai esti cu cineva in masina nu-i asa de greu. Sincer nu te-as sfatui sa dai banii pe schumbatul volanului - pe urma trebuie sa ai grija ca si tot ce-ti schimba sint piese tot originale altfel iti scade valoarea masinii. Eu una nu as face-o, in my book nu merita....lol
    -oops- ops- Annie

10. dansimih

dansimih New Member

Trophy Points:
    0
    Salut,si eu am auzit ceva cum ca ar fi in Franta imediat ce treci canalul,ar fi ceva firme ce se ocupa cu asa ceva,pentru 1000-1500 euro,dar specific am auzit nu stiu sigur.

11. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    toata lumea a auzit dar nimeni nu stie sigur.... -evilcomp- vilcomp-

12. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    dar de ce nu intrebi la citeva garaje si asa iti pot spune concret - mai ales daca ai accessul pe internet intri la modelul de masina si cauti in diferite tari trimitindu-le mesaje sa-ti dea un pret concret si sa-ti spuna daca intr-adevar se poate face si cit te-ar costa in Euro, samd, macar asa vei sti concret de la profesionisti. nu cred ca altfel ai putea afla decit de la cineva care a mai facut lucrul asta - dar pina acuma nu am mai auzit de nimeni sa faca asta - cum am mai spus si innainte bine daca ai un Jaguar ultimul tip sau un Bentley as mai intelge sa incerci sa-i schimibi volanul - dar ce masina ai? nu cred ca ai mentionat modelul masinii. iar daca masina ar fi in constructie atunci da poti sa le ceri s-o faca cu volanul pe stinga....

-scratch- cratch-

13. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    un jaguar s-typre este masina iar la faza cu garage sa caut p net nu stiu....dar o sa incerc.Eu Sunt Sigur ca se poate muta pe partea stanga.HAI PLS UN PRIVAT DE LA CINE A MAI FACUT!!!

PS:pt cel care mi-a dat aceea adresa d e-mail,multumesc dar ....din pacate nu mi-a rasp la e-mail iam dat si un add la mess si nimic.
    INCA CEVA NU STIU CE SE INTAMPLA DAR DE ASTAZI-DUPA AMIAZA CINEVA CRED CA MI-A SCHIMBAT PAROLA LA MESS CA NU MA MAI POT LOGA STIE CINEVA CUM MA POT LOGA DIN NOU??(mentionez ca numai stiu exact toate detaliile care le-am dat cand mi-am facut adresa)
    MULTAM TUTUROR!!!!! -hello- ello- -applause- pplause-

14. annie

annie New Member

Trophy Points:
    0
    ti-am gasit mecanicii autorizati pentru Jag - daca ii suni pot sa-ti dea detalii - de cum si unde poti schimba volanul - astia sint pentru UK - dar daca intrii pe internet sa zicem la www.jaguar.ro ptr Romania, sau www.jaguar.fr ptr franta, sau wwwjaguar.de ptr germania, etc poti sa intri la websiteurile lor si sa iei legatura prin telefon sau prin email. S-ar putea cei din Ro sa nu-ti raspunda, dar in general ceilalti iti raspund intr-o zi doua asa ca poti sa iei legatura si sa-ti spuna concret.

http://www.jaguar.co.uk/uk/en/_useful_l ... dealer.htm
    Your search for maidenhead found the following Jaguar dealer(s). Use the links below to find out more about them, or visit their web site to get detailed information about their services.
    Dealer name Contact details Sort by town/city Available services Distance Links
    Stratstone, Burnham 367 Bath Road
    Slough
    Berkshire
    SL1 5QA
    Phone: 01628 668361
    Fax: 01628 668422
    email: service@burnham.stratstone-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    5.51 Dealer website
    View map

Guy Salmon Ascot 17 London Road
    Ascot
    Berkshire
    SL5 7EN
    Phone: 01344 631700
    Fax: 01344 875655
    email: service@ascot.guysalmon-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    13.03 Dealer website
    View map

Merritts, Amersham 44 London Road
    Amersham
    Buckinghamshire
    HP7 9DD
    Phone: 01494 725911
    Fax: 01494 432370
    email: service@amersham.merritts-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    17.59 Dealer website
    View map

Lancaster, Reading Bennet Road
    Reading
    Berkshire
    RG2 0QX
    Phone: 01189 658600
    Fax: 01189 658601
    email: service@reading.lancaster-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    20.74 Dealer website
    View map

Conrico, Chertsey Hanworth Lane Business Park
    Chertsey
    Surrey
    KT16 9LA
    Phone: 01932 581090
    Fax: 01932 581092
    Authorised Repairer
    21.15 View map

Watford Jaguar 242 Lower High Street
    Watford
    Hertfordshire
    WD17 2JR
    Phone: 01923 802 121
    Fax: 01923 248 843
    email: service@watford.watford-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    26.97 Dealer website
    View map

Charles Hurst, Park Royal 152 Dukes Road
    Western Avenue
    Park Royal
    London

W3 0SL
    Phone: 0208 9922299
    Fax: 0208 9381303
    email: service@parkroyal.hurst-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    30.28 Dealer website
    View map

Guy Salmon, Thames Ditton Kingston House Estate
    Portsmouth Road
    Surbiton
    Surrey
    KT6 5QG
    Phone: 0208 398 8966
    Fax: 0208 786 6743
    email: service@thamesditton.guysalmon-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    31.07 Dealer website
    View map

H A Fox - Hunters, Guildford Ladymead
    Guildford
    Surrey
    GU1 1DT
    Phone: 01483 565207
    Fax: 01483 544318
    email: service@guildford.hafox-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    32.17 Dealer website
    View map

Swain & Jones, Farnham 35-42 East Street
    Farnham
    Surrey
    GU9 7SW
    Phone: 01252 716201
    Fax: 01252 712633
    email: service@farnham.swainandjones-jaguar.co.uk
    Authorised Repairer
    34.37 Dealer website
    View map

15. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc f mult! -love2- ove2-

16. dana26

dana26 New Member

Trophy Points:
    0
    Sal ,
    Ma interesa si pe mine un astfel de schimb insa cam toata lumea imi spunea din auzite ..Franta , Ungaria sau chiar in RO . Am cautat mult pe google si era o singura firma care schimba volanul dar numai la masini americane .. Saptamana trecuta , intamplator am cautat din nou , am gasit pe un site un anunt , am numarul de tel daca mai e careva interesat , iar acea persoana face aceste modificari , este in Londra . Referitor la cat ar costa , el spune ca depinde de masina , eu am intrebat pt Vauxhall Vectra 2003 si pt Ford Mondeo 2002 , iar preturile erau la fel adika 1750 lire , dureaza 5 zile , iar piesele sunt incluse in pret , avansul ar fi de 200 lire . Nu am intrebat de alte masini , banuiesc ca daca e mai veche masina o fi mai ieftin , Nu stiu daca e ok sa las numar de tel aici pe forum , da-ti pm si va dau nr .
    O zi buna!

17. biscovici

biscovici New Member

Trophy Points:
    0
    te rog mult d tot daca imi poti da numarul lui pe privat

Share This Page