5.4 C
London
Wednesday, December 08, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

SA INVATAM DE LA ANIMALE

Discussion in 'SEZATOARE' started by ELLAWS, Apr 8, 2011.

1. feribaci

feribaci New Member

Trophy Points:
    0
  2. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Bietul caine...nici nu stia ce s-a intamplat! -ras2- -ras2-

3. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Caldura mare - mon cher,

zi grea, la birou, well, clienti IOC!,

asta DA! sa invatam de la animale!!!-nu-ma-uit-

4. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
  5. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    Sa mai spuna cineva ca nu sunt animalele descurcarete ! -ras4-

6. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0

Descurcarete... how about cantarete... -ras4- nu-ti vine s-o mananci cu tot cu coada? -nu-ma-uit-

http://www.youtube.com/watch?v=TZ860P4iTaM

7. lovelyd

lovelyd New Member

Trophy Points:
    0
    -wow- Ce scumpica e Nora ! E atat de gingasa si se vede ca adora pianul !

Ma uimeste aceasta imagine,avand in vedere ca pisicile au un auz atat de fin incat sunetele pianului ar trebui sa le sperie si in nici un caz sa le faca sa se alinte atata si sa-l mai si "iubeasca" .

Amazing !Thanks again,Ella ! -hipno- -ras4-

8. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    nah asta e buna! mitza muzicala! -ras2-

dragilor, stiti cumva ce zoo misto sint prin UK? c-am vazut parca ceva la Discovery, c-ar fi mai multi cetateni care s-au luptat sa-si faca ei zoo private si tare as vrea sa le vad daca da norocu' si ajung si io intr-un sfirsit pe-acolo -par-smuls-

9. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Da, sunt la tot pasul si zoo si Safari Park. Am fost la vreo 7-8 zoo in West Midlands si la 2 Safari Park, super-superb sa vezi cum iti mananca antilopele din palma sau cum zebrele iti baga capul pe geamul masinii sa te spele pe fata -nu-ma-uit-

Vino tu aici ca-ti caut si link-urile pana atunci, chiar buna idee sa le pun aici pe topic -da-da-

10. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    cum mai safari park? adica poti sa te plimbi cu masina printre animalute, ca-n Africa? zi repede, ca io cred ca-s mai de la tara, n-am fost in viata mea intr-un safari park, doar banuiesc cum ar putea fi:)

11. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Da, chiar asa, te plimbi cu masina printre antilope, zebre, haite de lupi, elefanti, hipo, canguri, girafe, camile, pauni si alte pasari, etc Anumite animale sunt tinute dupa garduri (plasa de sarma) leii albi, tigri albi, pantere albe, rasi etc. sunt zone in care iti spune ca nu ai voie sa lasi geamul de la masina jos, la lupi de pilda...

Eu am o groaza de poze pe un alt hard drive, o sa-l caut intr-o zi -asa-asa- dar cei care aveti poze de la zoo si mai ales Safari Park, sunteti mai mult decat bineveniti sa le postati aici... de falt, va rog mult s-o faceti... -hipno-

12. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    de-abia astept sa vin! pai aici in Ro constat ca nu prea ai ce sa faci in we, de-abia de avem o amarita de gradina zoologica in Bucuresti.
    deja am 3 obiective: Stonehenge, pistele de formula 1 si nu numai, zoo si safari. CAN'T WAIT!!!!!!:)

13. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
  14. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Iaca si varu'miu, mai simpatic nitel ca mine, da, tot de acolo cum ar veni -ras4-

15. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Esti FANTASTIC mai Cata -bravo- ma gandeam io sa-ti fi scapat tie tocmai asemenea locuri... -nu-nu-

Merci -hipno- (si in numele lui Deanna )

16. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Pai draga consateanca, nu a durat mult sa realizez ca, anii copilariei mele cand,

ieseam cu vaca la pascut, gastele la rau, raneam balegarul in sura cand era nevoie,...

nu se vor intoarce in veci in copilaria copiilor mei, deci, a trebuit sa caut ceva alternative...

17. marinelasonei

marinelasonei New Member

Trophy Points:
    0
    Am citit topicul de la cap la coada. M-am distrat copios dar am ajuns la concluia ca nu sunt chiar nebuna, sau daca sunt mai sunt si altii ca mine!
    GSM009 te-am batut! Eu am 11 (unsprazece-ca sa nu credeti ca am tastat gresit) caini si 7 pisici.
    In curtea din fata: Bobitza, Alina (mama-sa), Lili si Nina (astea de pe strada abandonate de altii).
    In curtea din spate si in casa: Domnul Pitzi, Martina, Peticel.
    In patul matrimonuial numit Arca lui Noe: Bruno (singurul de rasa Dog german, acum batran si cu probleme la coloana), Aschiutza (un fel de chihuahua salvat din statia de taxi, acum seful tuturor), Bubu (o chestie lata, lunga, cu picioare scurte si un ras cu gura pana la urechi) si ultimul venit Spiridon prin gradina (banuiesc un vecin dar nu mai renunt la el orice-ar fi). Spiridon e mare cat un caine normal dar e un fel de bebe urias ca nu a schimbat inca dintii si are niste labe groase si lungi ca ma duce cu gandul ca o sa creasca cat dogul. Astia au fost cateii.
    Pisicutele umbla pe unde vor ele si se numesc: Niky (de la Niculina ca a venit la mine de sf. Nicolae), Chica bum-bum, Misha, Mitza, Sofi, Kity si ultima salvata din strada cu soldul rupt dar acum sare dupa muste de moare lumea, Suzy.
    Ei? Sunt cea mai tare din parcare?
    Promit si poze numai sa le adun de prin calculator si telefoane.

18. ELLAWS

ELLAWS New Member

Trophy Points:
    0
    Bravo Marinela sa-ti de D-zeu sanatate pentru generozitatea ta si numaidecat asteptam poze -da-da-

Cata,

Ce bine de tine ca aveai bunici la tara, io imi petreceam vacantele, pe pietre targului -plans-

19. Deanna

Deanna New Member

Trophy Points:
    0
    deci mi-e clar: cu decapotabila n-ai sanse la safari park, ca-ti maninca girafele tapiteria, iar pisicutza alba sare in masina -ras2-

20. Gsm009

Gsm009 New Member

Trophy Points:
    0
    Baboom prietenul nostru drag, e in raiul motanilor

Desi ne asteptam la cumplitul eveniment nu ne putem obisnui cu lipsa lui. A suferit timp de 4 zile un chin de neimaginat iar noi nu am avut cu ce sa-l mai ajutam. O infectie generalizata cumulata cu probleme renale l-au chinuit timp de 4 zile pina cand sotia a decis sa-i curme suferintele. Era groaznic sa vedem ca nu bea apa, ca nu poate manca in schimb cerea doar dragoste de la prietenii lui, caci stapani nu i-am fost niciodata. A fost un vajnic motan, cu o dorinta de libertate ce nu am mai intalnit-o la alt animalut dar care a daruit afectiune si dragoste. Sper sa fie credincios si altora acolo sus in ceruri si sper sa-l intalnesc vreodata ....

Share This Page