13.9 C
London
Thursday, September 23, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romanilor le place scandalul?

Discussion in 'SEZATOARE' started by Dan, Jun 17, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    ''Is'' e un cuvant folosit in toata Moldova. Sa inteleg ca toata Moldova e ''la tara'' ? Poate vrei sa te informezi de unde-s Ion Creanga, Mihai Eminescu, Octav Bancila, Nicolae Iorga, Grigore Antipa, Octav Onicescu, etc..deja am acaparat cam toate numele mari...restul tarii ramane mai cu nimic. LOL.

Ai aflat cum e cu ''francezul'' ?
    Deci : flota ro disparuta, flota fr incendiata, copil pocnit, telefon furat, condus logan beat, comerciant cu capul in gura pocnit, ''gaozar'' si ''tiganca imputita'' injurati.

Asta e CV de presedinte ? Eu cred ca e CV de infractor.

ps: Daca tot zici ''Eu l-as mai vota pe basescu daca ar mai candida de 100 de ori''.
    Cum vine asta ? Il votezi si l-ai mai vota, dar nu stai sa traiesti in tara condusa de 8 ani incoace de el ?

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Si eu l-as vota pe Basescu daca ar mai candida de 100 de ori .

,,flota fr incendiata,, -strambat2- pai ce dovezi mai erau de ascuns daca a incendiat ditamai flota ? sau cum ? pe vasul lui Base a ars doar un cos de gunoi si de la ala s-a extins pana a facut scrum toata flota franceza ? si din cauza ca pe vasul lui Base a ars doar cosul de gunoi , a reusit Base sa ascunda dovezile ? -batut-

3. Anonymous

Anonymous Guest

4. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    @ciobanuorasean - ce primar a facut sefule teren de fotbal in panta? Ai un link ceva?

5. Anonymous

Anonymous Guest

Cred ca o sa faca Oprescu pe National Arena un sistem, poate mai bate si Romania pe cineva asa.

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    A dat pe la ceva televiziuni stirea asta cu terenul in panta, sau pe net undeva. Dar terenul de fotbal nu e inclinat, e drept. Nu stiu care e problema alora, ca primarul n-a ales un teren drept ci a ales sa sape intr-o panta usoara? Poate e satul pe dealuri, nu stiu, dar daca nu citeai atent, ramaneai cu impresia ca e terenul de fotbal inclinat.

7. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Hello ? Wakeup call !! Nominalizez acest post ^ pt. premiul anului la categ. ''cel mai paralel''.

Crezi ca mint ? Pai auzi direct din gura marinarului incepand cu 0:20 si recunoaste ca a falsificat dovezile la 1:59.

http://www.youtube.com/watch?v=1DD53S6SxHY

8. Anonymous

Anonymous Guest

Basescu-Amiralul Nelson 2 :) :) :)

9. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:

Contract executat de Dumexim srl, detinut de Gabriel Dume, abonat la contracte pe banda rulanta prin zona respectiva..de ex. in Comuna Olcea reabilitare scoala, gradinita, drum forestier, teren fotbal pe deal, etc....baiat harnic nu alta....toate cu aprobarea Consiliului Local compus din 7 pdlisti + cativa psd+pnl + primarul Florian Bocse(anchetat pt condus beat)(nevasta mariana bocse sefaf centru zonal + fiusu consilier)...happy times...toti niste corupti si pdlisti si psdisti si pnlisti...blat clar in acea comuna, or fi ei pdlisit in consiliu ca majoritate, si primar ''in opozitie'', dar cand vine vorba de aruncat banii primiti de la Udrea pt. facut teren de fotbal, s-au grabit asa de tare incat nu au observat ca trenul e ditamai dealul. Niste hoti manati de acelasi interes, banul public.

10. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Deci terenul de fotbal nu e in panta, ci sapat intr-un deal.
    Nu-i acelasi lucru.

11. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Sapat intr-un deal intr-o comuna unde un sat era fara curent electric...pret 150.000 euro.

Care-i motivul decat ca trebuiau sa toace banii cat mai repede...sa intre cuiva in cont, ca dupa aia ii impart ei...ca erau 7 pdlisti + tot atatia psd+pnlistii in consiliu+primarie....toti au comis-o in numele profitului rapid...repet bani dati cu stiinta de ministrul Udrea(pdl) care era la vremea aia la un minister din ala cu 3 nume..tineret+ dezvoltate + sport + etc...acuma mai sti iare-s pdl si care psd si care pnl cand ei schimbapartidul in fiecare an...toti is niste jeguri.

12. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu ma intereseaza politica, acolo treaba e clara, ma intereseaza faptul ca un ziar idiot a dat o stire cu "terenul in panta" si jumate din populatia romaniei (cel putin) a inteles ca ar fi terenul in panta (adica inclinat). In realitate nu e.

Despre asta e vorba - ne place scandalul si deformam realitatea ca sa iasa scandal. Iar publicul, in loc sa citeasca stire, citeste doar titlul, ca ala e "de scandal".

13. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
  14. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Asta e dovada ta ca a fost construit terenul "in panta"? =))))))
    Arata bine pentru un sat fara curent electric.

15. Anonymous

Anonymous Guest

Tu-ti dai seama, Dane, cat efect are antena3, realitatea TV (din ultimii ani) , OTV etc asupra unor.... suflete ratacite?

16. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    LOL..evident ca-i fake. Suflete ratacite is alea de-l preaslavesc pe base...cum era aia cu ''in 5 minute imi dau demisia'' ? Penibilitate maxima ''a la base''.

17. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Fa topic la controverse cu base al tau. Promit ca particip.
    Zi de cum le place romanilor scandalul. Sau oamenilor in general.

18. Anonymous

Anonymous Guest

Chiar te rog, ma bag si eu. Vreau o copie dupa buletin de la Choice prima data, ca sa-l cred legat de varsta!

19. Anonymous

Anonymous Guest

Omul e de principiu : fapte, nu vorbe! De ce sa discutam despre scandal cand putem face scandal?

20. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Care-i controversa ? Ca basistii , 1.5 mil la numar tipa ''antenistii = naspa'', iar antenistii 7.4 mil la numar tipa invers ?
    Orice om normal la cap observa diferenta dintre 7.4 mil si 1.5 mil.
    Dar nu, basistii o ard in demagogie si basism...nu ei is minoritatea in democratie, aia 7.4 mil is minoritatea care nu are voie sa-i zica lui base sa se care.

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page