14.6 C
London
Tuesday, September 21, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romanilor le place scandalul?

Discussion in 'SEZATOARE' started by Dan, Jun 17, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. ciobanuldinoras

ciobanuldinoras New Member

Trophy Points:
    0
    @iris

forumist util este un om care comunica niste informatii utile sau transmite niste stari utile altor persoane prezente pe forum.

2. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    @theman73

oamenii tampiti sunt tampiti si-n Anglia si-n Romania. In ANglia ar fi tampiti cu NIKE si in Romania sunt tampiti cu adidasi chinezesti.
    Daca ar pleca toti idiotii din Romania m-as muta inapoi acolo pentru ca este o tara superba si lucrurile s-ar indrepta. Tu nu intelegi ca noi am pierdut 24 de ani de la revolutie din cauza noastra??? a oamenilor???? noi suntem raspunzatori... cei care nu se duc la vot si cei care voteaza aiurea ne-a bulit . Politicienii nu valoreaza trei lei in comparatie cu restul poporului... ei sunt slugile noastre, tu nu intelegi???? voi realizati in ce situatie de cascadorii rasului suntem???? politicienii sunt slugile noastre, oamenii se afunda in mocirla iar ei stau in lux contrar performantelor lor?????daca noi am sti cum sa votam nu ar exista canalii de genul asta....

3. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    "Stari utile" ?...cam plastica exprimarea

De exemplu, tu daca infurii uneori populatia virtuala prin elucubratiile postate, se numeste ca esti un forumist inutil ?

4. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    @iris

aberatiile mele??? probabil ca aberez mult dar sincer eu sunt multumit.. primesc PM-uri de pe la lume care ma intreaba diverse lucruri... asta cred eu ca defineste utilitatea...

5. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Deci primesti PM-uri, esti util forumului...well, e si asta un punct de vedere

6. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Survivor.......of countless world ends.
    Cred ca ai dreptate in ce zici de multe multe ori, dar in unele de mai sus te contrazici singur si deduc faptul ca nu intelegi ce s-a intamplat in politica din ro in anii de mandat ai lui base.
    Nu ma intereseaza iliescu, n-am votat pe voiculescu(unde a candidat?).

Ma intereseaza faza cu ''unicameral si 300 .
    E o tampenie nemaintalnita. Daca se face unicameral deja se pierde o parghie care opozitia o poate folosi...indiferent care e in opozitie si care la conducere, unicameral nu are voie sa existe fiindca ar insemna sa mergem cu un pas inspre comunism unde puterea era a unui singur partid for ever.
    300 ? Pai si azi cati sunt ? 588 ? Crezi ca aia 288 vor scoate romania din saracie ? Eu cred ca alea 99.999% contracte arangaje din ultimii 23 de ani ar fi trebuit evitate.
    Mai mult, base a cerut pdlistilor sa boicoteze refeendumul de suspendare, acum vrea lumea sa vina sa ii voteze lui referendumul lui peste prajit ? ii zic lui base un ''mars ma'' raspicat.
    Ajungem la aia 70+ care au votat usl/pdsr/fsn ? Lol usl deja = pnl+psd+pc...pdsr si fsn deja nu mai ai unde sa le adaugi..adica aduni de 2 ori aceleasi entitati ?
    Ideea e ca aia 7.4 milioane de i-am spus lu nenea base sa se tireze, am avut motive bune, si inca avem...le vrei ? udrea, videanu, boc, bordureanu, ritzi, etc..terenul de fotbal in panta e facut de pdl, pista de schi pe versantul S la fel, catralioanele de ani lumina de borduri sunt puse de pdl. Sa mai zic despre toate institutiile statului vopsite in portocaliu la propriu ? pancarde peste tot, scoli, licee, spitale, etc, cu vopsea portocalie ? E de rasul lumii.
    DECI uite asa am mers noi 7.4 mil. si am votat USL...fiindca era un vot antibasescu. Nu ca am crede ca usl face si drege, ii stiam pe toti cine sunt, dar cu base nu se mai poate. E un dictator.
    Ajungem la ''Cum numesti romanii care-l critica pe Funar pentru lupta impotriva ideilor de autonomie a ungurilor in tara noastra????? destepti???''
    Pai deci mai sus zici ca usl = naspa, deci prin concluzie base= bun ? Daca zici da, atunci sa-ti reamintesc faptul ca naspetii din udmr(partid bazat pe etnie, o abratie la nivel de UE) i-au facut ui base jocurile in toti anii de presedinte. Udmr s-a colindat pe la toate guvernarile din ultimii 23 de ani..Doar acu cu usl si-au luat-o in freza pe buna dreptate. Is niste scarbe de zero valoare fiindca ei merg pe ideea''partid de etnie''...pai ce-i aia ? Si apoi au chef sa transforme Transilvania in o mini ungarie ? LOL, au mai multe sanse sa leviteze.
    Deci cum zici si tu , nu-s desptepti aia de-l critica pe unu care e impotiva ungurilor si a doritenlor lor de separare...PAI..aia de-l critica pe asta Funar(nu ma intereseaza cine ii, ci ca e anti separatism), deci aia de-l critica pe Funar, is basistii si udmr-istii. alea doua forte mai basiste din cate au existat vroedata....basisti si curvele lor care leu-au dat majoritate in parlament timp de un mandat jumate de presedinte.

7. Anonymous

Anonymous Guest

E clar , Iris!
    A pus ochii pe tine. Vrea sa te agate!!!!

:) :) :)

8. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    O singura intrebare , fara scandal , daca Basescu este dictator , de ce toate tarile civilizate au fost de partea lui anul trecut ? Basescu este si acuma la putere pentru ca a fost ajutat de toti greii politici ai acestei planete . Din ce cauza a fost Basescu ajutat ? Simplu , fara scandal si citate din iliescu .

9. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Ia enumera tarile alea de au fost de partea lui. Prin tara de partea lui se intelege comunicat oficial. Aaaaa...poate te fereri la Viviane Reding si Barosso si Merkel ?
    Pai ce facem aici ? COnfundam tariel cu persoanele ? Cam grava manevra...credeai ca o sa treaca neobservata ?
    3 ??? 3 persoane din toata Europa ? Hai sa fim seriosi, nici o tara nu a iesit cu ministrii de externe sa zica ''ne place base''.
    Poate vrei sa ne spui ce a zis Reding si barosso si Merkel despre palam data copilolui ? Sua telefonul furat ? Sau capul in gura dat unui comerciant in piata pe cand era primar ? Sua paote cum s-a urcat la volan duap ce bause ? Sau poate ''gozar'' si ''tiganca imputita'' ?

Ia mai zi-mi despre Sf. Prea Cuviosul Inalt Prea Fericitul Base.

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Ok , am inteles , multumesc .

11. Anonymous

Anonymous Guest

Daneeee, iar incepe frate :(( !!! Acu vine cu gasca de extraterestri, cu Xena si Hercules, ca sa ne bage in cap ca USL e cel care salveaza romania.

12. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Pai deja asta denota gandire comunista si din start paguboasa pentru democratie. CE TREABA are altcineva din afara tarii sa tina in functie un ales al poporului ?

Iar vii cu comentarii de clasa a 3-a ? Ai o nota 10 pentru evitarea evidentului.

13. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Probabil ca au vazut in USL o adevarata dicatura , probabil ca a fost o lovitura de stat si era daca se termina cu suspendarea definitiva a lui Basescu si probabil ca baietii mai mari cand vad ca niste nemernici o iau pe aratura , intervin .

Bineinteles este doar o opinie personala si probabil nu iti va influenta credinta politica .

14. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Pai ce a facut USL ca sa fie vazuta ca dictatura ? Si unde era lovitura de stat decat in mintea lui base ? Pai base trebuia sa fie apoiltic, dar cand colo a dirijat pdlul in mod neoficial, dar extrem de vizibil si pe fata ca o insulta la adresa tuturor romanilor''ma doare i ncot de ''apolitic'', fac ce vrea muschiul meu'', si a creat guverne peste guverne..boc, boc 2, boc 492, croitoru, mru..daca mai apuca le punea si pe udrea si ritzi prim ministre.

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Fanatic pana la capat .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

16. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    basescu era cea mai buna varianta care exista. Eu in 2004 l-am votat pe Milut iar in 2009 basescu era cea mai buna alegere care exista. Pe cine puteai sa votezi in 2009?
    Eu l-as mai vota pe basescu daca ar mai candida de 100 de ori. Basescu m-a convins cand a redus pensiile. A fost o masura cruciala pentru Romania iar pensionarii nu aveau dreptul sa guitze pentru ca majoritatea pensionarilor de azi l-au ales pe Iliescu care a distrus Romania. Trebuia sa se intoarca intr-un fel asupra lor.

17. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    romanul se pricepe la politica si fotbal:)

18. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    ponta-mi place, sincer, e destept, tanar... dar are scoala Nastase care la randul lui are scoala tovarasului ILICI.

19. IVAN__V

IVAN__V Member

Trophy Points:
    16
    Occupation:
    Eu pot sa spun ca nu ma atrage nimeni din politica ro, dar base ma respinge fiindca e un cocalar. Pensionarii au platit la vremea lor la stat ? Da, atunci acol ose incheie subiectul. Nu avea base ce sa se bage, dar cu e un dictator...Explica-mi cum e ok sa pocnesti un copil, sau sa furi un telefon, sau sa zici ''gaozar'' si ''tiganca imputita''.
    Sau poate cum a dat foc la 30+ nave in portul Rouen si acum recent a marturisit la 0TV ca a manipulat dovezile pana sa ajunga inspectorii francezi pa bordul navei lui. ?
    Ori poate imi explici cum s-a urcat baut la volan de fta cu toat alumea ?
    Pai asa presedinte e doar o zdreanta penibila. Arata-mi un singur interviu din toti anii lui de presedinte in care nu rade fara motiv ca un handicapat cronic.

''Basescu m-a convins cand a redus pensiile. A fost o masura cruciala pentru Romania iar pensionarii nu aveau dreptul sa guitze pentru ca majoritatea pensionarilor de azi l-au ales pe Iliescu care a distrus Romania. Trebuia sa se intoarca intr-un fel asupra lor.''

Te-a convins ca ce ? Ca nu mai vinde flotele romanesti ? Deci pe viitor daca un guvern o sa zica, parintii tai au votat cu base, deci li se taie 90% din pensii, e ok ? Eu zic ca e ok. De ce ? Pai fix de aia.
    Adica nu ai voie sa votezi pe cine vrei sa apoi trebuie sa fii persecutat cu pensiile peste 20 de ani ? Pai hai sa inchidem presa si toate partidele si sa-l facem pe base presedinte pe viata.

20. Anonymous

Anonymous Guest

Off, saracu de el

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page