19.7 C
London
Sunday, August 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romanilor le place scandalul?

Discussion in 'SEZATOARE' started by Dan, Jun 17, 2013.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Dan

Dan Administrator Staff Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Cica nu numai romanilor le place, ci tuturor oamenilor:

De aici: http://www.uber-facts.com/2013/06/people-love-bad-news/

2. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Da , foarte mult , e felul lor de a-si arata puterea (refularile) , mai ales din spatele monitoarelor .

3. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tu ti-ai facut un script care te anunta de fiecare data cand e vorba de scandal :)))))))))))))))
    Cred ca suntem influentati de faptul ca ne lovim mai mult de romani decat de altii. Online ma refer. Vad, pe forumuri britanice, un nivel asemanator de inversunare. Parca's mai politicosi, dar esenta e aceeasi. Ma insel?

4. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Nu

Parerea mea personala ... nu oricine poate fi forumist , este o categorie bine definita de oameni care pot face acest lucru , majoritatea vin , intreaba , pleaca , banuiesc ca undeva la 99% fac asta . Restul de 1% raman ca si membrii ... eu cel putin , ma vad in aceasi categorie cu dromaderu , exuberant , ma doare n cot de incrancenarea altora , intru pe forum ca sa socializez .

Nu pot sa spun asta despre cativa membrii , stiu ei cine , care cel putin in opinia mea , folosesc forumul in loc de antidepresive sau alti (multi) membrii care intra doar ca sa se etaleze ... show off , este pentru mine definitia cea mai buna a forumistului actual .

5. Dio

Dio Member

Trophy Points:
    18
    Da, cam pe aci stau lucrurile…

Cei mai tensionati sunt atotcunoscatorii… personaje care si-au cladit reputatia prin link-uri sau copy & paste…

6. Dan

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Pai si atotcunoscatorii care nu si-au cladit reputatia prin linkuri si copy/paste cum sunt, cu 10% mai putin tensionati? :)))

@theman - una e sa faci scandaluri ca ai tu asta ca hobby, alta e sa stai si sa casti gura la scandaluri.
    Sa dai refresh sa vezi ce s-a mai spus, fara sa fii implicat in discutie. Aici e problema, ca daca doi se cearta... treaba lor, sa se certe, se pot certa oriunde. Spectatorii sunt cei care de cele mai multe ori "nu suporta scandalurile" dar dau refresh mai des ca cei implicati.

E exact ca aia cu "nu suportam manelele" dar cele mai vizionate piese din Romania sunt manelele.

7. glissando

glissando New Member

Trophy Points:
    0
    Nu stiu daca ne place scandalul noua mai mult decat altor natii (poate la altii se manifesta diferit, de exemplu am vazut in tren englezii cum se uita curiosi de fiecare data cand iese vreo cearta intre diverse persoane si personaje -ras4-) insa treaba cu stirile negative asa e. Se vand mult mai bine. De aia au atata priza stirile negative despre romani acum la moda...

8. ciobanuldinoras

ciobanuldinoras New Member

Trophy Points:
    0
    Forumul este ideal pentru persoane care nu se pot exprima in viata reala care nu se pot uita in ochii interlocutorului. Un forumist util este acela care face diferenta clara in viata reala si cea virtuala. Aici pe forum exprimarea trebuie sa fie total diferita decat cea din viata reala pentru ca aici nu exista gesticulatii si limbajul corpului care dupa cate stiti reprezinta mai mult de 70% din comunicarea umana. Aici orice timid e zmeu.

9. Anonymous

Anonymous Guest

Sa inteleg ca tu te exprimi degajat in conversatii directe, ajutat de aspectul tau ?

Probabil ca si gasesti interlocutori deseama care sa aprecieze faptul ca urasti pe unii sau pe altii!

10. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Mi se pare mult 70% , mult prea mult .

11. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Ceva de genul :

12. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    @theman73

mi se pare normal ca nu=ti vine sa crezi pentru ca tu probabil ai probleme de comunicare in viata reala.
    James Borg spunea că comunicarea umană constă din 93 la sută în comunicare non-verbală, în timp ce doar 7% din comunicare este formată din cuvinte; sursa: wikipedia

@john

ceea ce spuneam eu nu are legatura cu aspectul fizic dar nu ma mai mira superficialitatea.

13. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    Comunicarea nonverbala
    Intr-o prezentare publica, numai 5% din mesaj este transmis prin comunicare verbala in timp ce 38% este transmis pe cale vocala si 55% prin limbajul corpului. De aceea, pentru un vorbitor de succes este esential sa inteleaga importanta pe care o are comunicarea nonverbala in cadrul unui discurs si cum poate fi imbunatatita aceasta componenta a persuasiunii.
    Acest material are scopul de a clarifica notiunea de comunicare nonverbala si importanta acesteia. De asemenea, se urmareste explicarea elementelor care o compun si a modalitatilor de folosire a acestora intr-un discurs.

DEFINITIA SI IMPORTANTA COMUNICARII NONVERBALE
    Comunicarea nonverbala este cumulul de mesaje, care nu sunt exprimate prin cuvinte, dar care pot fi decodificate, creand intelesuri. Aceste semnale pot repeta, contrazice, inlocui, completa sau accentua mesajul transmis prin cuvinte.

Importanta comunicarii nonverbale a fost demonstrata in 1967 de catre Albert Mehrabian. In urma unui studiu, acesta a ajuns la concluzia ca numai 5% din mesaj este transmis prin comunicare verbala, in timp ce 38% este transmis pe cale vocala si 55% prin limbajul corpului.

14. Anonymous

Anonymous Guest

Alex, e doar o intrebare pusa de mine in urma lecturarii multor idei exprimate de tine, deloc superficiala:)!

15. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38

Foarte adevarat , mai ales cand intalnesc persoane ca si tine , care cred ca toti sunt prosti . Pur si simplu ma blochez , ma intorc si plec in directia opusa si asta cat mai repede .

16. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    vreau sa cred ca aspectul fizic este ultimul atu' in comunicarea mea cu altii.

17. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    @theman73

departe de a crede ca toti oamenii sunt prosti dar cred ca foarte multi romani sunt needucati, nu neaparat prosti, si ne fac tzara de ras. In Romania, in afara de cateva orase mari situatia este trista rau.
    Cum numesti tu locuitiorii unui sat care voteaza din nou un primar care le-a facut teren de fotbal in panta???? destepti cumva????
    Cum numesti romanii care l-au votat pe Iliescu de 3 ori????? stiindu-se ca este un comunist infect??? Cum numesti romanii care se exprima negativ cu privere la referendul pentru parlament unicameral si pentru reducerea capuselor la 300 ????? Cum numesti oamenii care-l voteaza pe Dan Voiculescu??? destepti????Cum numesti cei 70%+ care au votat USL>PDSR>FSN????? Cum numesti romanii care-l critica pe Funar pentru lupta impotriva ideilor de autonomie a ungurilor in tara noastra????? destepti??? lista continua vreo 2-3 zile daca doresti

18. ciobanuldinoras

Trophy Points:
    0
    cum numesti romanii care vand viitorul copiiilor lor pe un kg de zahar si trei mici??? Votul este foarte foarte valoros... este viitor copiilor lor...
    si-l vand ca tampitii pentru ca nu au creier

19. TheXman

TheXman Active Member

Trophy Points:
    38
    Dar macar acum au sansa sa plece , in 92 nu puteam sa ma duc nicaieri , legal . Nimeni in Romania , in 2013 ,nu se poate plange ca este greu , au toata Europa la picioare . Sunt si cei care nu pot , dar cei care lucreaza pe salarii de mizerie in Romania , nu au nici o scuza ... sunt lenesi , puturosi , dar ma abtin sa spun ca sunt prosti .

20. iris

iris Member

Trophy Points:
    16
    Ce inseamna "forumist util" ?

Thread Status:
Not open for further replies.

Share This Page