13.6 C
London
Wednesday, October 16, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

romani prin worcester?sunt monicaam 19 ani si sunt au pair

Discussion in 'ARHIVA' started by monika, Oct 13, 2007.

1. monika

monika New Member

Trophy Points:
    0
  2. emmy30

emmy30 New Member

Trophy Points:
    0
    buna! sunt din romania, bucuresti si vreau sa vin sa lucrez tot ca au-pair in worcester. am stat acolo 3 saptamani si chiar vroiam sa cunosc romani sa tin si eu legatura. te rog adauga-ma la lista ta pe mess si da-mi un buzz cand poti sa vorbesti. Multumesc mult

3. Dragos H.

Dragos H. New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare romanilor on-line de pe aici. Sunt in Worcester la Uni si vreau sa va intreb ce se poate gasi de lucru in Worcester sau imprejurimi pentru o persoana care nu stie deloc limba engleza sau zona, dar in ceea ce priveste sarcinile pe care le poate indeplini, sunt foarte variate. Tot ce tine de unelte si lucrul cu ele(inclusiv intretinere) in domenii ca lacatuserie, tamplarie, ferme, constructii, gradinarit, si cate un pic din foarte multe altele. Nu da inapoi cand vine vorba de munca fizica sau munca in conditii mai grele, atat timp cat canditiile overall sunt ok. Nu tine numaidecat sa fie cu acte, desi nu strica sa fie oficiala treaba. E adeptul conceptului "do it yourself" din cap pana in picioare, asa ca are cunostinte in mai multe domenii decat si-ar fi dorit uneori:)) pentru a imi intelege felul de a face "publicitate", mentioneaza ca e vorba despre tatal meu:D Drobabil ar fi trebuit sa postez asta undeva sa il vada mai multa lume care m-ar putea ajuta...nu stiu exact cum functioneaza site-ul deocamdata. Sunt doar de la jumatatea lui septembrie aici si de-acum treabuie sa gasesc cumva solutii de finantare aici, caci ai mei nu vor avea bani sa imi trimita mie aici(cu unicul salariul de acasa). Si job-ul de Student Ambassador nu acopera cheltuielile aici. Orice ajutor este bine venit si va multumesc anticipat.

4. kitchi11

kitchi11 New Member

Trophy Points:
    0
  5. Dragos H.

Dragos H. New Member

Trophy Points:
    0
    got it:D oricum, esti dovada clara ca aici sansele de a primi un rasp sunt mai mici decat partea cealalta,sau cel putin, celalat post e mai usor de observat de altii. intelegi ce vreau sa zic. Oricum, am luat la cunostinta, nu o sa se mai repede. my fault

6. grigoresteluta

grigoresteluta New Member

Trophy Points:
    0

Share This Page