4.6 C
London
Saturday, January 19, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Romani instrainati? experiente la intoarcerea in Romania?

Discussion in 'UK vs Romania' started by dromaderu, Oct 26, 2012.

1. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Re: Romani instrainati? experiente la intoarcerea in Romania

Multam de lamuriri,
    well, la suparare....oricum, doar efortul birocratic si cred ca m-ar fi pus ...off, de o a doua cetatenie in afara de cea de bastina ,momentan nu am nevoie deci, unlikely ...Dar , ca eliberare de presiunea acumulata, ramane acolo...

Nu stiu daca e ca ma schimb eu (foarte probabil) se schimba vremurile, sau ceva se schimba dar,
    daca acum ceva ani dadeam cu pumnul in masa sa-mi arat obarsiile,
    acum am devenit reticient in a specifica de unde sunt cand sunt intrebat.
    Am inceput sa simt o lehamite in a tot explica ca de fapt....noi, romanii, majoritatea ,suntem OK, dar deh...presa/media/alea/alea
    Iara lehamitea nu vine doar din faptul ca am facut-o de n ori ci din faptul desigur ca am inceput sa am oarece indoieli despre veridicitatea celor afirmate.

2. catad

catad Active Member

Trophy Points:
    38

era o parere personala pt care nu tb sa demonstrez la nimeni nimic. ma intereseaza mai putin asteptarile tale. pune tu argumente pt renuntare.

3. sapanta

sapanta Active Member

Trophy Points:
    38

eu cred ca discutia asta s-ar termina imediat cand cineva doritor chiar ar citi detaliile si costurile... -nu-ma-uit- -nu-ma-uit-
    http://viena.mae.ro/node/266

Conform Legii nr. 21/1991, modificată şi completată ulterior, renunţarea la cetăţenia română se poate aproba pentru motive temeinice persoanelor care au împlinit vârsta de 18 ani.

Guvernul României dispune, prin hotărâre, aprobarea renunţării la cetăţenia română, la propunerea ministerului justiţiei, făcută potrivit procedurii prevăzută în dispoziţiile Legii cetăţeniei române nr. 21/1991, modificată, completată şi republicată ulterior.

Share This Page