14.1 C
London
Wednesday, October 16, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

romani din cardiff sau surrounding areas!?

Discussion in 'ARHIVA' started by alexhad, May 8, 2007.

1. alexhad

alexhad New Member

Trophy Points:
    0
    buna!daca e careva din cardiff sau imprejurimi dati un replay.

2. tinatina

tinatina New Member

Trophy Points:
    0
    da, nefericitii de mine si sotul meu!!!! -help- -q- -k- -violent- :-! 3s -help-

3. alexhad

alexhad New Member

Trophy Points:
    0
    de ce sunteti nefericiti tinatina?sunteti din cardiff sau imprejurimi?si noi suntem putin nefericiti(viata sociala).da-mi un mesaj daca poti pe privat.pa

4. alin bogdan

alin bogdan New Member

Trophy Points:
    0
    SALUT...SI EU LA 45 D MILE DE CARDIFF

:)

5. duty free

duty free New Member

Trophy Points:
    0
    SALUT,

ROMAN, STABILIT IN SPANIA, MA VOI REALOCA IN CARDIFF IN DECEMBRIE. ASA CA ATUNCI CAND AM VAZUT POSTUL TAU-ALEXHAD AM ZIS,,,DIOSSSS! CE BINE CA MACAR SUNT CATIVAA ROMANI IN TARA GALILOR,,ASA CA VA TRANSMIT SALUTARI LA TOTI 3 SI ASTEPT VREUN REPLY DE LA VOI,,CE FACETI IN CARDIFF? CUPLUL AM VAZUT CA ATI MENTIONAT INTR UN POST CA ERATI CEVA NEFERICITI,,DE CE ?

FOARTE CURIOS SA CUNSOSCO MAI MULTE DESPRE VOI ,,ASA CA DACA AVETI TIMP SI CHEF SA SCRIETI ASTEPT RASPUNSUL VOSTRU,,ESTE MAI FRIG DECAT IN ROMANIA -FRIGUL PE CARE MI L AMINTESC IN IARNA LUI 97-ULTIMA IARNA PETRECUTA IN ROMANIA,,MA TOT STRESEAZA SOCRII CA NU MI VA PLACE FRIGUL ,,DAR NU I IAU IN SERIOS,,

6. prioteasasilviuadrian

prioteasasilviuadrian New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    Pe Teacher & Restaurant Assistant Manager
    salut si eu ma mut din Cambridge IN Somerset la 20 de minute de cardif ,prioteasasilviuadrian@yahoo.com

7. goddess

goddess New Member

Trophy Points:
    0
  8. duty free

duty free New Member

Trophy Points:
    0
    Pardon ptr. maisucule,nu mi am dat seama,,,nu intru de obicei pe formuri. Am sa tin cont in viitor.

Numai bine

9. alina burada

alina burada New Member

Trophy Points:
    0
    daca intentionez sa ma stabilesc in cardiff pentru un an cu copilul de 5 ani , trebuie sa l inscriu la scoala sau la gradinita? exista ceva scoli pentru copii care nu vorbesc engleza?daca aveti raspunsuri , va rog mult sa mi raspundeti sunt total in ceata!

10. codruta

codruta New Member

Trophy Points:
    0
    buna Alina ,oriunde te-ai muta copilul tau poate intra la scoala din apropiere de casa sau cartier depinde de locurile de la scoala ,El va intra la scoala la varsta de 5 anisori ,nu sunt scoli in limba romana ,dar nu-ti fie teama copii se integreaza mult mai bine decat noi ,si eu am 2 copii si nu au stiut engleza de la inceput ,in schimb in 3 luni de zile a inceput sa vorbeasca engleza.Mult succes si bine ai venit in Anglia.

11. johnnyunu

johnnyunu Member

Trophy Points:
    6
    pentru cei care vor sa locuiasca in Cardiff am cateva sfaturi.
    in primul rand nu faceti confuzie intre galezi si englezi.Cardiff este capitala Tarii Galilor si galezii sunt foarte mandri de asta.nu ii amestecati cu englezii pentru ca galezii urasc englezii.din punctul meu de vedere Tara Galilor este o regiune a Marii Britanii mult mai saraca decat Anglia spre exemplu.unde este saracie mai mare rasismul creste. -slap- lap-
    cat despre vreme e putin cam vitrega e mult mai frig si ploua mai des ca in Anglia de exemplu.cat despre viata sociala aceasta nu prea exista pentru ca e greu sa patrunzi si sa-ti faci prieteni si cunostinte dintre localnici.dar cu timpul reusesti sa te acomodezi si o sa fie mai bine.success!

12. welshman

welshman New Member

Trophy Points:
    0
    Va salut pe totzi
    sunt si eu din Cardiff.
    -fingernose- ingernose-

13. alina burada

alina burada New Member

Trophy Points:
    0
    multumesc pentru informatii .stiam de diferentele intre galezi si englezi,dar sper ca macar limba engleza sa o foloseasca in comun!nu au vreun accent ciudat sau asa ceva?
    -shamed- hamed-

14. onix

onix New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare tuturor; momentan eu sunt in Romania dar nevasta-mea este in Cardiff de 2 luni si de la jumatatea lui decembrie voi fi si eu acolo si ma bucur ca printre galezii astia reci mai sunt si de-ai nostri; pentru ALINA BURADA sa nu-ti faci griji pentru copil pentru ca si eu am sa vin cu tot cu fetita mea de 7 ani si nevasta-mea s-a interesat deja de scoala si din ianuarie o voi inscrie la o scoala de cartier unde culmea cica sunt multi in situatia ei de a nu sti limba (nu cred ca sunt romani dar oricum e bine ca mai sunt si altii ca ea) si cica nivelul e mai scazut decat la noi(de exemplu cei de varsta fiica-mii cica stateau si colorau intimp ce a mea in tara in clasa I face descompuneri de numere si invata sa scrie)
    Toate cele bune deocamdata -takecare- akecare-

15. abrighella

abrighella New Member

Trophy Points:
    0
    pt alina burada
    Eu nu sunt in Wales dar am prieteni/cunostinte care locuiesc acolo, unii galezi, altii romani.
    Galezii vorbesc o limba TOTAL diferita de limba engleza. Nu e un dialect, e chiar o alta limba. dar evident, facand parte din UK toti stiu si vb engleza. Si DA, sunt foarte mandri ca nu sunt englezi! -handlaugh- andlaugh-

16. daria

daria New Member

Trophy Points:
    0
    cardifful mi se pare un oras frumos.m-am indragostit de mermaid quay la prima vedere.vremea nu e chiar asa de rea.
    galeza se vorbeste doar in nordul tarii,si nici acolo tare mult.toata lumea stie engleza,bineinteles.
    galezii nu-i prea iubesc pe englezi si arata asta la meciuri de fotbal sau rugby,cand nu sustin anglia,ba dimpotriva.sa nu uitam ca pentru ei,englezii raman 'cotropitorii',chiar daca le e mai bine in UK.
    va salut din cardiff bay! -inthesun- nthesun-

17. taylor20ro

taylor20ro New Member

Trophy Points:
    0
    Buna!

Locuiesc in Newport, la 6 mile distanta de Cardiff, si lucrez pentru o autoritate locala in Torfaen.
    Intr adevar viata in Wales este foarte monotona si foarte greu poti sa iti faci prieteni din randul galezilor. M am bucurat sa aflu ca exista si alti romani in partea asta de tara si mi ar face placere sa corespondez si sa cunosc cati mai multi romani care stau in zona.

18. nelly

nelly New Member

Trophy Points:
    0
    eu sunt in wales,in swansea,careva de prin swansea???

19. nelly

nelly New Member

Trophy Points:
    0
    astept sami raspundeti si mie,eu sunt aici cu prietenul meu de vreo 2 luni,near face placere sa stim niste romani....

20. irina250977

irina250977 New Member

Trophy Points:
    0
    salutare din cardiff,
    ce tot va plingeti atat de galezi!!!!acum sunteti mai proape de romani, un nou consulat s-a deschis la cardiff..nu sunteti singuri!!!!!sunteti printre romanibucurati-va.... -aha- ha- -aha- ha-

Share This Page