10.2 C
London
Wednesday, December 01, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Revelion 2013

Discussion in 'ROMANi ONLiNE' started by dromaderu, Aug 14, 2012.

1. tziricutza

tziricutza New Member

Trophy Points:
    0
    Si crezi ca ar fi dat ceva?!

2. buburuzik

buburuzik New Member

Trophy Points:
    0
    eu inteleg k e tipic romanesc sa nu ne tinem de cuvant. dar asta cred k e natura omului lenes. iar romanii sunt stiuti muncitori prin alte tari. asa k hai sa ne organizam cumva. romanii stiu sa se organizeze si sa faca petreceri de tinut minte o viata! nu prea inteleg cum merge treaba cu aceasta adunatura de oameni, cine se ocupa de ce. dar v-am dat un site. nimeni nu a incercat acel restaurant pana acum? este romanesc...

http://www.restaurantcornelius.co.uk/?lang=ro

eu am o scuza, sunt au pair, nu am bani pt o masa in oras. ii pastrez pt revelion. :p dar pot da o fuga pana acolo, desi e in partea cealalta de londra pt mine. s-a interesat cineva la ambasada? cred k treburile astea ar fi mult mai simple daca s-ar da un telefon sau doua. astept pana maine seara daca da careva un semn, altfel ma misc eu intre copii.

haideti sa nu mai dam vina pe unii si pe altii! haidei sa comunicam fiecare ce resurse are (de timp, spatiu, plimbari, program etc) si sa facem ceva. k altii nu vor face in locul nostru.

eu ma pot plimba intre orele 9 si 14 saptamana asta. apoi am un program dubios. babysit o sapt si apoi familia ma ia in vacanta la tara si ma intorc pe 28, cand deja e prea tarziu banuiesc pt a mai face ceva.

3. buburuzik

buburuzik New Member

Trophy Points:
    0
    PS: romani-online nu are sediu? nu putem organiza ceva acolo? si fiecare aduce ce are in frigider si cu asta-basta! nu poate fi o varianta?

4. buburuzik

buburuzik New Member

Trophy Points:
    0
    alta varianta: ma ofer sa centralizez eu banii, cu lista, iar vineri sa merg la astia la care ziceati voi initial. si care suntem, astia suntem. dar macar stim ca suntem cativa, si nu mergem la nimereala k poate mai gasim un roman acolo. va dau ce date vreti k sa fiti siguri k ma gasiti in caz k fug cu banii :p sau un membru mai vechi si mai de incredere al organizatiei sa adune banii daca nu aveti incredere in mine. ceea ce e perfect pt mine. doar sa ne organizam cumva si sa iasa ceva in mai multi de 3 sau 4 romani!

5. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Buburuzico, iti meriti numele! -bravo-
    Eu am incredere in tine.

Unde-ti pun banii?

6. angi01

angi01 New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu vin! pune-ma pe lista! am incredere in tine, spune-mi unde trimit banii! Ba, mai mult de atat, vineri sunt libera, asa ca pot veni cu tine, daca vrei!
    M-am gandit la restaurantul pomenit de tine, am si intrat pe site-ul lor, dar localul pare foarte mare si nu cred ca reusim sa ne adunam atatia! In plus, nu e afisat nimic legat de revelion!

7. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Tot fetele pana la urma! -da-da-
    Din pacate nu va pot ajuta, caci lucrez 'on call', adica tre' sa fiu mereu pe faza. Apreciez insa ajutorul vostru si inca o data, am incredere.

8. Mutu

Mutu New Member

Trophy Points:
    0
    S-a inventat intre timp CC-ul...

9. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    [/quote]
    S-a inventat intre timp CC-ul...[/quote]

Ce inseamna el, in cazul de fata si cum ajuta?

10. AmyS

AmyS New Member

Trophy Points:
    0
    Eu chiar ma intrebam cum e nunta la ei ca-i tot aud plangandu-se cat e de scump si o fac dupa 10 ani de convietuire si 3-4 copii. Am fost la niste onomastici si au avut mancare si bautura, nu mult dar tot a fost ceva acolo. De dansat nu am vazut pe nimeni.

11. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    S-a inventat intre timp CC-ul...[/quote]
    Ce inseamna el, in cazul de fata si cum ajuta?[/quote]

CC=credit card.

V-ati hotarat la ceva pana la urma ? N-am mai fost activ in ultima vreme dar poate recuperez discutiile live avand in vedere ca si eu raman pe meleaguri britanice de sarbatori asa ca nu mi-ar strica sa-mi vars amarul la un pahar cu vreo cativa romanasi :p

12. dromaderu

dromaderu Active Member

Trophy Points:
    38
    Bogdane, da o locatie ceva,

personal astept sa vad ce a vb buburuza (sorry daca am gresit nick-ul) -wow-

noi vrem sa mergem dar, de aici de la Rugby nu ma pot deplasa la Londra doar pt intrebari/cercetari,
    cu telefonul nu am avut cand,
    vedem deci, dar, din nou, noi astia 4 stam in poll position! -ras2-

13. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    Ce locatie ? Locatia ideala pt mine e Manchester - aici stau :)) dar cum sunt liber de sarbatori, ma pot deplasa oriunde, chiar si pana la Londra.
    Hai sa facem un sondaj si sa supuna lumea la vot, vedem unde trag mai multi :))

14. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    REvelionul a picat. -trist-

15. Eugreen

Eugreen New Member

Trophy Points:
    0
    din cauza 21-lui sau ... ?

16. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    Nu, dar e vorba de responsabilitate.
    Buburuzica a zis ca locuieste in cealalta parte a Londrei, eu...up north, plus fiecare are un job, iar cei care nu au, numai de asta n-au chef...
    Sa fim realisti! Lucrurile astea trebuie organizate din timp (4 luni in urma, 11/2 luna sau 2 nu ajung.
    Trebuie facut un cont separat, administrat...Next time, I guess -obosit-

17. buburuzik

buburuzik New Member

Trophy Points:
    0
    hey,

hai nu mai fiti suparati. orice este posibil. serios! si daca sunteti curiosi, va pot povesti o multime de evenimente din viata mea care pareau fara iesire si s-au rezolvat. una din ele este cum m-am hotarat si am venit in uk intr-o saptamana. totul s-a facut posibil cand mi-am pus mintea la contributie.

am fost ieri in plimbare si m-am ales cu o raceala zdravana. in rest cu nimic.

restaurantul sperantei, cel cu 60 lire si cu afis pe pagina 2 de conversatii, este un restautant francez si era inchis cand am ajuns acolo. iar cornelius, m-am invartit cu angie aproape juma de ora prin zona si nu l-am gasit. politia locala nici nu stia de el. insa era cat pe ce sa ne facem cu o cafea din partea lor. am refuzat k nu aveau gogosi. :p

saptamana viitoare nu stiu ce program am, copiii fiind in vacanta. cu telefoanele nu sunt prea prietena. insa le-am trimis mail celor de la cornelius si astept raspuns. daca cineva vrea sa sune sau sa-i viziteze, poate aveti mai mult succes.

cum e pana la urma cu sediul "romani-online"? exista asa ceva? sau invadam casa cuiva? ajut la curatenia de dupa si nu am nevoie sa raman "peste noapte". ajut chiar si la aranjarea dinainte. in cazul asta sunt 2 variante: fiecare vine cu ce are in frigider, ceea ce ofera posibilitatea ca fiecare sa aduca cat are si cat poate, insa se poate sa fie prea multa salata "buf" si prea putine alune, sau punem bani si o persoana se ocupa de cumparaturi. in cazul asta propun k gazda sa nu puna bani pt k pune casa, si cel care cumpara sa nu puna bani k pune benzina. in cazul asta ne-am aduna fix cei care isi doresc revelion romanesc.

mai sunt doua saptamani. este posibil orice! desi ma indoiesc k mai sunt locuri libere in restaurante avand in vedere cum isi organizeaza astia viata cu 7 ani inainte. trecem la planul B cu casa cuiva?

18. sirtiger

sirtiger New Member

Trophy Points:
    0
    asta e acuma la anu poate iese ceva :)

19. istratebogdan

istratebogdan New Member

Trophy Points:
    0
    Occupation:
    cgi / 3D / vfx artist
    Home Page:
    Bai, ce oameni :))

20. rebecca_uk

rebecca_uk Active Member

Trophy Points:
    38
    Home Page:
    La cine te referi?

Buburuzica, R O nu are sediu fizic. Referitor la case, majoritatea stam in chirie, cu o camera/doua, pentru petreceri e nevoie de aprobari sau nu este destul spatiu.
    Putinii romani care au case cumparate au si familie (+/_ copii) sau unii nu vor sa se complice aducand straini in casa. De aia, varianta restaurant ar fi fost ideala.
    Dpmdv, observ ca aici petrecerile de Craciun sunt mai populare. Am fost sambata la 1 (intr-un pub cu 2 sali inchiriate) si sambata urmatoare probabil voi merge la a-2-a.
    Cred ca m-apuc sa caut pe meetup.com ceva de gen 'alone on new year's eve. let's hang out together'! -ras4-
    Imi pare rau, dar chiar e tarziu...Doar daca n-ai primit raspuns de la Cornelius... -plans-

Share This Page