13.1 C
London
Saturday, May 28, 2022
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Revelion 2008

Discussion in 'LONDON' started by Oana, Jul 21, 2007.

1. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Pentru unii probabil ca va fi un pic cam devreme pentru astfel de intrebari,dar eu una am o mare problema care pe masura ce trece timpul imi ocupa din ce in ce mai mult timp.
    Am vrut sa mergem in Romania de sarbatori si ne-am razgandit asa ca vroiam sa va intreb pe voi cei care sunteti membri de mai mult timp pe acest forum...ati facut vreodata vreun party de revelion(nu spun nimic de Craciun pt ca este o sarbatoare pe care eu una prefer sa o petrec alaturi de familie,cu colinde si restul) ???
    Daca are cineva vreo idee sau crede ca exista cea mai mica posibilitate sa facem ceva de revelion,va rog mult sa scrieti.
    Ms.Numai bine tuturor!

2. annomundi

annomundi New Member

Trophy Points:
    0
    Si eu as vrea sa stau de revelion pe aici si am inteles ca in Edinburgh e fain de revelion ... asa ca ma bate gandul asta sa merg acolo, dar nush nimic inca ...

3. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Pana la urma cu biletele astea ieftine de la Easy Jet le-am luat bilete la neamuri si facem toti in Londra la London Eye....Daca nu se iveste altceva intre timp,vreun party Romani in Uk -santa- anta- .Sper sa avem cu ce veni acasa pe 1 ianuarie.

4. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Si noi vrem sa mergem in Scotia, Razva ne vedem pe acolo. -wave-

5. spin

spin New Member

Trophy Points:
    0
    Anul acesta voi face primul Revelion in tara dupa o asteptare de 4 ani.

Nu mai pot de bucurie si nu stiu ce o sa ma incante mai mult: faptul ca-mi voi avea toti prietenii aproape, uratorii din ajun, raciturile si sarmalele gatite de mama sau betia care va tine 3 zile :p

6. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Dar in curiozitate intreb si eu : voi in atatia ani de cand exista acest forum nu ati facut nici un party de revelion? Am vazut ca petreceri din astea pe vas faceti si ati facut destul de des,de ce nu si in momente din astea mai de sarbatoare?

7. motanik

motanik New Member

Trophy Points:
    0
    Ma intereseaza daca cineva a petrecut Revelionul in Londra pe strada, mai exact in zona Westminster si daca sunt astfel de persoane rog sa impartaseasca impresiile cu noi.
    Cum e? Cat v-a luat sa ajungeti acasa dupa focul de artificii? Cum e cu mijloacele de transport in noaptea aia?

8. casper

casper New Member

Trophy Points:
    0
    Daaa, eu, Motanik.
    Whoa, chiar vrei sa stii? Nu am stiut une exact sa stam si am stat mai langa roata.
    Normal, ca sa vezi spectacolul in toata splendoarea lui, trebuie sa stai pe partea Tamisei pe langa Big Ben avand in fatza London Eye.
    Nu imi amintesc exact ora la care am plecat, dar metrourile nu mai aveau voie sa opreasca la statia Westminster pentru ca era deja full. Cred ca am plecat destul de tarziu.
    Daca merita? Eu spun ca da, numai ca o sa-ti blestemi zilele cand se va termina spectacolul si o sa vrei sa incerci sa pleci acasa. O imbulzeala de necrezut!! Om langa om, faceam un pas pe minut in drumul catre statia de metrou. Nu pot sa explic in cuvinte, sincer! Cel putin asa am nimerit noi. Oamenii mai aveau putin si se calcau in picioare. Nu a cazut nimeni, dar cred ca efectiv era calcat in picioare! M-a surprins numarul mare de indieni ..cred ca erau majoritari in zona in care am stat. O fi si acolo pe zone...sa fi fost un Wembley like zona de langa roata si nu am stiut noi? :)
    Nu va sfatuiesc sa mergeti cu copii mici sau catei, pisici. Vai , a inceput un bebe sa planga la miezul noptii si au fugit cu el intr-un hotel din apropiere. Super speriat!

9. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Mai spuneti... ca dupa toate previziunile asta o sa fac si eu de Rev...
    Imi inchipui ca e omor, am citit ca de la ora 23.45 transportul e gratuit (cred ca era prea greu de controlat nu ca fac ei cadou)

10. Anonymous

Anonymous Guest

...si eu am fost 2 revelioane langa Ochiul Londrei (doar la miezul noptii)si cred ca o sa merg si anul asta...ii frumos... spectacol Live ce merita vazut...

...doar la final devine putin cam aglomerata Londra :)...si cele descrise de Casper sunt date reale -aha- ha- ...cam asa se intampla...poate si mai rau...

11. Oana

Oana New Member

Trophy Points:
    0
    Noi tot acolo vom merge ,bine ca stim sa stam pe vis-a-vis de London Eye,mi se pare pe undeva normal daca vrei sa vezi ceva ....
    Facem ca in Bucuresti,ne luam o sticla cu sampanie cu noi si ciocnim la miezul noptii.... Daca tot sunt destule persoane care merg,de ce nu ne intalnim sa mergem la un pub dupa focul de artificii? Daca ne gandim din timp sunt sigura ca gasim sa rezervam o masa undeva ...

12. adynutza

adynutza New Member

Trophy Points:
    0
    Sa stii ca n-ar fi rau...

13. itsjustme

itsjustme New Member

Trophy Points:
    0
    Intrebarea este: Unde faceti revelionul anul asta? Si ii intreb in special pe cei din Londra, dar oricine este binevenit cu idei sau pareri, din orice parte a Angliei.
    Eu vad doua optiuni pt Londra. Prima e pe strada,vezi focul de artificii,multa lume, etc. A doua e sa te duci la un New Years Eve party in vreun club sau bar.
    Prima varianta nu ma incanta chiar asa de mult, chiar daca nu am mai fost inainte la asa ceva(deci nu stiu exact cum e). Dar ma gandesc ca totul se termina prea repede...15 minute de artificii si apoi gata, mergi acasa. Si in plus stai afara in frig, -cold- old- imbulzeala multa si daca nu te duci cu un grup mai mare de prieteni,cred ca nu e chiar asa multa distractie(si eu fiind noua pe aici, nu cunosc prea multa lume)
    A doua varianta: club party. So, PARTY PEOPLE -party- arty- unde mergeti anul asta sau unde ati mai fost in alti ani(daca sunteti mai vechi pe aici). Sau poate ati auzit de pe la altii de petreceri misto. Stiu ca m-am trezit cam tarziu cu intrebari de astea, dar poate mai gasesc bilete pe undeva. Daca nu, ma duc pe strada si am terminat povestea...
    Astept orice fel de idei ,poate o scot eu la capat si revelionul asta...

Va -kiss- iss- si...lets -party- arty-

14. negrutxa

negrutxa New Member

Trophy Points:
    0
    Itsjustme

Pe prima pagina, la Evenimente, ai doua optiuni.

-santa- anta-

15. itsjustme

itsjustme New Member

Trophy Points:
    0
    Multumesc mult Negrutxa. Astept totusi si alte idei din experienta celor din Londra.
    Concret, unde faceti sau unde ati facut pana acum revelionul in Londra.
    Daca nu e secret -sst- st-

Va multumesc si va urez Sarbatori Fericite tuturor.

16. fl0rin

fl0rin New Member

Trophy Points:
    0
    si eu as vrea sa fac revelionul cu mai multi. sintem doua perechi deja si ne gindeam sa mergem la london eye, daca nu organizam altceva.
    so, care e ultima propunere?

pe de alta parte cine are chef de mers la colindat de craciun?

17. aussie

aussie New Member

Trophy Points:
    0
    Incercati Sydney, in Sydney harbour la miezul noptii pe un 'floating reastaurant' :). Cand incep artificiile parca se face ziua:)

Aussie.

18. ionutpopdavid

ionutpopdavid New Member

Trophy Points:
    0
    casper, sunt de acord cu ce ai scris - mai ales ce ai scris in rosu - anul trecut eram in vizita doar la Londra. eu am reusit sa ajung acasa la cine stateam abia dupa patru, si am plecat direct de la london eye spre casa

am avut noroc si m-a dus cineva pe un bloc din apropiere - era mai rau ca la revolutie, valuri si valuri de oameni waterloo si westminster erau inchise de politie - daca va aventurati acolo, lasati copii acasa

Share This Page