0.2 C
London
Tuesday, December 10, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

retete culinare in format audio

Discussion in 'Blogs' started by djcioko, Dec 15, 2010.

1. djcioko

djcioko New Member

Trophy Points:
    0
    Vreau sa stiu daca v-ar ajuta SA aveti retete culinare in format audio ?pe un blog de unde le puteti descarca in pc ul vostru.Am nevoie de opinile voastre

2. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    Acum serios, chiar crezi ca poate cineva gati dupa retete audio?

Si fie vorba intre noi(ca tot nu ne-aude nimeni ) mie nu-mi miroase prea bine goana asta dupa atragerea de trafic pe un blog. Daca blogul respectiv e bun, isi va face singur reclama, indiferent daca are sau nu "discuti online", sau de multitudinea de "functi si facilitati".

Numai bine si atentie si inspiratie in ceea ce priveste continutul blogului!

3. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    Retete culinare audio...

Cand exista youtube si atatea site-uri care iti dau mura-n gura cum sa faci mancare...

Cred ca nici macar topicul nu-si are locul aici. Este deja un topic cu retete culinare:

<a href='http://www.romani-online.co.uk/component/kunena/5-traditii/48929-ce-punem-in-oala-' rel=nofollow target=_blankCe punem in oala ??[/url]

4. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Fara nici o urma de rautate, doar o constatare: acest user - djcioko - a intervenit pe forum (nu numai pe acest forum) doar pentru a-si face reclama mascata, in ideea de a-i accesa link-urile, evident cu scopul castigului material. Cel putin la concluzia asta am ajuns, ori decate ori a deschis un topic.

5. djcioko

djcioko New Member

Trophy Points:
    0
    am pus cumva un link

sunt bucatar

auzi reclama mascata

6. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    crimm wrote:
    Fara nici o urma de rautate, doar o constatare: acest user - djcioko - a intervenit pe forum (nu numai pe acest forum) doar pentru a-si face reclama mascata, in ideea de a-i accesa link-urile, evident cu scopul castigului material. Cel putin la concluzia asta am ajuns, ori de cate ori a deschis un topic.

Poate are omu' una, alta de vanzare... Ceva branza, cascaval, mezeluri ori manele. Cine stie?
    Tare-asi manca niste sorici si jumari...

Unde esti Oshlobanule?

7. crimm

crimm New Member

Trophy Points:
    0
    Imi pare rau ca te-a deranjat interventia mea, e adevarat, de data asta nu ai pus nici un link, daca citesti cu atentie, ma refeream la topicele deschise de tine, in general, unde incerci sa testezi piata de desfacere. Stiu ca fiecare se zbate in vreun fel ca sa razbeasca in jungla vietii, dar eu am facut doar o legatura intre stilul tau si regulamentul forumului.
    Daca ma insel, imi cer scuze, domnule bucatar.

8. Mutu

Mutu Active Member

Trophy Points:
    38
    ValiB wrote:
    Inclin sa-i dau dreptate lui Crimm, mai ales stiind (cel putin din spusele tale) ca esti bucatar. Un bucatar ar trebui sa-si dea seama cat de stupide ar fi retetele culinare in format audio. Parca si vad o gospodina gatind dupa o asemenea reteta, ca in filmele alea vechi, cu Chalie Chaplin, cu repezitorul (ca se termina banda). Sau sa stea gospodina sa puna 'pause' cu mainile zoioase de grasime intre diversele pasaje ale retetei.

Parca-mi imaginez CD player-ul dupa o tura prin bucatarie la facut sarmale oltenesti...

9. djcioko

djcioko New Member

Trophy Points:
    0
  10. silverfern

silverfern New Member

Trophy Points:
    0
    djcioko wrote:
    Vreau sa stiu daca v-ar ajuta SA aveti retete culinare in format audio ?pe un blog de unde le puteti descarca in pc ul vostru.Am nevoie de opinile voastre

S-avem rezon dar... opinii ai vrut, opinii ai obtinut. Daca spuneai ca vrei opiniile celor care au aceleasi opinii cu opiniile tale, sau sa raspunda doar cei ce cred ca i-ar ajuta astfel de retete...

Poate or fi romanii mai traditionalisti, nu vor sa gateasca "dupa ureche".

http://www.youtube.com/v/2LjJCqbFgis&hl=en&fs=1

11. Ashan

Ashan New Member

Trophy Points:
    0
    Vai dar ce te-au incoltit stimabile... Fara ironie acum, eu sunt incantat de idea ta, de fapt cum ai zis si tu, au pus-o altii inainte in aplicare. De ce nu? GO for it, ai scris la "Blogs" nu e nimic de reprosat numai ca unii isi spun parerea mai acid... -plans2-
    In ziua de azi exista pOdcasts pentru orice, exista audiobook-uri de orice gen si chiar nu mi se pare deplasat sau ultra inovativ avand in vedere ca acu 30 de ani inca existau discuri cu "Scufita Rosie" pentru Pick-up.
    Poate nu prinde la romani, nu am idee, dar omenirea tinde sa nu mai citeasca sa nu studieze si de ce ar face-o? Daca eu un amator acum si forever, vreau sa gatesc un Cordon Bleu nu o sa incep sa citesc sute de retete si variante de retete sau sa studiez toate combinatiile, vreau sa imi iasa acum ASAP in seara asta ca imi bat musafirii la usa, time is money. Sa nu uitam un alt aspect, pe aici la tara acum cativa ani, nema carti, nema internet, nema posturi tv, asadar retetele se transmiteau din vorba in vorba si ramaneau in cap :D.
    Sau de cate ori nu ati intrebat pe cineva dupa o imbucatura: "mmm, e bun, ce ai pus in el? imi spui si mie reteta?" si aici ar putea veni raspunsul "hai ca iti trimit prin bluetooth -bravo- "

Informatia exista si trebuie raspandita in toate formele ei.
    Faza cu, se murdareste "gadgetu" e offtopic, la fel se murdareste si cartea, care mai poate lua si foc.
    Si oricum exista solutii elegante si "clean" astfel incat gadgetul sa fie in dormitor si tu in bucatarie gatind. simplu nu?
    @mutu ciudat cum ne place mura in gura (youtube .trilulilu, poze, net etc) si e "Stupid" sa gatim "dupa ureche"
    fara suparare te contrazici aici, esti pro "tube"-reala dar ti se pare deplasat un podcast. Cati bani castiga Apple din aceasta porcarie e de stiut. Poate nu am plasma/lcd/laptop sa il pun in bucatarie, poate ma dor ochii, poate sunt afon si atehnic, dar cu siguranta ma descurc sa bag niste casti in ureche si sa dau play/pause/fw. Asa cum unii oameni vor prefera oricand o carte de bucate in ciuda unui audio book vor exista si oameni care vor prefera un audio book in detrimentul unui videoclip pe yt.

Share This Page