24.5 C
London
Wednesday, June 16, 2021
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

Restrictii de munca pt. romani si bulgari

Discussion in 'ARHIVA' started by azrahelle, Dec 25, 2007.

1. bivo

bivo New Member

Trophy Points:
    0
    Salutare la toata lumea...stiu ca s-a mai dezbatut acest subiect...dupa parerea voastra exista vreo sansa sa se ridice restrictiile pt romani anul acesta ?! sau visez prea frumos...nu mi se pare drept ce se intampla...de parca romanii ar avea ciuma asa nu sunt doriti pa piata muncii...englezii sunt speriati pt ca au patit-o cu avalansa de imigranti din 2004 incoace...toate cele bune , Bivo -staycool- taycool-

2. mrskull

mrskull New Member

Trophy Points:
    0
    Da, s-a discutat mult aceasta tema.
    Parerea mea este ca NU, evident NU, vor trage de aceasta lege cu restrictiile atat cat se poate de mult.

3. adrian@

adrian@ New Member

Trophy Points:
    0
    Hei si cum ar trebui sa ii tratam pe engleji din Romania ca le acordam toate drepturile -scratch- cratch- -scratch- cratch-

4. alinutza1000

alinutza1000 New Member

Trophy Points:
    0
    Intotdeauna strainii au fost bine primiti la noi in Romania,pe cand noi in tarile lor de multe ori am fost tratati ca si gunoaie.Stim cu totii ce restrictii ne-a impus faimoasa EU dar ma intreb daca romanii au impus vreodata astfel de restrictii,in Romania,pentru cetatenii acestor tari EU.Inca n-am auzit asa ceva,voi? E adevarat ca nu avem o economie la fel de puternica,si ca va mai dura mult timp pana cand ne vom putea ridicadar totusi e frustrant sa vezi cum suntem noi tratati aici si cum sunt englezii tratati in tara noastra.
    In ceea ce priveste ridicarea restrictiilor consider ca ar fi prea optimist sa speram ca le vor ridica la sfarsitul acestui an.Ganditi-va numai la un singur fapt,nu s-au grabit ei sa ridice sistemul de vize,au asteptat pana in ultimul moment ca sa intre Romania in EU!

Share This Page