7.3 C
London
Wednesday, November 13, 2019
£1 = 0.00RON / €inf / $0.00

replica blog

Discussion in 'Blogs' started by aquila, Aug 11, 2008.

1. aquila

aquila New Member

Trophy Points:
    0
    m-am chinuit in van sa dau replica la cele 2 bloguri despre BBC,nu pot lasa un mesaj defaimator sa ramana ca final.Nu pot sta cu mainile in san cand oamnei cu interese ,mizerii umane sau pur si simplu produse ale muncii depuse de Secu ,de spalare a creierelor, manjesc INSTITUTII ,Portdrapele ale sufletului liber romanesc intr-o peroada tulbure aunei tari,inainte de decembreie si dupa
    Am scris la reply si am completat la submit:23+77=: ,dar nu functioneaza.um sa procedez,imi spune ca-i un posibil spam
    Va dau textul sa-l publicati in blog pt mine ,daca reusiti
    Multam fain!

Imi pare rau ca a ajuns replica unui om,produs sau fauritor al vrajbei,marlaniei si mizeriei din Romania din decembrie incolo
    Ati murdarit si batjocorit 2 posturi de radio,in special, Europa Libera si BBC ,cele pe care le-ati in filtrat si cu securitatea.Oricum , noi cei ce am ascultata in anii 80 ,cand am avut mare nevoie,le mulktum im din suflet celor ce au muncit acolo cu dedicatie si suflet si nu celor care si-au vandut sufletul si manjit demnitatea proprie.

De aici dintr-un cartier din Londra,va saluta un pusti la 15 ani in decembrie ,va multumesc...si sa ne auzim numa de bine! ;-)

2. aquila

aquila New Member

Trophy Points:
    0
    tocmai ma uitam pe forum si am gasit replica mea la postul l lui rezident
    doresc sa atrag atentia , inca o data, asupra radiourilor libere ce au tinut spiritul aprins romanilor in special in anii mei de adolescentza, anii '80

INCA O DATA:rusine celor care se dezic de aceste posturi de radio asa cum au fost pana-n prima era Iliesciana,pana-n ' 92 .Chiar daca aceste posturi au fost infiltrate de la bun inceput, ele au reusit sa-si indeplineasca misiunea,mai ales cu momentul cutremurului din '79 si in continuare si in mod primordial in zilele evenimentelor din Timisoare si cele urmatoare in asa zisa revolutie
    Multumiri celor care au existat si unii dintre ei inca in viata:
    Niculai Constantin Munteanu
    Virgil Ierunca
    Monica Lovinescu
    Constantin Georgescu(director radio Europa Libera)
    Florin Chiriac (programe muzicale)
    Emil Hurezeanu
    etc.+ceilalti de la BBC,Deutch Welle,RFI-radio France international

Share This Page